Kurzemes Vārds

05:57 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dīķī atrod līķi

7.janvārī ap pulksten 14.30 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Alsungas ielu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka mazdārziņu apkaimē, dīķī iepretī Alsungas ielas 26.namam, atrasts 1951.gadā dzimušas sievietes līķis. Glābēji mirstīgās atliekas no seklās ūdenstilpes izcēluši un nodevuši Valsts policijas darbiniekiem. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka ārēji redzamas vardarbīgas nāves pazīmes neesot konstatētas. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi, policijā uzsākts kriminālprocess.

Pieviļ ziemas ceļš

7.janvārī ap puspieciem no rīta avārija slidena ceļa dēļ notikusi Vecpils pagastā. Automašīnas "Nissan Almera" šoferis, braucot pa Rīgas – Liepājas šoseju, 166.kilometrā nebija izvēlējies ceļa un laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kādēļ mašīna ietriekusies metāla nožogojumā. Cietis tikai spēkrats.

Pārvieto robežzīmi

Valsts policijā vērsusies kāda sieviete, kura 7.janvārī no rīta konstatējusi, ka viņas īpašumā Vaiņodes pagastā patvaļīgi izrakta un pārvietota robežzīme. Aizdomās par šo nodarījumu tiek turēts kāds 1957.gadā dzimis vīrietis.

Aizdedzina auto

7.janvārī ap pulksten 22 ugunsgrēks izcēlies Cenkones ielā, kur degusi automašīnas "BMW X5" priekšējā labās puses riepa un spārns. Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, noskaidro notikušā apstākļus. Ugunsdzēsēji gan norāda, ka, visticamāk, notikusi ļaunprātīga dedzināšana, jo degt sācis nevis motortelpā, kur būtu iespējams īssavienojums, bet gan no riepas.

Skurbulī uzbrūk durvīm

8.janvārī ap pulksten četriem naktī Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Dzirnavu ielu 4 – klubā "Fontaine Palace" kāds piedzēries jaunietis bija izsitis durvju stiklu.

Pārdzeras jaunietis

7.janvārī īsi pirms pusnakts Pašvaldības policijas darbinieki Ventas ielā konstatējuši, ka uz ielas sniegā guļ vīrietis, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Viņš vispirms nogādāts īslaicīgās aizturēšanas telpās, taču, tā kā bijis tik iereibis, ka nav reaģējis uz apkārt notiekošo, pēc feldšera apskates nolemts 1988.gadā dzimušo jaunieti nodot Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem, kas viņu nogādājuši slimnīcā. Kopumā 7.janvārī policisti savākuši uz ielas nolūzušus četrus vīriešus un vienu sievieti, tādējādi paglābjot vella dziras apdullinātos no apsaldēšanās vai pat nosalšanas.

Satraucas par kaimiņu

Pirmdien pēcpusdienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Piltenes ielu. Policistus sagaidījis vīrietis, kurš paskaidrojis, ka dzīvokļa īrnieks, kurš sirgst ar cukura diabētu, nav redzēts ilgāku laiku. Piedaloties arī namu pārvaldes darbiniekiem, durvis atvērtas. Konstatēts, ka dzīvoklī atrodas miris cilvēks.

Dzīvoklī tecina kandžu

8.janvārī Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki konstatēja, ka Antoņina D. (dzimusi 1937.gadā) savā dzīvoklī Pāvilostas ielā 3 glabā 120 litru brāgas un 5 litrus kandžas. Dzīvokļa virtuvē atradās arī nelegālā alkohola ražošanas ierīce. Gan nelegālais alkohols, gan iekārta tā tecināšanai konfiscēta. Bet pret kundzi uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu un ražošanu.

