Kurzemes Vārds

11:39 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Soloņicins paliek
Ints Grasis

Par spēlēšanu savā dzimtajā komandā "Liepājas metalurgs" vēl uz divām sezonām vienojies valstsvienības pussargs Genādijs Soloņicins.

Viņš, tāpat kā Dzintars Zirnis, ir futbolists, kas pirms 11 gadiem stāvējis klāt pie kluba šūpuļa. Genādijs "Kurzemes Vārdam" atzina, ka ceļš līdz līguma noslēgšanai nebija viegls, tas tika rūpīgi gatavots un apspriests līdz beidzot 30.decembra vakarā pēc trīs stundu sarunām tika parakstīts. "Lielu lomu, protams, nospēlēja cilvēciskās attiecības ar kluba prezidentu, arī tas, ka vairāki mani komandas biedri nākamsezon spēlēs Liepājā un kopā gribam atgūt Latvijas čempionu titulu," sacīja pussargs.

Apspriežamu piedāvājumu neesot trūcis. Reāls variants bijis no tikko Krievijas premjerlīgā iekļuvušā Groznijas kluba "Terek", uz kuru mūsu futbolists arī bija devies sevi parādīt. Un nav izslēgts, ka vasarā Genādijs uz šo klubu arī varētu pāriet.

Pavisam vienpadsmit sezonu aizstāvot "Liepājas metalurga" krāsas, Genādijs Latvijas meistarsacīkšu virslīgā aizvadījis 221 spēli un guvis 41 vārtu. Bet Latvijas valstsvienības sastāvā līdz šim aizvadījis 22 spēles un vienu reizi pārspējis pretinieka vārtsargu.

Kā zināms, nesen savus līgumus ar sporta klubu "Liepājas metalurgs" pagarinājuši trīs Latvijas izlases aizsargi Oskars Kļava, Dzintars Zirnis un Deniss Ivanovs. Tādējādi vienīgais futbolists, kuram pašlaik beigušās līgumattiecības ar mūsu komandu un tās vēl nav pagarinātas, ir uzbrucējs Ģirts Karlsons.


Mazrezultatīvās zvaigznes

Gada nogalē Minskā tika aizvadīta Latvijas un Baltkrievijas atklāto čempionātu Zvaigžņu spēle, kas beidzās šāda veida mačiem netipiski mazrezultatīvi, un ar vienas komandas ievērojamu pārsvaru – 8:3 (2:2, 1:2, 0:4) baltkrievu labā.

"Samsung" premjerlīgas komandas rindās laukumā devās vārtsargs Žabotinskis, aizsargi Ivanovs un Ļouškins, kā arī uzbrucēji – Ozols, Koreškovs un Kuļibaba. No liepājnieku seksteta visvairāk izcēlās Žabotinskis, kurš ne tikai palika sausā soda metienu konkursā, bet arī pats pamanījās pārspēt pretinieku vārtsargu, palīdzot "Samsung" premjerlīgas komandai uzvarēt šajā sacensībā ar 2:0. Pārējos konkursos mūsējiem gan neveicās – zaudējums gan stafetē, gan metienu precizitātē (Kuļibaba ne reizi netrāpīja vārtu stūros novietotajos mērķos, bet Ozols precīzs bija trīsreiz. Līdz ar to arī konkursos pārāki bija mājinieki – 2:1.

Spēlē metalurgi ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, bet Žabotinska sniegums tika novērtēts gana augstu, lai viņu atzītu par labāko spēlētāju Latvijas komandā.


Pārliecības un iedvesmas meklējumos
Miks Kuncītis

Sezona SEB Baltijas Basketbola līgas arēnā līdz ar gadumiju ir pusē, tādēļ var mēģināt izdarīt konkrētus secinājumus. Ikviens basketbola līdzjutējs, kurš seko līdzi BK "Liepājas lauvas" gaitām šajā sezonā, apzinās, ka komanda ir nonākusi sarežģītā situācijā, bet tiem, kam optimisma mazāk, noteikti uzskata, ka Liepājas klubs ir bezdibeņa malā.

