Kurzemes Vārds

00:39 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Esam lielu pārmaiņu priekšā
Aivars Šilis, Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs

Tuvojas gadumija. Tas ir laiks, kad izvērtē aizvadīto gadu un ar gaišām domām gaida nākamo.

Manuprāt, Liepājas rajonā 2007.gads bija ļoti darbīgs, jo pašvaldībām vajadzēja pieņemt lēmumus par novadu izveidi. Man ir liels prieks, ka Liepājas rajona pašvaldībām atšķirībā no dažiem citiem rajoniem Latvijā būtisku domstarpību novadu izveidē nebija un šis process aizsākās ļoti sekmīgi. Daudzas pašvaldības jau ir saņēmušas tā saucamās apvienošanās maksas – 200 tūkstošus latu katra – un jau uzsākušas dažādu objektu atjaunošanu. Tātad var teikt, ka šogad Liepājas rajonā ieplūda lieli papildu finanšu resursi.

Taču lielas pārmaiņas un grūts darbs mums vēl ir priekšā. Nākamgad būs jāķeras pie praktiskām lietām, kā īstenot uz papīra izliktos apvienošanās projektus. Liepājas Rajona padome 2009.gadā pārstās eksistēt, tāpēc novadiem vajadzēs izplānot, kā turpināt kultūras, sporta un izglītības aktivitātes. Vajadzēs ierīkot iedzīvotāju apkalpošanas punktus tajās pašvaldībās, kas nebūs novadu centri. Tas būs rūpīgi jāizvērtē, jo no tā būs atkarīgs, vai cilvēkiem dažādu pakalpojumu saņemšana pēc novadu izveidošanas būs ērtāka nekā pašlaik, kāds arī ir reģionālās reformas mērķis. Noteikti būs diezgan liela darbavietu mainība, jo novadiem vajadzēs algot dažādus speciālistus, piemēram, būvniecības jomā. Sava vieta laikus būs jāatrod arī Rajona padomes darbiniekiem.

Liepājas rajona ļaudīm Jaunajā gadā novēlu, lai piepildās visas viņu ieceres! Un arī pašus aicinu būt aktīvākiem šo ieceru īstenošanā. Tad izdosies.

Savukārt lauksaimniekiem novēlu nākamgad tādus laika apstākļus, lai viņi iegūtu pēc iespējas lielāku ražu. Arī pašiem būt elastīgākiem, lai spētu reaģēt uz pārmaiņām tirgū un vajadzības gadījumā pārorientēties uz citu kultūru audzēšanu. Un, protams, kamēr vēl ir iespēja, aicinu aktīvāk iesaistīties Eiropas naudas apgūšanā.


Lai pietiek spēka un ideju Jaunajā gadā!
Uldis Sesks, Liepājas domes priekšsēdētājs

Panākumi, sasniegumi, ieguvumi un apbalvojumi – gada nogalē tos pārskaitām, izvērtējam un lepojamies. Pēdējos gados mums ir nācies pārvarēt vēlmi pēc arvien straujākiem lēcieniem, tempiem un skaitliskiem rezultātiem. Mums ir jāpieņem ikdienas nogurdinošais darbs, lai mūsu pilsēta un arī valsts rūpīgi un pārdomāti augtu, liekot ķieģeli pie ķieģeļa un sperot soli pa solim.

Liepāja šogad ir gājusi strauju un grūtu attīstības ceļu. Ir īstenoti un aizsākti projekti, kuri līdz šim vairākus gadus bijuši tikai vīzijās un projektos: strauji būvē olimpisko centru, tapuši jauni bērnudārzi, uzsākta ostas pievadceļa būvniecība, pieprasīti un pasažieru novērtēti starptautiskie lidojumi no Liepājas lidostas, spilgti iedzīvojusies vecās ostmalas promenāde. Liepājnieki aktīvi būvējuši un radījuši lietas, kuras apbrīno gan Latvijas iedzīvotāji, gan mūsu pilsētas viesi.

Šogad no sev tuviem draugiem un svarīgiem cilvēkiem Liepāja saņēmusi ļoti daudz uzmundrinājuma vārdu un komplimentu. Tieši Liepājā šogad viesojušies visi trīs mūsu valsts prezidenti kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Esam godam sagaidījuši beļģu karaļpāri. Liepājā viesojušās mūsu valsts augstas amatpersonas un citi svarīgi viesi. Pēc viesošanās mūsu pilsētā viņi Liepāju nodēvējuši par skaistu rozi Latvijas puķu dārzā, par pilsētu ar vārdos neaprakstāmu auru, par latviskuma simbolu, par lepnu un noslēpumainu pilsētu, par pilsētu, kur viss tiek iegūts, pateicoties tam intelektuālajam potenciālam, kas ir pašos liepājniekos. Liepājai veltīti daudzi izteiksmīgi vārdi un novēlējumi.

Nākamais gads nebūs viegls. Mūs gaida vairāki grūti uzdevumi un darbi, kuru rezultātā spēsim veiksmīgāk pārvarēt energoresursu sadārdzinājumu. Maksimāli jāizmanto Eiropas fondu un pašvaldības budžeta iespējas, lai atbalstītu un veicinātu energoefektivitātes un energotaupības projektus pilsētas un visas valsts mērogā, uzsākot mērķtiecīgu mājokļu siltināšanas programmu.

Lai pietiktu spēka un ideju, jaunajā gadā vairāk pievērsīsimies veselības aprūpes jautājumu skaidrošanai un sakārtošanai. Svarīgi, lai veselības aprūpē ienāktu aizvien jauni speciālisti rehabilitācijas jomā un iedzīvotāji mācītos rūpēties par savu veselību. Pārmaiņas šodien notiek ne tikai medicīnas zinātnē un aprūpes veidos, bet arī politikā, ekonomikā un sabiedrībā kopumā. Jau vairāku gadu garumā turpinās darbs pie jaunu speciālistu piesaistes Liepājai. Pašvaldības uzdevums ir rūpēties par to, lai jaunais speciālists būtu ieinteresēts nākt uz Liepāju un pilnvērtīgi plānot savu dzīvi šeit: bērnudārzi, mājokļi, izglītības iespējas u.c. Ne tikai ārstiem, bet ļoti dažādiem speciālistiem jāmācās strādāt komandā, organizējot procesu un risinot ikdienišķus un arī sarežģītus jautājumus.

Es vēlos jums visiem pateikt lielu paldies par darbu un aktivitāti Liepājas un arī mūsu valsts labā! Gatavosimies jauniem izaicinājumiem, jaunam darba cēlienam! Lai jūs pavada ticība, miers un laime jūsu ģimenēs, panākumi darbā un mācībās!