"Villa Alma" bijusi apdrošināta

Noskaidrojies, ka pagājušās nedēļas nogalē nodegušais viesu nams "Villa Alma" bijis apdrošināts. Otrdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē bija ieradies viesu nama "Villa Alma" īpašnieces Ineses Pritkovas dēls, kurš ugunsdzēsējiem apstiprinājis, ka viesu nams bijis apdrošināts, informēja VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Ugunsdzēsēji lūgs apdrošināšanas kompāniju precizēt ugunsgrēka laikā radušos zaudējumus.

Valsts policija turpina izmeklēt notikušo. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka pagaidām kriminālprocess vēl neesot uzsākts. Neesot zināmi arī materiālie zaudējumi.

"Villa Alma" būvētājs Jēkabs Zelmenis patiesi saņēmis cara Nikolaja dāvanu – briljanta gredzenu. Precizējam, ka tas noticis pirms Pirmā pasaules kara, kad cars bija ieradies liepājā. Gredzenu kā balvu J.Zelmenim cars pasniedzis par nopelniem uzņēmējdarbībā, kā arī par mecenātismu, skaidroja J.Zelmeņa mazmeita Savīne Zelmene.

Nevar atgūt nozagto naudu

Redakcijā vērsās kāda liepājniece, kura stāstīja, ka tikusi apzagta un nevarot sagaidīt, kad saņems atpakaļ savu naudu.

Barbara Šperliņa stāstīja, ka martā zaglis, izlaužot žogu un izsitot dzīvokļa loga rūtis, iekļuvis viņas mājoklī Ludviķa ielā un nozadzis 140 latu. Sieviete, atgriezusies mājās un konstatējusi notikušo, par zādzību nekavējoties informējusi policiju. Viņa arī stāsta, ka pati palīdzējusi likumsargiem atklāt likumpārkāpumu un notvert zagli. Apskatot vietu žogā, ko zaglis bijis izlauzis, viņa atradusi ļaundarim izkritušu pasi. Tad arī noskaidrots, ka vainīgais bijis kāds Antons, kas iepriekš strādājis tirgū par sētnieku, bet zādzības izdarīšanas laikā bijis bez darba. Policijas darbinieku klātbūtnē esot panākta vienošanās, ka Antons nozagto naudu sievietei atdos. Kundze esot atguvusi 30 latu, taču 110 latus joprojām neesot saņēmusi. B.Šperliņa saka, ka vairākkārt bijusi Valsts policijā, taču tas neko neesot devis – Antons tā arī naudu neatdod.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka policijā pēc zādzības uzsākts kriminālprocess un policija veikusi visas likumā paredzētās darbības. "Taču maija beigās kriminālprocess tika izbeigts, jo puses – cietusī un iespējamais zaglis – vienojās, ka vīrietis naudu atmaksās," uzsvēra amatpersona. Un piebilda, ka tas šādos gadījumos ir viens no iespējamiem risinājumiem: "Katru kriminālprocesu izbeidzot, iesaistītajai personai ir tiesības lēmumu pārsūdzēt. Sieviete to nedarīja, acīmredzot uzskatot, ka naudas atgūšana no šī cilvēka ir pieņemams risinājums."

Tagad izveidojusies situācija, ka vīrietis naudu nav samaksājis, bet sieviete policijai pieprasa rast risinājumu. "Policija var rīkoties likuma ietvaros. Sievietei policijas pilnvaras ir skaidrotas vairākkārt," norādīja J.Knīse. Jāpiebilst, ka kundze un iespējamais zaglis ir pazīstami. Turklāt vīrietis, atkārtoti izsaukts uz policiju, tagad apgalvo, ka neko neatceroties, jo likumpārkāpuma izdarīšanas laikā bijis stipri piedzēries. Viņš gan likumsargiem apgalvojis, ka ir gatavs naudu samaksāt, taču policijas rīcībā esošā informācija liek šaubīties, vai viņš to izdarīs. Vīrietis ir invalīds, turklāt viņam garšo alkohols. Policijas darbinieki iesaka sievietei ar sūdzību vērsties tiesā.