Pie sasistas siles

BK "Liepājas lauvas" nonākušas patiešām neapskaužamā situācijā – aizvadītajās 22 BBL un LBL spēlēs zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru, taču pats būtiskākais ir tas, ka krietni sarežģījusies situācija BBL Izaicinājuma kausa turnīra tabulā, jo mūsu basketbolisti atlikušajās astoņās spēlēs nedrīkst zaudēt vairāk par vienu spēli, pretējā gadījumā izredzes iekļūt labāko četriniekā, kas pavasarī cīnīsies par vietu elites divīzijā, būs stipri teorētiskas. "Liepājas lauvu" galvenais treneris Armands Misus atzina, ka situācija patiešām ir sarežģīta, taču tā nav bezcerīga. Atlikušo maču kalendārs ir visai pateicīgs, tiesa, ja mūsējo sniegums būs tikpat nestabils kā līdz šim, tad nākamajā sezonā par visaugstākās raudzes cīņām multifunkcionālajā sporta hallē, kas solās tikt nodota lietošanai vasaras vidū, varam necerēt.

Pārdomājot un atskatoties uz aizvadītajām spēlēm, varētu atrast daudzus cēloņus liepājnieku neveiksmēs, bet izkristalizēt galvenos nebūtu viegli. Pirms sezonas patiešām šķita, ka kluba vadītāji ir izdarījuši pietiekami lielu darba apjomu, lai saglabātu iepriekšējās sezonas vilcējspēku un trūkstošajās pozīcijās piepulcējuši pieredzējušus un Latvijā labi pazīstamus basketbolistus. Pēc tam, kad tapa skaidrs sastāvs, lielākajai daļai radās pārliecība, ka Izaicinājuma kausā problēmām nevajadzētu būt, par iekļūšanu četriniekā jau nu noteikti. Vismaz pagaidām var secināt, ka pastiprināšanās vēlamo rezultātu nav devusi un nebūtu pārspīlēti teikt – ir sliktāk.

Vai tiešām jaunizveidotais klubs "VEF/Rīga", kurā lielākoties spēlē gados jauni basketbolisti, ir iedragājis liepājnieku morāli? Ja pirmais zaudējums, kad paši izlaidām uzvaru no rokām, vairāk bija uzskatāms par nejaušību, pavirši nospēlējot mača galotni, tad nākamajās divās spēlēs Valda Valtera trenētie puiši pierādīja pretējo. "Šķiet, pēc cīņām ar komandu "VEF/Rīga", mūsu basketbolistiem trūkst pārliecības," atzina Misus. Kā viens no argumentiem tas varētu būt. Bet vai pietiekami pieredzējušiem basketbolistiem, kādi spēlē mūsu komandā, viens klupiens var sagandēt visu sezonu?

Nedienas ar Riču un ne tikai

Vēl atgriežoties netālā pagātnē, kad "Liepājas lauvām" pievienojās visiem labi pazīstamais amerikāņu leģionārs Stīvs Ričs, radās tāda kā drošības sajūta centra spēlētāju postenī. Tomēr bija bažas par amerikāņa gatavību spēlei, un nebija arī skaidrības, cik nopietnu iespaidu atstājusi izciestā diskvalifikācija par neatļautu vielu lietošanu. Pats Ričs atzina, ka gada laikā praktiski neesot trenējies, un to varēja redzēt sezonas sākumā, kad Stīvs laukumā nerādīja ne tuvu to, kas no viņa tika prasīts, turklāt amerikānis neiederējās liepājnieku spēles zīmējumā. To ļoti labi varēja redzēt, kad viņš bija laukumā – mūsējie spēlēja pavisam citu basketbolu, galveno akcentu liekot cīņai uz groza apakšu. Tas, ka Ričs centās uzņemties līdera lomu, nebūt nav nekas slikts, taču, ja sākumā komandas biedri viņam izticējās, tad turpinājumā šis centra spēlētājs savu lomu arvien zaudēja, un gaisotne komandā kļuva saspīlēta. "Jau novembrī nopietni apsvērām domu atteikties no Riča pakalpojumiem, jo mums labāk padodas spēlēt ātru basketbolu, taču, viņam esot laukumā, tas nebija iespējams," pauda Misus, atzīstot, ka lauzt līgumu ar viņu jau vajadzēja agrāk.

