Kurzemes Vārds

15:54 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Grausts vairs skolēnus neapdraudēs
Sarmīte Pelcmane

Patiešām patīkami, ka gada nogalē varam vēstīt iedzīvotājiem pozitīvu ziņu. Proti, grausts Rīgas ielā 53, kurš atradās tieši pretī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolai un par kuru rakstījām jau vairākkārt, norādot, ka tas bojā pilsētas vidi un apdraud šīs skolas audzēkņus, beidzot tiek nojaukts.

Vēl novembrī rakstījām par pašvaldības ieilgušo cīņu ar bīstamo objektu. Amatpersonas atzina, ka situācija ir ļoti nepatīkama, un solīja rūpēties, lai to labotu. Pilsētas izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš laikrakstu informēja, ka šā gada pavasarī saņemts plānošanas un arhitektūras uzdevums, kas paredz te nojaukt daļu apbūves un vietā uzcelt jaunu biroju ēku. Tobrīd tika izvēlēta firma, kas ēku nojauks.

Kā pašlaik redzam, ieceres saskan ar realitāti – ēku nojauc. Tagad tikai atliek gaidīt, kādus jaunus projektus šeit īstenos. Bet līdz tam – lai teritorija tiktu sakārtota!

Izpētīs ogļūdeņražus

Liepājas dome pilnvarojusi SIA "Alīna" veikt darbības ogļūdeņražu izpētes un ieguves licences laukuma noteikšanai Liepājas pilsētas pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem "Atpūtas komplekss "Draudzība"" un "Lauvēni". "Alīna" vēlas uzsākt vispusīgu un objektīvu ogļūdeņražu izpēti un ieguvi arī Liepājas rajona Nīcas pagastā. Pēc lēmuma pieņemšanas Liepājas pilsētas pašvaldības Juridiskā daļa sagatavos pilnvarojuma līgumu.

Līdz atsavināšanai un vēlāk

Kā jau rakstījām, ir uzsākta to dzīvojamo un nedzīvojamo telpu atsavināšana, kas nav privatizētas noteiktajā laikā. Liepājas dome savā pēdējā sēdē nodevusi atsavināšanai nedzīvojamās telpas Autoru ielā 4/6 un Tirgus ielā 23. Pirmais no šiem objektiem ir bijusī Jaunliepājas bibliotēka. Attiecīgā lēmumprojekta anotācijā norādīta virkne punktu, kas apstiprina šādas rīcības izdevīgumu. Par kāda ieinteresētību izteicās arī bibliotēkas darbinieki pirms tās slēgšanas. Vienlaikus dome pieņēmusi lēmumu par četru personu iesniegumiem sakarā ar to atsacīšanos iegādāties dzīvokļus atsavināšanas kārtībā. Tas parasti notiek pēc šādu objektu vērtības noteikšanas, kas pretendentiem izrādījusies pārāk augsta.

Ielūgumi izsūtīti

"Kurzemes Vārda" rīkotajā vēstuļu akcijā "Zvaigznes dienas prieks", kurā bērni tika aicināti sūtīt uz redakciju savas Ziemassvētku vecītim adresētās vēstules ar saviem lūgumiem pēc dāvanām, ko patiešām kāro viņu sirsniņas, šogad tika saņemtas vēstules no gandrīz 200 Liepājas un novada bērniem, kuru ģimeņu ikdienu aptumšo sadzīviskas rūpes un tāpēc pat visniecīgākie sapņi liekas nepiepildāmi. Pēdējās vēstules Ziemassvētku vecītis pastnieku kavēšanās dēļ saņēma jau pēc Ziemassvētkiem, lai gan bērni tās bija izsūtījuši laikus, tāpēc ne visu akcijas dalībnieku vēstījumus vecīša palīgi paguva publicēt laikrakstā. Taču akcijas organizatori mierina čaklos vēstuļu rakstītājus un stāsta, ka vēl vecajā gadā visiem, kas bija atrakstījuši, tika izsūtīti ielūgumi uz akcijas noslēguma sarīkojumu, kas notiks sestdien, 5.janvārī, Liepājas Latviešu biedrības namā. Tur ikviens ielūgumu varēs apmainīt pret dāvanu, ko bērniem sagādājuši labi ļaudis "Kurzemes Vārdā", holdingā "UPB" un radio "Skonto" Liepājas birojā, kā arī citi palīgi, kas atsaucās akcijas organizatoriem.

Gads sākas ar puiku

Mūspusē šis gads ir iesācies ar vienu jaundzimušo – zēnu, kurš pasaulē nāca 1.janvārī pulksten 12.40 Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Kā pastāstīja dežurējošā vecmāte, pagājušo gadu gan noslēgusi meitenīte. Savukārt Priekules slimnīcā pēdējais jaundzimušais nācis pasaulē 27.decembrī un vakar vēl neviens mazulītis nebija pieteicies. Bet Aizputes slimnīcā dzemdību nodaļas vairs nav – apvienojoties ar Kuldīgas slimnīcu, tā pārcelta uz turieni.