13:28 Otrdiena, 20. augusts

Pārliecinošs revanšs, Hemiltons noderēs
Miks Kuncītis

Vakar SEB Baltijas Basketbola līgā BK "Liepājas lauvas" savā laukumā ar 84:54 (22:14, 8:13, 27:16, 27:11) sagrāva Igaunijas klubu "Triobet/Dalkia", tādējādi revanšējoties par sezonas pirmajā pusē zaudēto spēli.

Mačā pret sīkstajiem igauņiem, kuriem mūsu basketbolisti pirmajā savstarpējā spēlē pamanījās zaudēt ar mīnus 14, liepājnieku galvenajam trenerim Armandam Misus bija pieejami visi klubā esošie spēlētāji, arī amerikāņu leģionārs Vernons Hemiltons un Edgars Rēķis, kurš debitēja jau iepriekšējā spēlē pret komandu "Fausto". "Liepājas lauvas" šajā spēlē nevarēja atļauties zaudēt, pretējā gadījumā sapnis par iekļūšanu elites divīzijā, visdrīzāk, būtu izsapņots.

Mūsu basketbolisti cīņu iesāka patiesi apņēmīgi, tomēr uzreiz ar pirmajām minūtēm liepājniekiem nesanāca pretiniekiem parādīt, kurš ir spēles noteicējs. Lielā mērā metienu precizitātes dēļ, kas mača pirmajā pusē līmenī bija tikai Jevgēņijam Kosuškinam. Lai redzētu darbībā "Liepājas lauvu" jaunieguvumu – amerikāņu saspēles vadītāju, skatītājiem nebija jāgaida, jo Misus viņu laukumā sūtīja jau pirmajā ceturtdaļā. Jāteic, ka kopumā Hemiltons atstāja ļoti labu iespaidu. Ja sākumā, kā jau tas debijas reizēs mēdz gadīties, viņš mazliet nervozēja, tad otrajā puslaikā, kad liepājnieki burtiski sabradāja pretiniekus, augumā nelielais, bet asais un agresīvais saspēles vadītājs izskatījās ļoti pārliecinoši. Svarīgākais ir tas, ka viņš atšķirībā no citiem leģionāriem spēlēja komandas spēli un pēc individuāli skaisti nospēlētām epizodēm meklēja partnerus. Spilgtākā bija saspēle ar Klāvu Ansonu cīņas lūzuma brīdī, kad Hemiltons apspēlēja vairākus pretiniekus, un pēc slēptās piespēles Ansonam atlika tikai triekt bumbu grozā no augšas. Mūsu basketbolisti maču aizvadīja labā līmenī un cīņas beigu daļā neatslābinājās ne mirkli, tādējādi pēdējās minūtes nebija jāuztraucas, ka uzvara varētu izslīdēt no rokām. Pašā izskaņā "Liepājas lauvu" rindās debiju piedzīvoja arī amatieru līgā spēlējošais Marejs Meijers, kuram šāda pieredze, cīnoties zem groziem ar raženākiem vīriem, noteikti nāca par labu. Jāatzīmē, ka mūsējiem bija ļoti ievērojams pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām, jo mājinieki visā spēlē izcīnīja 45 bumbas, bet igauņi tikai 25. Iespējams, ka otrajā puslaikā viesiem vienkārši pietrūka spēka, jo komanda "Triobet/Dalkia" Liepājā bija ieradusies deviņu vīru sastāvā, tomēr labākie spēki ar Gertu Dorbeku priekšgalā devās laukumā. Rezultatīvākais "Liepājas lauvu" vienībā vakar bija Klāvs Ansons ar 19 punktiem, bet Artūra Štālberga un Jevgēņija Kosuškina kontā bija attiecīgi pa 15 un 14 punktiem.

Nākamo spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs 14.janvārī, kad SEB Baltijas Basketbola līgas ietvaros izbraukumā spēkosies ar principiālajiem pretiniekiem – kluba "VEF/Rīga" basketbolistiem.

