Kurzemes Vārds

08:00 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9. janvārī

1928.
Koktirgotājam Petrevicam kāds laucinieks divjūga ragavās atvedis kokus. Zirgi, kuri bija atstāti ostmalā bez uzraudzības, no kaut kā izbijušies un sākuši trakot. Iepretī Cetinjes salai tie pa ostas ledu dodas uz dzelzceļa tilta pusi, kur zvejnieki izcirtuši āliņģus. Zirgi tajos ielūzt un tik tikko nenoslīkst. Tos izglābt izdodas ar milzīgām pūlēm. Viens no zirgiem jau atradās pilnīgi zem ledus.

Vītolu ielā iepretī 3.namam vakarā Dr. Rabinoviča saimniecības vadītāja Antonija Kozlovska atgriezusies mājās. Tikko viņa ienākusi pa durvīm, tai no mugurpuses uzbrucis vīrietis ar nazi, pārgriežot tās apģērbu no galvas līdz kājām, viegli ievainojot arī pašu sievieti. Uzbrucējs izrādās Kozlovskas vīrs, ar kuru viņa jau vairākus mēnešus dzīvo šķirti. Uzsākta izmeklēšana.

Palīdzības un veselības nodaļa Pilsētas valdes jaunā gada pirmajā sēdē ziņo, ka līdz šim ģimenēs audzināšanā nodoti jau 69 bērni, Kalētu patversmē atrodas 192 nespējnieki, bet patversmē Liepājā – 231.

1938.
Liepājas osta kopš ilgiem laikiem piedzīvojusi rekordgadu kuģniecībā un tirdzniecībā. Pagājušajā gadā tajā iebraukuši 1012 kuģu (1934.gadā – 642). No 1927.gada, kad ostā ieradās 1017 kuģu, 1937.gads ir otrs saimnieciski veiksmīgākais valsts pastāvēšanas laikā.

1948.
Daudzos Liepājas uzņēmumos izveidoti aģitpunkti vietējo padomju vēlēšanām. Iesaistīts liels skaits aģitatoru, sagatavots pasākumu plāns. Taču darbs pēc Jaunā gada sagaidīšanas apsīcis. Vēlētāji aicināti uz vēlēšanām veltītiem pasākumiem, taču tie faktiski izjukuši, jo apmeklējums gaužām niecīgs. Laikraksts secina: "Tā turpināties vairs nedrīkst nevienu brīdi."