Kurzemes Vārds

02:56 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Finālisti gatavojas konkursam

Aģentūrā "Mis un Misters Liepāja" uzzinājām, ka šonedēļ konkursa "Mis un Misters Liepāja" dalībnieki turpina pieslīpēt sagatavotos priekšnesumus, kurus viņi 10.janvārī finālā rādīs uz Liepājas teātra skatuves. Uz skaistumkonkursa uzvarētāja tituliem pretendēs Kristīne Egle, Jūlija Jerjomina, Viktorija Barančikova, Linda Naumova, Līva Dzerkale, Kārlis Dārznieks, Dāvis Veilands, Edijs Briljonoks, Juris Šimis, Aleksandrs Kovaļovs. Aģentūras "Mis un Misters Liepāja" producente Simona Laiveniece pastāstīja, ka jauniešus finālam sagatavo horeogrāfi Tamāra Ēķe un Andris Bukolovskis, tērpus šuvusi māksliniece Larisa Brauna. Arī šogad konkursa scenāriju veidojis režisors Valdis Lūriņš. Īpašais viesis – mūziķis Lauris Reiniks.

Svin Ziemassvētkus

Pēc pareizticīgo pieņemtā vecā stila šī diena bija vakar, taču galvenos svētku dievkalpojumus noturēja jau iepriekšējā vakarā. Tie notika visos četros pilsētas pareizticīgo dievnamos un bija kupli apmeklēti. Ziemassvētkus svinēja arī Liepājas Vecticībnieku draudze. Svētkiem bija veltīts arī Krievu kopienas masu sarīkojums, kurā piedalījās vairāk nekā 500 cilvēku. Tas notika Latviešu biedrības namā. Sapulcējušos apsveica Krievijas ģenerālkonsuls Jurijs Koteļņikovs, Krievu kopienas valdes priekšsēdētājs Valerijs Kravcovs, Saeimas deputāts Valerijs Agešins un Pilsētas domes deputāte Elita Kosaka. Koncertēja vietējie vokālie un deju kolektīvi. Tie, kam iepriekš nebija tādas iespējas, iepazinās ar izstādi, kas veltīta imperatora Aleksandra III ostas vēsturei. Svētku vakars beidzās ar mielastu.

Zināšanas papildina jaunie klašu audzinātāji

Šodien Bērnu un jauniešu centra telpās notiek jauno klašu audzinātāju seminārs. Tā šajā mācību semestrī ir pirmā tikšanās, to vada pilsētas Klašu audzinātāju metodiskās apvienības vadītāja Signe Berga no 1.ģimnāzijas. Seminārā pārrunā, kā veidot klašu audzināšanas stundas, izzina, kā tām gatavoties, kā veidot plānus, kādus metodiskos materiālus izvēlēties. Tāpat kā pirmajā semestrī, arī otrajā šādi semināri notiks katru mēnesi.

Apbūvēs Turaidas ielu

Tā kā pašvaldībā atbalstīta galīgā redakcija detālplānojuma projektam zemes gabaliem Turaidas ielā 16a un 18a, tad var uzsākt projekta izstrādi dzīvojamo māju, darījumu iestāžu un veikala būvniecībai uz šiem zemes gabaliem. Turaidas ielā divos zemes gabalos SIA "Alfas nami" ir iecerējusi izveidot dzīvojamās ēkas, respektējot un tālāk attīstot vēsturiski aizsākto regulārā plānojuma struktūru. Pašlaik detālplānojuma teritorijā atrodas pa pusei sabrukušas garāžas, šķūņi un citas neizmantotas būves, vide ir nesakopta. Detālplānojumā, ko izstrādājis uzņēmums "Agroprojekts", katram zemes gabalam ir noteikts apbūves blīvums, intensitāte, inženierkomunikāciju koridori un citas apbūves prasības.

