Kurzemes Vārds

06:31 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Apzog traktoru

4.janvārī ap astoņiem no rīta Priekulē, Raiņa ielā, konstatēts, ka apzagts pagalmā novietots traktors "DT 75", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. No traktora kabīnes pazudis akumulators "Banner". Īpašnieks likumsargiem norādījis, ka viņam radīti materiālie zaudējumi 40 latu apmērā.

Sabojā kabeli

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 4.janvārī ap pusseptiņiem vakarā bēniņu telpā K.Ūliha ielā 35/37 sabojāts SIA "Ostcom" televīzijas kabelis. Tiek pieļauta iespēja, ka bojājums radies, remontējot jumtu.

"BMW" taranē "Renault"

4.janvārī ap pulksten 11 satiksmes negadījums noticis Aizputē. Automašīnas "BMW 320" 1988.gadā dzimušais vadītājs, stūrējot spēkratu pa Liepājas ielu un krustojumā ar Skolas ielu veicot labo pagriezienu, nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, nav ticis galā ar auto vadību, iebraucis pretējā braukšanas joslā un tur izraisījis sadursmi ar pretimbraucošu "Renault Master". Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Pārdur riepas

Valsts policijā ar iesniegumu vērsies automašīnas "Mercedes Benz C240" īpašnieks, kurš 5.janvārī pāris minūtes pēc pusnakts konstatējis, ka Šķēdes ielā viņa spēkratam sadurtas abas labās puses riepas, radot 140 latu lielu materiālo zaudējumu.

Posta pieturu

5.janvārī ap pusdesmitiem vakarā Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Grīzupes ielu, kur pie 11.nama izsists autobusa pieturas reklāmas stenda stikls. Skādi aprēķina, policija meklē vainīgo. Atgādinām, ka šis nav pirmais gadījums, kad ļaundari izdemolē pieturvietas. Pērnā gada nogalē piedzēries vīrietis ar dēli rokās tika pieķerts demolējam pieturvietu Lielā ielā pie viesnīcas "Līva". Nezināmu motīvu vadīti vandaļi izpostīja arī pieturvietu Siena un K.Ukstiņa ielas stūrī.

Autovilcieniņš

3.janvārī drīz pēc pulksten trijiem dienā transportlīdzekļa "Scania" šoferis, braucot Liepājā pa Brīvības ielu centra virzienā, pirms krustojuma ar Grobiņas ielu nebija izvēlējies drošu distanci un izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo automašīnu "Renault Megane Scania". Tā savukārt, inerces dzīta, sadūrās ar priekšā stāvošo automašīnu "Opel Vectra".

Aicina atsaukt izsaukumus

3.janvārī glābēji trīs reizes maldināti. Ap pussešiem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Dzintara ielu 54, kur no kāda dzīvokļa nākot dūmi un deguma smaka. Rīta pusē līdzīgs izsaukums saņemts no Kungu ielas 30/34. Bet no Kalvenes ziņots, ka viesnīcā "Spāres" degot katlumāja. Glābēji minētajās vietās konstatējuši, ka nekas nedeg.

Tie nav vienīgie gadījumi, kad glābēji saņem viltus izsaukumus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva atzīst, ka apsveicama ir ļaužu uzmanība, taču aicina glābējus ne tikai izsaukt glābējus, bet gadījumos, ja nelaimes nav, arī atsaukt trauksmi.

Atcerēsimies notikumu pagājušā gada nogalē, kad kādu vakaru glābēji saņēma informāciju, ka Liepājas ezerā pazudis makšķernieks. Ugunsdzēsēji, velti izmeklējušies visu vakaru un pusi nakts, nākamajā rītā cilvēka meklēšanu turpināja, kaut gan iereibušais jau bija pārradies mājās un saldi gulēja. Glābēju aicinātājiem nebija ienācis prātā izsaukumu atsaukt. R.Seļezņeva atgādina, ka katram ugunsdzēsēju izbraukumam taču tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda.

Uguns apēd vēsturisko "Villu Almu"
Ita Cērmane

Ugunsgrēks, kas piektdien pievakarē izcēlās viesu namā "Villa Alma" Bernātos, joprojām nav pilnīgi likvidēts. Liesmas nodarījušas ievērojamu postu – vēsturiskais viesu nams nodedzis gandrīz pavisam.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Dainis Krīgens pastāstīja, ka par ugunsnelaimi bija ziņojusi signalizācija. Uz to reaģējis gan kāds no viesu nama darbiniekiem, gan apsardzes firma "Spīdola", kuras darbinieki izsauca glābējus. Kad ugunsdzēsēji ieradušies nelaimes vietā, jau dedzis jumts. Kaut gan nelaimes vietā strādāja piecas glābēju ekipāžas – trīs no Liepājas un pa vienai no Otaņķiem un Nīcas –, uguni apslāpēt nebija viegli. Dzēšanu apgrūtināja vairāki apstākļi. Pirmkārt, tuvākā vieta, kur dabūt ūdeni, ir vairākus kilometrus attālais dīķis. Otrkārt, glābēji ēkai var piekļūt tikai no sētas puses. Treškārt, salā un stiprajā vējā gan aizsalst glābēju vecā tehnika, gan ap oglēm veidojas ledus garoza, bet iekšā tās turpina gruzdēt.

Svētdien ugunsgrēks bija lokalizēts, taču nelaimes vietā joprojām dežurēja ugunsdzēsēji. No divstāvu koka ēkas, kurai bija izbūvēts arī bēniņu stāvs, pāri bija palicis maz – tikai ārsienas. Izdeguši vairāk nekā 200 kvadrātmetri.

Glābēji pieļauj, ka degšana sākusies no kamīna, kas, iespējams, bijis pārkurināts. Taču D.Krīgens uzsver, ka ugunsgrēka izcelšanās iemeslus vēl izmeklēs Valsts policija. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka policija pieļauj, ka iespējamais aizdegšanās iemesls ir dūmvada nepareiza izbūve.

Vai viesu nams bijis apdrošināts, pagaidām nav zināms. Noskaidrojām, ka viesu nama īpašniece ir "Radio Liepāja" šefa Genādija Pritkova māte Inese Pritkova. Diemžēl ar viņu sazināties "Kurzemes Vārdam" līdz svētdienas vakaram neizdevās.

"Villa Alma" ir vēsturiska ēka, viena no padomju laikā slavenās pionieru nometnes kompleksa celtnēm. Savulaik tur bijusi bērnu atpūtas bāze "Draudzība", kur saimniekojis "Liepājas metalurgs". Pirms pāris gadiem uz sabrukšanas robežas esošo villu sāka atjaunot tās tagadējie saimnieki.

Villa ir ar bagātīgu vēsturi. 1923.gada maijā iniciatoru grupa sasauca Kūrmājas zālē pirmo interesentu sapulci, lai spriestu par Liepājas jūrmalas kūrorta izveidi. Runāja par viesnīcas celtniecību Bernātos. Viena no pirmajām lepnākajām vasarnīcām, ko uzbūvēja Bernātos, bija J.Zelmeņa villa "Alma", kuru mācītājs Sanders iesvētīja 1930.gadā.