Komentārs
BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Armands Misus:
– Jā, puiši patiešām šo spēli aizvadīja labi, taču pārsvars varēja būt drošāks jau pirmajā puslaikā, tomēr to neļāva iegūt pašu neprecīzie metieni, galvenokārt jau no tālās distances. Ja runājam par Hemiltonu, tad viņš atstāja labu iespaidu, protams, aizvadot divu treniņus nevar uzreiz pilnībā iekļauties komandas spēlē, taču mūsu komandai viņš noteikti būs vērtīgs papildinājums, ko apliecināja šī spēle.

Grebis paraksta līgumu, Karlsons – Anglijā
Ints Grasis

Līgumu ar klubu "Liepājas metalurgs" pēc viena gada prombūtnes atkal parakstījis uzbrucējs Kristaps Grebis.

Līdz ar to mūsu komandas tā sauktais džokers atgriezies dzimtajā pilsētā, kur viņš savu varējumu līdz šim spējis apliecināt visspilgtāk, un, kā sacīja kluba direktors Aleksandrs Rogoza, līgums ar futbolistu parakstīts uz trim turpmākajiem gadiem. Lai tas varētu notikt, par Kristapu kādu labu vārdu aizlika arī viņa komandas biedri. Kā zināms, 2006.gada sezonas beigās Grebis nepieņēma kluba piedāvājumu pagarināt līgumu un devās laimi meklēt uz Angliju, bet pēc tam pievienojās ventspilniekiem.

Tikmēr klubā trenējas trīs pārbaudāmie uzbrūkoša stila leģionāri (pa vienam no Polijas, Igaunijas un Ganas), un mūsu komandas galvenajam trenerim Jurijam Andrejevam pavisam drīz būs jāizšķiras, kuru no viņiem ņemt līdzi uz pirmo treniņnometni Kiprā, kas sāksies 14.janvārī. Līdz tam metalurgi aizvadīs treniņspēles savā starpā (neizdevās sarunāt nevienu no Lietuvas komandām), bet šosestdien Rīgā mērosies spēkiem ar "Olimpu".

Uz Kipru dosies 18 futbolistu, kā arī, iespējams, vēl kāds no pārbaudāmajiem. No dublieru vienības uz dienvidzemi brauks Mihailovs un Golovins. Biļete uz Kipru nav pasūtīta Karlsonam. Ir ziņas, ka viņš šobrīd atrodas Anglijas otrās spēcīgākās līgas kluba "Wanderers" nometnē. Ja liepājniekam izdosies atstāt labu iespaidu šī kluba treneriem, tad uz šo komandu Karlsons varētu pāriet bez transfēru maksas, jo viņam beidzies līgums ar "Liepājas metalurgu".

Porziņģa klubs uzlabo pozīcijas

Itālijas otrās spēcīgākās līgas regulārajā čempionātā uzvaru izcīnījis liepājnieka Jāņa Porziņģa klubs "Carmatic Pistoia", kas savā laukumā ar 66:53 pārspēja komandu "Edimes Pavia".

Ar turnīra tabulā blakus esošo komandu "Edimes Pavia" mača pirmajā puslaikā cīņa laukumā aizritēja līdzīgi un ik pa brīdim vadībā izvirzījās te viena, to otra vienība. Spēles pirmajā pusē "Carmatic Pistoia" basketbolisti spēja iekrāt pavisam niecīgu pārsvaru, taču turpinājumā Pistoijas klubs pamazām palielināja handikapu un cīņas beigu daļā to prata nosargāt, svinot uzvaru ar 66:53. Liepājas basketbola audzēknis Jānis Porziņģis atšķirībā no iepriekšējām spēlēm šoreiz netika iekļauts pamatpiecniekā, tomēr laukumā pavadītās 22 minūtēs viņš izcēlās ar astoņiem punktiem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra divas bumbas un pieļāva arī sešas kļūdas.

Nākamo spēli "Carmatic Pistoia" aizvadīs šīs nedēļas nogalē, kad izbraukumā sacentīsies ar pašreizējiem turnīra līderiem "Banco di Sardegna Sassari" basketbolistiem.