Kurzemes Vārds

16:58 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Avīzes ir pirmais ziņu avots liepājniekiem
Indra Imbovica

Centrālās zinātniskās bibliotēkas lasītava mūsu pilsētā ir iecienītākā vieta, uz kuru daudzi liepājnieki vispirms dodas, lai uzzinātu jaunāko informāciju par notikumiem Liepājā, Latvijā un ārvalstīs.

Vēl nesen katru rītu lasītava savas durvis vēra jau pulksten 8, bet pēdējos pāris gadus šeit ar jaunāko periodiku var iepazīties tikai no pulksten 11, tādēļ nepacietīgākie jau labu laiku pirms tam gaida atveram durvis.

Tā tas notika arī vakar, kad pēc garajām svētku brīvdienām atkal bija pieejami jaunākie laikraksti un žurnāli. Jāsaka gan, ka jaunais gads atnācis ar tām pašām vecajām problēmām, jo "Latvijas pasts" laikā nepiegādā avīzes. Lasītavai atverot durvis apmeklētājiem, atvesti un pieejami bija tikai divi laikraksti – "Kurzemes Vārds" un "Neatkarīgā Rīta Avīze", pārējās piegādāja daudz vēlāk.

Vakar pirmie interesenti par jaunākajiem periodikas izdevumiem bija pensijas vecuma ļaudis, jo acīmredzot skolu audzēkņi vēl izbauda ziemas brīvdienas. Bet studenti cītīgi gatavojas ziemas sesijas pārbaudījumiem un vairāk izmanto datoru iespējas Centrālās zinātniskās bibliotēkas ASV infocentrā. Bibliotēkas darbinieki gan novērojuši, ka diemžēl viena daļa jauniešu datorus izmanto nevis informācijas iegūšanai, bet gan datorspēlēm un sarakstei "draugos", tādējādi liedzot vietu pie datora tiem, kam tas nepieciešams darbam vai zināšanu papildināšanai.


Veselības aprūpes centros nav pēcsvētku spriedzes

Pēc aizvadītajām svētku dienām ģimenes ārsti vakar uz darbu devās ar bažām par to, ka bez jau iepriekš pierakstītajiem pacientiem varētu veidoties garas akūto slimnieku rindas. Taču, kā atzina vairāki "Kurzemes Vārda" aptaujātie ārsti, situācija bija daudz mierīgāka, nekā iepriekš domāts. Ģimenes ārste Anita Liepa pastāstīja: "Man šķiet, ka cilvēki vēl dzīvo svētku režīmā. Lai gan pieņemšanu sāku jau pulksten astoņos, vairums pacientu ieradās tikai ap desmitiem, daudzi, iespējams, bija pat aizmirsuši, ka pierakstījušies vizītē." Akūto pacientu skaits bijis pavisam neliels. Kā noskaidrojām Vecliepājas Primārās aprūpes centrā, tur nekādas pēcsvētku spriedzes neesot. Vairāk nekā ikdienā gan bijis pacientu metalurgu poliklīnikā. Taču, kā skaidroja reģistratore, tie lielākoties nāk pie speciālistiem.


6.maršruta nebūs

No 1.janvāra Karostas iedzīvotāji vairs nevarēs izmantot 6.maršruta taksometru pakalpojumus, kas brauca pa maršrutu Karosta – Centrālā slimnīca. Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists A.Štāls pastāstīja, ka dome SIA "ASS auto" piedāvājusi slēgt līgumu par šā maršruta apkalpošanu, bet uzņēmējs uz piedāvājumu nav atsaucies. Iespējams, līgumu par šo maršrutu gribēs slēgt kāda cita kompānija, bet pagaidām Karostas iedzīvotājiem būs jāizmanto citu pārvadātāju pakalpojumi. Liepājas dome ir noslēgusi līgumus par pasažieru regulāru pārvadāšanu 2008.gadā ar līdzšinējiem pārvadātājiem: ar Liepājas Autobusu parku uz vienu gadu, ar uzņēmumiem "Kings", "Dantes", "Liepājas tūre" un "Centrdomnaremont" uz pusgadu. Līgumi noslēgti kā par sabiedriskā transporta pamata maršrutu, tā ārpus pamata maršrutu apkalpošanu ar autobusiem. Turpmāk sadarbība ar pārvadātājiem notiks konkursa kārtībā, jo valdība pieņēmusi nepieciešamos normatīvos aktus par to organizēšanu. Šādu konkursu paredzēts rīkot jau šā gada sākumā.

