Kurzemes Vārds

16:42 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. janvārī

1928.
Liepājas prefekta palīgs Kārlis Bauce šajās dienās svin 25 gadu darba jubileju. Visa viņa darbība ar īsiem pārtraukumiem noritējusi Liepājā. Pirms 25 gadiem Bauce tika iecelts par iecirkņa uzraugu, tad – par iecirkņa priekšnieku. Pasaules kara laikā viņu norīkoja uz Batumi par īpašu uzdevumu ierēdni. Pēc atgriešanās Latvijā Bauce kļuva par Liepājas Kriminālpolicijas priekšnieku. Viņa nopelns ir šā dienesta izveidošana Liepājā.

1938.
Laikraksts ziņo par kārtējo saindēšanos ogļu tvanā. Meža ielā 9 nelielā istabiņā dzīvo 19 gadu vecais Asaris un 28 gadus vecais Hibners. Viņi izkurinājuši plīti ar oglēm un, ejot gulēt, aiztaisījuši to, nesagaidot, līdz ogles izdziest. Istabā ieplūstot tvanam, no rīta ar ļoti stiprām galvassāpēm atmostas Hibners. Ar pūlēm izkļuvis no istabas, viņš saucis pēc palīdzības. Asaris turpinājis gulēt ciešā miegā. Kad atmostas, zaudē samaņu. Asari nogādā slimnīcā. Dzīvību izdodas glābt. Hibneram, kurš saindējies mazāk, ārstu palīdzība slimnīcā nav nepieciešama.

Kinoteātra "Royal" īpašnieks Hiršs Levinsons ziņo Kriminālpolicijai, ka divu pēdējo mēnešu laikā no kinoteātra telpām Tirgoņu ielā 2 nozagtas portjeras, grīdsegas, dažādas skaļruņa detaļas un citas mantas 838 latu vērtībā. Kriminālpolicijai zagli jau izdevies notvert.

Reklāma: "Visskaistākā dienas daļa sākas ar papirosu "Milda". Darbs beidzies. Prom uz mājām no birojiem, fabrikām, pļavām, druvām un tīrumiem. Tagad nāk atpūta ar papirosu "Milda" draugu pulkā, pie laikraksta vai grāmatas. "Milda" atpūtina fiziski un garīgi. "Milda" gādā vakaros par skaistiem baudas mirkļiem." Paciņa "Mildas" ar 20 papirosiem maksā 35 santīmus.

1948.
Par godu Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra drāmas ansambļa 40 gadu jubilejai teātrī notikusi Raiņa lugas "Pūt, vējiņi!" pirmizrāde. Izrādes režisori – Latvijas PSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks Kārlis Piesis un Nikolajs Mūrnieks. Jaunu skatuves noformējumu radījis dekorators Albīns Dzenis. Muzikālo ietērpu, izmantojot tautas mūzikas apdares, veidojis Jānis Dreimanis. Izrādes horeogrāfs – Kārlis Matsons. Izrāde iestudēta divos sastāvos: Baiba – Irmgarde Mitrēvice vai Herta Kīna, Uldis – Pauls Zālītis vai Nikolajs Majaušķis u.c.