Uzņēmumi apvienojas

Akciju sabiedrībai "Mēs Liepājai" plānots pievienot kompāniju "Līvas viesnīca", vēstī oficiālais paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Kreditoru prasības piesakāmas līdz 22.janvārim. Pēc līdzīpašnieku paziņojuma, abu uzņēmumu apvienošana ir likumsakarīga, jo abiem ir vieni īpašnieki un apvienošana notiek, lai šo uzņēmumu darbību vienkāršotu. Kā jau "Kurzemes Vārds" informēja, akciju sabiedrība "Mēs Liepājai" perspektīvā iecerējusi īstenot divus vērienīgus projektus Liepājā. Uzņēmums plāno investēt aptuveni 30 miljonus latu vērienīga tirdzniecības un izklaides centra būvniecībā pilsētas centrā. Plānots arī rekonstruēt bijušo Liepājas Liķieru fabriku par darījumu centru, ieguldot aptuveni 12 miljonus latu. Akciju sabiedrība "Mēs Liepājai" nodarbojas ar nekustamo īpašumu projektu attīstību, tā pieder Liepājā pazīstamiem uzņēmējiem Andrim Griģim, Ivaram Kesenfeldam un Aivaram Burģim, kuri ir arī "Līvas viesnīcas" īpašnieki.

Bukleti par veselības aprūpi

Drīzumā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra teritoriālajās nodaļās, kā arī ambulatorajās ārstniecības iestādēs – ģimenes ārstu praksēs, poliklīnikās, veselības aprūpes centros būs saņemami aģentūras izdotie bukleti "Kā saņemt valsts garantēto veselības aprūpi. Pacientu iemaksas" un "Veselības aprūpe bērniem", kas paredzēti iedzīvotāju informēšanai par valsts garantētajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Bukletos atrodama detalizēta un katram iedzīvotājam saprotami izklāstīta informācija par reģistrāciju un vizītēm pie ģimenes ārsta, norīkojumiem pie speciālistiem, ārstēšanos slimnīcā, mājas vizītēm, profilaktiskajām apskatēm, kā arī par veselības aprūpi dažādām iedzīvotāju grupām – grūtniecēm, bērniem, trūcīgām personām.

Zviedru Lūciju dāvina

Liepājā vairākas dienas viesojās Helsingborjas pilsētas delegācija kopā ar septiņām Lūcijām, kuras uzstājās ar labdarības koncertiem pilsētas sociālajās iestādēs, baznīcās un bērnudārzos. Vizītes laikā viņas arī aplūkoja, kas par Lūciju komitejas iepriekšējā gadā dāvinātajiem līdzekļiem – 9376 latiem – paveikts Liepājas bērnu iestādēs. Viņas pārliecinājās, ka par šo naudu bērnu klubiņam "Pa pusei" remontētas telpas un iegādāts inventārs, Mārtiņmājā nopirkta sadzīves tehnika, papildināta materiālā bāze pirmsskolas izglītības iestādēs, kuras apmeklē bērni ar īpašām vajadzībām – bērnudārzos "Liepiņa", "Margrietiņa", "Stārķis" un "Kriksītis", bet Kristīgai sākumskolai – bērnudārzam iegādātas mēbeles mazuļiem ar fiziskās attīstības traucējumiem. No Lūciju fonda piešķirts arī finansējums mācību aprīkojuma iegādei piecus un sešus gadus veco bērnu sagatavošanai skolai 3.pamatskolā un Ezerkrasta sākumskolā.

Arī šogad Helsingborjas pilsētas domes priekšsēdētāja Karīna Vredstrēma, tiekoties ar domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un viņa pirmo vietnieci Silvu Goldi, pasniedza kārtējo Lūciju biedrības dāvinājumu Liepājas bērniem – simbolisku čeku, kas 100 tūkstošu Zviedrijas kronu vērts. Šie līdzekļi savākti labdarības koncertos. Par šo dāvinājumu, iespējams, ierīkos vēl vienu dienas rotaļu grupu pirmsskolas vecuma bērniem MJC "Vaduguns" un izveidos jaunu rotaļu laukumu Mārtiņmājas bērniem.

Kur tad būs TEC?

Pēdējās dienās plašsaziņas līdzekļos pavīdējušas vairākas vēstis, ka Liepājā paredzēts būvēt koģenerācijas centrāli. Par to runāts Ekonomikas ministrijā, arī AS "Augstsprieguma tīkli", par to stāstījis arī AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons. Droši vien tā ir nepieciešamība pēc jaunām enerģētiskām jaudām. Tomēr savus patstāvīgus aprēķinus šajā jomā veic arī SIA "Liepājas enerģija". Tās valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs vakar teica, ka uzņēmumā nekāda oficiāla informācija no Rīgas nav saņemta, taču šādos gadījumos allaž vispirms risina kuluāru sarunas – ideju līmenī.