Kurzemes Vārds

17:34 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā bēg no avārijas vietas

1.janvārī īsi pirms pulksten deviņiem no rīta Liepājā, braucot pa Zirgu ielu, automašīnas "Mercedes Benz 250" vadītājs nebija ievērojis drošu intervālu un izraisījis sadursmi ar pretimbraucošu "Volvo 940", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Avārijas izraisītājs no notikuma vietas aizbēdzis, bet ap pulksten 11 viņš aizturēts. Tad izrādījies, ka 1987.gadā dzimušais Jānis pie stūres sēdies 1,98 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības.

Vispirms grāvī, tad – slimnīcā

1.janvārī notikuši vairāki satiksmes negadījumi. Vienā no tiem cietuši cilvēki.

Ap pulksten trijiem dienā Pāvilostā 1985.gadā dzimusi automašīnas "BMW" vadītāja, braucot pa Dzintaru ielu Ventspils – Grobiņas šosejas virzienā, nebija izvēlējusies drošu ātrumu, no ceļa nobraukusi grāvī, kur mašīna apgāzās. Cietuši trīs pasažieri – 1984., 1985. un 1986. gadā dzimuši vīrieši, kas nogādāti Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Dzīro lielveikalā

1.janvārī ap astoņiem vakarā hipermārketā "RIMI" aizturēti 1970.gadā dzimis vīrietis un 1990.gadā dzimis pusaudzis, kuri turpat tirdzniecības zālē atvēruši vairākas alkohola pudeles un nobaudījuši dzērienus. Nodarīts 39,88 latus liels materiāls zaudējums.

Nāve ceļmalā

Pagājušā gada 28.decembrī desmit minūtes pēc desmitiem no rīta Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Durbes ielas un 14.novembra bulvāra krustojumu, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Notikuma vietā likumsargus sagaidījis vīrietis, kurš norādījis uz ceļa malā gulošu vīrieti. To apskatot, konstatēts, ka viņš miris. Mirstīgās atliekas nosūtītas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi nāves iemesla noskaidrošanai.

Pamet kucēnus

30.decembrī no rīta Pašvaldības policijā saņemta informācija, ka Reiņu meža ielā pie durvīm atstāti trīs mazi kucēni. Tiesībsargi tos nogādājuši dzīvnieku stacionārā, Ezermalas ielā 11. Pagaidām nav izdevies noskaidrot, kam kucēni pieder.

Glīti atpūsties nemākam

Ziemassvētku un Jaungada svinību laikā situācija uz Latvijas ceļiem nav būtiski uzlabojusies – gan aizturēto iereibušo autovadītāju, gan bojāgājušo skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu nav samazinājies, atzīst Ceļu policijas priekšnieks Edmunds Zivtiņš. Laikposmā no 21.decembra līdz 2.janvārim Latvijā kopumā satiksmes negadījumos bojā gājuši 12 un ievainoti 146 cilvēki. Vecgada vakarā bojā gājuši trīs cilvēki, policijas darbinieki aizturējuši 278 autovadītājus, kuru organismā alkohola daudzums pārsniedzis pieļaujamās 0,5 promiles, un 17 transportlīdzekļu vadītājus, kuri bijuši narkotiku reibumā.

Arī mūspusē situācija joprojām ir diezgan bēdīga, kaut gan šoreiz gadumija pagājusi mierīgāk nekā gadu iepriekš. Valsts policijas apkopotā informācija rāda, ka 31.decembrī nav aizturēti iereibuši vadītāji, bet reģistrēti trīs satiksmes negadījumi bez cietušajiem. 1.janvārī pārbaudīti 49 vadītāji, no kuriem viens bijis kunga prātā. Gada pirmajā dienā notikuši pieci satiksmes negadījumi, kuros cietuši četri cilvēki. Laikā no 27. līdz 31. decembrim braucam bez tiesībām pieķerti četri vadītāji, bet ātrumu pārsnieguši 19. Sodīti septiņi gājēji. Kopumā reģistrēti 19 satiksmes negadījumi (lielākoties nelieli automašīnu bojājumi, kas gūti pagaidām nenoskaidrotos apstākļos).

Grēkojuši ne tikai braucēji. Pašvaldības policijas darbinieki laikā no 28.decembra līdz 1.janvārim ieskaitot konstatējuši 116 pārkāpumu. 106 gadījumos noformēti protokoli. Tiesībsargi saņēmuši 158 izsaukumus. Policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās pārmēru stipra žvinguļa izgulēšanai ievietoti 28 vīrieši un trīs sievietes.

Nokurina pirti

Attīrīšanās procedūras gadumijā bēdīgi beigušās Pāvilostā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka 1.janvārī ap pusseptiņiem no rīta Lejas ielā 6 deguši pirts griesti un ārsiena. Noskaidrots, ka sācis degt ēkas iekštelpās, kas ļauj secināt, ka pirts pārkurināta.

Uguņošana beidzas bēdīgi

Gadumijā Liepājā uguņošanas dēļ izcēlušies divi ugunsgrēki. 1.janvārī 17 minūtes pēc pusnakts svētku salūta laikā Vērgales ielā 2 kādā piecstāvu mājas dzīvokļa guļamistabā iešauta pašdarbnieka raidīta raķete. Sadegusi sadzīves tehnika, kā arī rokas apdegumus guvis aptuveni 30 gadu vecs vīrietis. Bet ap pusdiviem naktī līdzīga ugunsnelaime izcēlusies Dunikas ielā 25, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā no petaržu spridzināšanas aizdegušās sadzīves mantas. Šajā gadījumā cilvēki nav cietuši.

