Kurzemes Vārds

12:00 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Žurka neļaus gulēt aizkrāsnē
Didzis Šķila, astrologs

2008.gads var kļūt par vērienīgu pārmaiņu gadu – gan visas sabiedrības, gan katra cilvēka personīgajā dzīvē. Nopietnus pārbaudījumus var piedzīvot sistēmas, organizācijas un citi sabiedriskie veidojumi, kuri līdz šim likās stabili un nemainīgi. Par sliktām vai labām šīs izmaiņas nevar nosaukt, viss atkarīgs no izpratnes par notiekošo, no prasmes izmantot situāciju personīgo mērķu sasniegšanā un spējas neapjukt kritiskā situācijā. Nenoliedzami vieglāk klāsies cilvēkiem, kuri nebaidās no pārmaiņām, ir pārliecināti par sevi, zina sava darba vērtību, kuri ir gatavi atdot mazo pirkstiņu, neraizējoties par to, ka var zaudēt visu roku (labā nozīmē).

Gada sākumā apstākļi būs piemēroti padarītā izvērtēšanai, secinājumu izdarīšanai un lietderīgāko atziņu pierakstīšanai. Tikai februāra otrajā pusē dzīves temps jūtami pieaugs – gluži kā akmens, kas, ripodams no kalna, uzņem ātrumu, tā arī notikumi kļūs dinamiskāki, pārmaiņas vērienīgākas un satraucošākas. Lai tiktu līdzi apstākļu diktētajam tempam, vairs nebūs laika gariem prātojumiem un analīzei, tāpēc gada sākumā vairāk teorijas un intelektuālas rosības, pēc tam jau praktiska darbošanās.

Līdz aprīļa sākumam iespējama veiksmīga attīstība, apvienošanās un paplašināšanās. Tas, kas līdz šim kā nojausma lidinājās apkārt, var iegūt konkrētas aprises, pārtapt vērienīgos, praktiski īstenojamos projektos. Iespējams, izkristalizēsies jaunas idejas, kas tiks enerģiski īstenotas dzīvē. Pat niecīga iecere var kļūt par iemeslu vērienīgām pārmaiņām, vērtību pārvērtēšanai un attieksmes maiņai. Pārmaiņas var piedzīvot jomas, kuras jau sasniegušas attīstības virsotni – tām būs visas iespējas pāriet jaunā kvalitātē, sākt jaunu attīstības ciklu. Šie procesi nenotiks vienā dienā, bet sāksies pamazām, nemanāmi, taču reiz aizsākušies, tie būs nenovēršami un neapturami.

Satraukuši cilvēku prātus, pavasarī pārmaiņu procesi nedaudz pierims, ļaujot atvilkt elpu un labāk izprast notiekošo. Līdz jūnija vidum vajadzētu kārtot visu pa plauktiņiem, meklēt papildspēkus un enerģijas rezerves, lai pēc Līgo svētkiem ar jaunu apņēmību varētu turpināt aizsākto. Līdz septembra sākumam, plānojot darbu un atpūtu, ieteicams lielāku uzmanību veltīt radošām aktivitātēm un iespējām, kuras piedāvā jaunās tehnoloģijas. Kaut nebūs viegli atteikties no iesīkstējušiem uzskatiem, taču tiem, kuri vēlas iet līdzi laikam, ir jākļūst elastīgākiem, jāredz un jādomā plašāk.

2008.gada rudens būs piemērots laiks, kad kļūt drosmīgākiem, pašpaļāvīgākiem un nekautrēties no augstu mērķu izvirzīšanas. Sapņiem būs neraksturīga tendence – piepildīties! Ideālisti pieteiksies ar jaunu sparu un pamatoti. Apstākļu pretestība, ar kuru nāksies saskarties gada beigās vairs nebūs tik noturīga, pārliecības priekšā tā būs spiesta atkāpties.

Šā gada notikumiem vajadzētu palīdzēt mums kļūt drosmīgākiem, pašaizliedzīgākiem un izlēmīgākiem.