Diez vai būtu prātīgi novelt visu vainu uz Stīvu Riču, jo šajā sezonā mūsējiem tiešām veiksme pagriezusi muguru un pašiem trūkst meistarības, tādējādi sniegums ir nestabils. Ne tikai dēļ daudzām zaudētām spēlēm mača galotnē, bet arī savainojumi un veselības problēmas atstāja nopietnu iespaidu. Jau novembra sākumā sezona bija beigusies mūsu pamatsaspēles vadītājam Renāram Zeltiņam, meniska operācija tika veikta Salvim Mētram, taču viņš samērā ātri atgriezās sastāvā. Tāpat ar veselības problēmām nācās cīnīties aizvadītās sezonas vērtīgākajam spēlētājam Klāvam Ansonam, arī viņš, šķiet, tagad ir atguvis sportisko formu. Vēl jau lazaretes sarakstu varētu turpināt ar vairākām mikrotraumām, tomēr arī daudzie savainojumi neattaisno "Liepājas lauvu" neveiksmes.

Papildinājuma gaidās

Sezonas sākuma BK "Liepājas lauvas" kluba direktors Edvīns Striks pastāstīja, ka īpaši vēl papildspēkus nemeklēs, taču tagad, kad liepājniekiem vairs nav kur atkāpties, šādam līmenim soliņš ir acīmredzami par īsu. Jau rīt Liepājā ieradīsies cits amerikāņu leģionārs, kurš iepriekš spēlējis ASV studentu līgā. Visdrīzāk, ka tieši viņš ieņems pamatsaspēles vadītāja vietu. Vēl tiekot domāts par jaunu centra spēlētāju, taču pagaidām vēl konkrētas skaidrības nav par to, kas un kad viņš varētu pievienoties Liepājas klubam. Pastiprināt komandas spēli noteikti varētu arī Edgars Rēķis, kurš sezonas pirmo pusi uz "Liepājas lauvu" rezervistu soliņa traumas dēļ pavadīja kā skatītājs. Pēdējā mačā pret "Valmieru" Rēķis jau bija gatavs spēlei, taču treneri vēl neizšķīrās viņu sūtīt laukumā. Visdrīzāk, laukumā šis basketbolists, kurš nepieciešamības gadījumā var spēlēt vairākās pozīcijās, parādīsies jau nākamajā mačā pret "Fausto".

Jaungadu mūsu basketbolisti sagaidīja ar rūgtuma piegaršu, un svētku laikā, kad spēļu grafikā nav neviena ieraksta, "Liepājas lauvām" bija vēl viena iespēja pārdomāt un izkalt produktīvu plānu, kā situāciju vērst par labu. Kā pastāstīja Armands Misus, galvenais ir atgūt pārliecību saviem spēkiem un komandas iekšienē nesākt meklēt vainīgos, bet sākt ar sevi. "Nenoliegšu, ka arī es svarīgos brīžos varbūt vienmēr neesmu pieņēmis tos pareizākos lēmumus – iespējams, kādā no momentiem neizmantoju minūtes pārtraukumu, varbūt arī kādu no spēlētājiem nomainīju nelaikā vai arī nedevu iespēju sevi parādīt laukumā, taču tas ir sports un ne vienmēr viss rit gludi," sacīja Misus.

"Liepājas lauvām" visi spēki jāsakoncentrē BBL, jo, kā zināms, Latvijas Basketbola līgā galvenie notikumi sāksies tikai pavasarī ar izslēgšanas spēlēm.

SEB BBL Izaicinājuma kausa turnīra tabula
(Spēles, uzvaras, zaudējumi, uzvaru procents):
1."Techasas" 12 9 3 75
2."Nevežis" 13 9 4 69
3."Aisčiai–Atletas" 13 9 4 69
4."VEF/Rīga" 12 8 4 67
5."Arvi/Suduva" 13 8 5 62
6."Liepājas lauvas" 12 6 6 50
7."Alytus" 13 6 7 46
8."Sakalai" 12 5 7 42
9."Triobet/Dalkia" 12 4 8 33
10."Fausto" 11 3 8 27
11."Bumerangs/Gulbene/ASK" 13 1 12 8