Skolotāji mācīsies

Rīt kopējās sanāksmēs tiksies bioloģijas un ķīmijas skolotāji, lai laikā, kamēr bērni vēl turpina ziemas brīvdienas, apgūtu jaunas zinības savos mācāmajos priekšmetos. Ar bioloģijas skolotājiem par tematu "Jauno metodisko līdzekļu ks lekcija "Jauno metodisko līdzekļu prezentācija ķīmijā", kuru lasīs lektore I.Matule.

Apstiprināta gruntsgabalu cena

Zemes dienests noteicis vērtību vairākiem apbūvētiem gruntsgabaliem, kas vēl jāprivatizē. Liepājas domes pēdējā sēdē šī cena apstiprināta. No šo objektu grupas lielākie ir Dzērves ielā 43 un Jelgavas ielā 58. To platība ir attiecīgi 602 un 793 kvadrātmetri, bet vērtība – 9969 un 3290 latu. Novērtēto gruntsgabalu skaitā ir arī zeme pie divām kotedžām Ceriņu ielā (Reģionālās slimnīcas apkaimē), tā novērtēta attiecīgi par 1500 un 1192 latiem.

300 tūkstoši latu siltināšanai

Šādu summu jaunajā gadā paredzējusi izmantot pilsētas pašvaldība, līdzfinansējot daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanu. Tiesa gan, formāli budžets vēl nav apstiprināts, tas jāizdara domes sēdē, kas paredzēta 17.janvārī. Bet biedrībām, kuras pārvalda dzīvokļu fondu, kas vairs nav namu pārvalžu pārziņā, šis laiks jāizmanto organizatoriskiem pasākumiem, piemēram, dokumentu sagatavošanai, lai saņemtu pašvaldības palīdzību un banku kredītus. Pieteikumus paredzēto darbu līdzfinansēšanai pieņem Pilsētas domes Nekustamā īpašuma pārvaldē. Atgādinot par to, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa akcentēja šā uzdevuma aktualitāti un jo ātrāku nokārtošanu aizvien lielāko apkures izmaksu dēļ.

Uz Liepāju brauc Helsingborjas Lūcijas

Šodien Liepājas lidostā sagaidīs septiņas zviedru meitenes – Lūcijas un Helsingborjas pilsētas domes priekšsēdētāju Karīnu Vredstrēmu kopā ar vīru Olli Vredstēmu, domes priekšsēdētājas biroja vadītāju Stenu Nordkvistu un Lūciju māti Madeleini Elgegrenu. Lūcijas uzstāsies Mārtiņmājā, bērnudārzā "Liepiņa", "Rūķītis", kristīgajā sākumskolā bērnudārzā, abās katedrālēs (Svētā Jāzepa katedrālē 5.janvārī pulksten 18, Svētās Trīsvienības katedrālē 6.janvārī pulksten 10) un citur. Lūcijas līdzi atvedušas arī dāvanas, kas saziedotas, lai palīdzētu bērnu un sociālajām iestādēm. Liepājā viņas viesosies līdz pat svētdienai.

Varēs zīmēt, līmēt, veidot un skatīties izrādi

Bērnu un jauniešu centrs atlikušajās skolēnu ziemas brīvdienās aicina bērnus darboties jaunrades darbnīcās. Šodien no pulksten 13 līdz 16 visi interesenti var pulcēties Peldu ielā 5, 404.kabinetā, kur notiks veidošanas, zīmēšanas, līmēšanas un citas nodarbības. Rīt darbošanās sāksies jau pulksten 12, bet pēc stundas notiks leļļu teātra "Pifs" sagatavota izrāde "Ēzelītis".