Kurzemes Vārds

12:37 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. decembris

1927.
Pulksten 18.30 Leigutu dzīvoklī, Stirnu ielā 1, iekļuvis kāds nepazīstams vīrietis un 86 gadus vecajam Mārtiņam Leigutam pieprasījis atdot visu mājās esošo naudu. Vecais vīrs izbailēs nespēj ne pakustēties, ne kliegt. Zagli pamanot, Leiguta sieva izskrien nama gaitenī un sauc pēc palīdzības. Laupītājs metas bēgt. Uzsākta viņa meklēšana.

Marija B. no Suvorova ielas 31 svētkos sastrīdējusies ar līgavaini. Uztraukumā viņa mēģina izdarīt pašnāvību, iedzerot etiķa esenci. Lielas mokas ciešot, viņu atrod kaimiņi un steidzīgi aizved uz slimnīcu. Jaunās sievietes veselības stāvoklis ir ļoti smags, taču ārsti cer viņu izglābt.

1937.
Zvejnieku ostā pašlaik beidz celt jaunu celtni – zivju miltu un eļļas fabriku. Tā ir vienstāva ēka ar vairākām telpām. Saskaņā ar Zemkopības ministrijas Zivkopības nodaļas vecākā tehniķa Vītola projektu to ceļ uzņēmējs K.Jēkabsons. Ilgstošais sals aizkavējis ārējos darbus un tos paredzētajā termiņā nevarēs paveikt. Ēkas apdares darbus atsāks, līdzko sals mazināsies. Fabrikas iekārtu, kā paredzēts, pasūtīs Vācijā. Jau martā nodomāts uzsākt ražošanu. Līdz ar to būs radīts liels atvieglojums vietējo zivju miltu un eļļas tirdzniecībā. Kooperatīvs spēs izpildīt visus līdz šim neapmierinātos pieprasījumus.

1947.
Šajās dienās Valsts Liepājas Vēstures muzejā papildināta vietējo mākslinieku gleznu izstāde. Savus darbus izlikuši arī T.Uldriķis un R.Priede. Ar vairākām jaunām gleznam savu darbu klāstu palielinājuši mākslinieki A.Pankoks un M.Golts.