Kurzemes Vārds

12:47 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Jāpatīk sev un jāgrib patikt citiem

Andris Bukolovskis ir profesionāls horeogrāfs, kurš nu jau otro gadu pēc kārtas, atsaucoties aģentūras "Mis un Misters Liepāja" aicinājumam, no Rīgas brauc uz Liepāju, lai desmit skaistumkonkursa dalībniekus sagatavotu finālam. Tamāra Ēķe ir otra horeogrāfe, kas strādā ar šiem jauniešiem. A.Bukolovskis beidzis Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, tagad piedalās dažādos projektos, sagatavojot dalībniekus šoviem, modes skatēm u.c.

Kādiem, jūsuprāt, jābūt tiem jauniešiem, kuri piesakās skaistumkonkursiem?
– Cilvēkam, kurš nolēmis piedalīties šādā konkursā, vispirms jāpatīk pašam sev un viņam ir jāgrib patikt arī citiem, vērtētājiem, skatītājiem. Jābūt narcistiskam šā vārda labākajā nozīmē. Vēl viņam jābūt radošam, ar labu gaumi, tādam, kurš grib dejot un dara to ar prieku.

Ko horeogrāfam nozīmē izdomāt, sagatavot, iestudēt deju?
– Tā ir pašapliecināšanās. Tādā ziņā arī mani var saukt par narcistisku! Ideja dejas horeogrāfijai rodas dažādi. Kādu reizi visa sākums ir dzirdēta mūzika, citreiz eju pa ielu un galvā iešaujas ideja: "Varētu uztaisīt deju, kas izskatīsies tā un tā!"

Kādēļ vispār cilvēki dejo?
– Dejošana dod iespēju paust jūtas. Visi mēs taču mēdzam skumt, priecāties, mīlēt utt. Deja rodas, kad ir dziļas, spēcīgas emocijas un motivācija sevi izpaust.

Kad pats sākāt dejot?
– Desmit gadu vecumā iestājos Horeogrāfijas vidusskolā un jau sešpadsmit gadu vecumā sapratu, ka būšu horeogrāfs.

Kas dejotāja darbā pats grūtākais?
– Ar gadiem tas mainās. Ja jauns dejotājs visu cenšas izdarīt maksimāli labi, tehniski pareizi, tad vairāk pieredzējis sāk domāt arī par to, ka veselība jāsaudzē.

Un skaistākais?
– Mana pārliecība, ka jebkurš mākslinieks – dejotājs, aktieris, mūziķis, mākslinieks vai cits – vēlas tikt novērtēts, atzīts un patikt publikai. Viņš grib, lai par viņu sajūsminās. Manuprāt, tie, kas to noliedz, vienkārši liekuļo.

Vai patiess apgalvojums, ka dejā pārī vīrietim jābūt galvenajam jeb bosam, kurš vada partneri?
– Tā ļoti izteikti ir sporta dejās, bet dažādos deju iestudējumos abi – vīrietis un sieviete – ir vienlīdz svarīgi. Tā teikt, demokrātija!

Kādas ir jūsu galvenās prasības, strādājot ar dejotājiem un tagad ar Liepājas skaistumkonkursa finālistiem?
– Vispirms disciplīna. Tas ir, ne tikai ierasties uz nodarbību precīzi, bet arī tās laikā maksimāli savākties, mācīties un dejot. Citādi kvalitātes nebūs.

Jums garšo saldumi?
– Nē. Manas mīļākās konfektes ir kāds gabals desas vai gaļas!