Izplatītākais traumu veids – sasista galva

Gadumijas nakts Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumpunktā salīdzinājumā ar citiem gadiem ir pavadīta normālā režīmā, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta virsārsts Uldis Balodis. Tas bijis mierīgāks nekā citkārt, taču tas tomēr nenozīmē, ka mediķiem vajadzēja nīkt bezdarbībā. Pagājušā gada pēdējā diena bija visai mierīga, bet šā gada pirmajā dienā jau no pulksten pusvieniem mediķiem nācies sniegt palīdzību sešiem cilvēkiem, kas guvuši krimināla rakstura traumas, paši iesaistoties kautiņā, ciešot uzbrukumā vai autoavārijā. Lielākoties tās ir sistas brūces galvā un smadzeņu satricinājums. Līdz pirmās dienas beigām Traumpunktā, gan paši meklējot palīdzību, gan atgādāti ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām, palīdzību saņēmuši vēl vairāki cilvēki, kas dažādos apstākļos traumējuši galvas. "Tas šogad bija izplatītākais traumu veids," secināja U.Balodis.

Traktoristi jūtas diskriminēti
Ita Cērmane

SIA "Barokko" direktors Pēteris Poļaņins vērsa uzmanību uz to, ka Ganību ielas posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai aizliegts braukt traktortehnikai. Tādējādi šo transportlīdzekļu vadītāji tiekot diskriminēti.

Uzņēmumam ir divi traktori. P.Poļaņins teica: "Problēmas sākās pirms diviem gadiem, kad traktortehniku iegādājāmies. Lielās kravas automašīnas ar piekabēm pa Ganību ielu var braukt, bet 13 metru garie traktori ne. Ir jānogriežas bedrainajā Zirņu ielā, kur tehnika, kuras vērtība ir 70 tūkstoši eiro, tiek lauzta. Tā ir diskriminācija, mēs taču arī maksājam ceļa nodokli." P.Poļaņins vēlas zināt, kāpēc Ganību ielā minētajā posmā ir aizliegts braukt traktoriem. Viņš norāda: "Manuprāt, vai nu visi, vai neviens."

CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste pastāstīja, ka aizliegums minētajā Ganību ielas posmā pārvietoties traktortehnikai ir jau ļoti sen – vēl kopš padomju laikiem. Viņš uzskata, ka tas ir pamatoti. "Ar aizliegumu šajā posmā tiek panākts, ka netiek traucēta satiksmes plūsma. Ganību iela šajā vietā ir šaura, un traktortehnika, kas pārvietojas ar ātrumu 30 kilometru stundā, kavētu satiksmes plūsmu, jo apdzīt te nav iespējams. Turklāt šajā posmā satiksme jau tā tiek palēnināta, jo kreiso pagriezienu K.Ukstiņa ielā izdara sabiedriskais transports," uzskata A.Jekste. Viņš ir pārliecināts, ka, pārvietojoties pa Ganību ielai paralēlo ielu, lielas neērtības traktortehnikai netiek sagādātas.

Arī Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons sacīja, ka traktortehnikai pārvietošanās minētajā Ganību ielas posmā ir liegta, lai nekavētu satiksmes plūsmu, pārvietojoties, piemēram, ar ātrumu 10 kilometru stundā. "Visticamāk, nekas arī turpmāk netiks mainīts," skaidroja amatpersona. Alternatīva ir Zirņu iela, kur traktortehnika var pārvietoties ar minimālu ātrumu.

Piemērotais sods esot par smagu

Jau rakstījām, ka Liepājas tiesa piesprieda sešu gadu cietumsodu ar policijas kontroli uz vienu gadu Regīnai Eglijai, kuru atzina par vainīgu tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanā, kādēļ iestājās cietušās nāve. R.Eglija šo spriedumu gatavojas pārsūdzēt daļā par piemēroto sodu, jo tas esot ļoti smags. Noziegums notika pirms gada Jaungada naktī Ezera ielā, kad R.Eglija ar nazi iedūra vienaudzei, kura no gūtajām traumām negadījuma vietā nomira. Otrai apsūdzētajai Meldrai Zeļenkēvičai tiesa par iepriekš neapsolītu slēpšanu piesprieda brīvības atņemšanu uz vienu gadu, bet spriedumu neizpildīs, ja Zeļenkēviča gada laikā neizdarīs nekādu pārkāpumu. Zeļenkēviča spriedumu nepārsūdzēs. Apsūdzētās cietušajiem samaksājušas 688 latus, kas bija pieteikti civilprasībā un galvenokārt ir bēru izdevumi un kapa vietas iekārtošanas izmaksas. Abas apsūdzētās savu vainu atzina.

Pārsūdz spriedumu Grinberga lietā

Tā dēvētajā Grinberga lietā vakar Kurzemes Apgabaltiesā iesniegts kasācijas protests, aģentūru LETA informējis prokurors Māris Leja. Pagaidām iesniegts protesta saīsinātā teksta variants, pilns tā teksts ar visu argumentāciju tiks sagatavots desmit dienu laikā, precizēja Leja. Jau ziņots, ka Kurzemes Apgabaltiesa tā dēvētajā Grinberga lietā, kurā Ventspils mērs Aivars Lembergs apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un nepatiesu ziņu sniegšanu, atstāja spēkā pirmās instances tiesas attaisnojošo spriedumu.