Kurzemes Vārds

01:34 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Lai mirdzētu kā zvaigzne

Jā, mums, sievietēm, patīk rotāties un saposties svētkiem. To nenoliedzam un ar to lepojamies, lai arī ne viens vien vīrietis nesaprot: "Kādēļ tik daudz naudas jāizdod par apģērbu, rotām, kosmētiku?" Ir jāizdod! Lai patiktu sev un patiktu citiem! "Brīvbrīdis" meklēja padomu pie speciālistiem, lai saviem lasītājiem ieteiktu aktuālāko kā rotu, tā apģērbu modē.

Rotās – mazāk klasikas

Veikalu tīkla "Grenardi" juvelierizstrādājumu speciāliste Dace Ivanāne pastāstīja, ka 2007.–2008. gada rudens un ziemas kolekcijas kļuvušas daudz krāsainākas, mazāk klasiskas. Uzmanība tiek pievērsta izstrādājumiem no sarkanā zelta, lielākoties ar sārtiem akmeņiem – ametistu, sārto turmalīnu, arī zaļās nokrāsas akmeņiem – prazolītu, kvarcu, kā arī dzeltenā zelta izstrādājumiem savienojumā ar citrīnu un zeltainās nokrāsas kvarca pusdārgakmeņiem savienojumā ar briljantiem.

Aktuāls savienojums – zilais topāzs ar balto zeltu, arī bez briljantiem. Dažādu pusdārgakmeņu un dārgakmeņu daudzkrāsaini savienojumi – dominē citrīns, rodolīts, safīrs, kvarcs.

Šās sezonas aktualitāte ir arī tā saucamās ažūrās līnijas juvelierizstrādājumos. Šīs rotas ir veidotas, atdarinot mežģīnes, un tiek papildinātas ar vienas vai vairāku krāsu akmeņiem.

Svarīga tendence ir divu un trīs krāsu metāla savienojumi. Liela uzmanība tiek pievērsta auskariem – pēc tiem ir īpašs pieprasījums. Formas dažādas, sākot no mazām pērlītēm līdz gariem auskariem, kuros savienoti vairāki akmeņi.

Arī vīriešiem

Vīriešiem modē nāk masīvas, vīrišķīgas rotas ar dažādiem vīriešu atribūtikas akcentiem: uzgriežņu, skrūvju imitācijām, kas atspoguļojas kulonu, ķēžu formās un posmos.

Tāpat kā sievietēm, arī vīriešu rotās aktuāli divu un trīs krāsu metāla savienojumi, kas tiek izmantoti gan aproču, gan gredzenu un kulonu izgatavošanā. Vīriešu gredzeni kļuvuši nedaudz sievišķīgāki: vairāk akmeņu dažādās krāsās. Tiek izmantoti rodolīti, rubīni, turmalīni u.c., bet pats aktuālākais no prestižajiem dārgakmeņiem pašlaik ir melnais briljants. Jauna tendence ir vīriešu rotās izmantot sudraba un tērauda savienojumus. Sudraba detaļas tiek izmantotas kā romantiski elementi, ornamenti, nedaudz atgādinot Austrumu motīvus.

Dāmas, iemirdzieties!

Igaunijas modes apģērbu veikals "PTA" informēja, ka 2007.–2008. gada ziemas sezonas stila devīze ir – "Nost ar apdomību un minimālismu!". Sezonas ballīšu zāles ir burtiski pārpludinātas ar mirdzošiem audumiem, kuplām piedurknēm un žabo, lai sievietes varētu iemirdzēties kā zvaigznes.

Aksesuāriem, protams, joprojām ir liela nozīme pievilcīga tēla veidošanā. Neparasti auskari, daudz rokassprādžu, kas uzliktas cita virs citas, pērles, garas krelles un, protams, somiņas, un jostas, kas balles tērpam piešķirs pabeigtības iespaidu.

Lai koptēlu padarītu vēl pilnīgāku, izvēlieties tērpam piemērotas zeķbikses vai pusgarās zeķes. Tās var būt rakstainas garās un pusgarās zeķes košās krāsās. Līdzās minimālismam un eleganti klasiskajam skujiņveida rakstam varat izvēlēties arī ekstravagantā plūmju tonī ar panteras rakstu.

Dāmām ballē iecienīta būs melnā klasika – mazas, romantiskas princešu somiņas, kā arī dažādas spīdīgas un vizuļojošas teātra somiņas. Tās lieliski papildinās balles tērpu.

Tērpu mākslinieku ieteikumi

Tā kā pēc Austruma kalendāra nākamais ir Žurkas gads, tērpu mākslinieki svētku apģērbam iesaka pelēko krāsu. Piebilstot: "Nebaidieties eksperimentēt!" Pie pelēka tērpa lieliski izskatīsies koši, zeltīti vai citas krāsas akcenti. Jaungada nakts ballei var atļauties ļoti drosmīgus, pat neprātīgus tērpus. Gan pavisam īsas kleitiņas, gan garas un kuplas vai ar pārdrošiem šķēlumiem. Ja neparakstieties uz pelēko, tad jāizvēlas tādas krāsas tērps, kas izceļ valkātājas dotumus. Piemēram, zila krāsa akcentēs zilas acis, smaragdzaļā lieliski piestāvēs rudmatēm. Kā vienmēr, aktuāla ir klasiskā baltā un melnā krāsa, sudrabs un zelts. Šīs krāsas pieprasa skaistu ādas toni, iedegumu. Joprojām modē grezni audumi un tērpi ar pavisam lakonisku piegriezumu. Vīriešiem ballē jābūt ģērbtiem tumšā uzvalkā. Ja sieviete vēlas vilkt garo vakarkleitu, tad jāpadomā, vai būs ērti ar to dejot rokenrolu vai diskodejas.

Sagatavojusi Daiga Lutere un Inita Gūtmane