Kurzemes Vārds

21:11 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atslogo darbiniekus Grobiņā

7.janvārī ar pilnu jaudu sāka strādāt SIA "Scantest" jaunā tehniskās apskates stacija Liepājā, Brīvības ielā 148a – līdzās CSDD Liepājas rajona nodaļai. Pirmajā dienā šeit uz tehnisko apskati bija atbraukti 38 transportlīdzekļi, informēja CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. Kaut arī tas nav daudz, jo automobiļu īpašnieki vēl nav ielāgojuši jaunās iespējas, tehniskās apskates stacija Liepājā būtiski atslogo firmas staciju Grobiņā. Tur šajā dienā uz apskati ieradušies aptuveni 100 spēkratu, taču lielās rindas vairs nav – uz apskati vidēji gaidījuši četri līdz seši transportlīdzekļi.

Jaunā tehniskās apskates stacija kopā ar iekārtām izmaksājusi 470 tūkstošus latu: 400 tūkstošus latu – ēkas būvniecība, bet 70 tūkstošus latu – iekārtas.

Jaunajā tehniskās apskates stacijā ir divas līnijas, un apskati te var veikt transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem un to piekabēm. Stacija ir 24 metrus gara – par sešiem metriem vairāk nekā Rīgas tehnisko apskašu stacijai. Vienlaikus uz katras līnijas var pārbaudīt divus automobiļus. Stacijā strādā pieci inspektori. Vidēji pārbaude ilgst 15 minūtes, un jaunās stacijas caurlaidība var sasniegt pat 16 transportlīdzekļu stundā.

Karstais tālrunis atvēsis

Liepājnieki pērn, zvanot uz domes karsto tālruni, mazāk sūdzējušies par dažādām nebūšanām pilsētā. Pavisam karsto tālruni izmantojuši 479 liepājnieki. Salīdzinot ar 2006.gadu, tas ir par 121 zvanu mazāk. Pērn visvairāk apspriestais temats bijis ielu un ietvju seguma remontdarbi (86 zvani). Par teritoriju apsaimniekošanu savu viedokli pauduši 37 zvanītāji, par vaļējām akām – 35. Ļoti daudzi zvanītāji izmanto domes karsto tālruni, lai informētu par izdegušo ielu apgaismojumu (78). Taču operatīvāk lampiņas tiktu ieskrūvētas un laternas salabotas, ja iedzīvotāji visu diennakti par to ziņotu tieši uz SIA "Komunālā pārvalde" karsto tālruni 3480778. Daudzi liepājnieki pauduši arī viedokli par apkures, namu apsaimniekošanas jautājumiem, kanalizācijas remontdarbiem, nekārtībām pludmalē. Atsevišķi zvanītāji informējuši par gaisa piesārņojumu, autobusu satiksmi, bebru aizsprostojumiem, atkritumu konteineriem, alkohola tirdzniecību nakts stundās, bezpajumtnieku mitekļiem, ēdināšanu skolās, maršruta mikroautobusu darbu u.c.

"Vai es drīkstu mīlēt?"

Piektdien Liepājas viesnīcā "Amrita" paredzēts mācību kursa "Vai es drīkstu mīlēt?" nobeigums. Tā gaitā pasniegs apliecības divdesmit pieciem Kurzemes, arī Liepājas, speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Kurss notiek atbilstoši projektam "Cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem seksuālā un reproduktīvā veselība – tabu?". Tā gaitā līdz šā gada februārim visos Latvijas reģionos paredzēti 10 semināri, kuros mācīsies 100 darbinieku no 50 iestādēm: speciālajām internātskolām, dienas centriem, sociālā atbalsta centriem. Tas dod iespēju uzzināt vairāk par cilvēka seksualitāti un reproduktīvo veselību, par cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem reproduktīvajām tiesībām, kā arī to, kā ar viņiem runāt par intīmo, par praktiskajām metodēm darbā ar cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, mācot par personīgo higiēnu un seksualitāti.

Pensionāru dienas centrs atsāk darbu

Pēc Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām darbu atsācis Liepājas Sociālā dienesta Pensionāru dienas centrs. Bet pirmais lielais sarīkojums paredzēts šopiektdien pulksten 12. Ar pensionāriem par Liepājas šodienu, nākotni, attīstības perspektīvām, kā arī par pensionāru dzīvi mūsu pilsētā un turpmākajām iespējām runās Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Protams, priekšsēdētāja vietnieks atbildēs uz visiem pensionārus interesējošiem jautājumiem. Bet otrdien, 15.janvārī, pulksten 13 paredzēta tikšanās ar pedagoģijas zinātņu doktoru Jāni Imantu Birzkopu, kurš iepazīstinās ar ideju par mūzikas lomu domāšanas attīstībā.

Interneta veikals

Liepājā atvērts pilsētā pirmais sieviešu apģērbu un aksesuāru interneta veikals, kas piedāvā produkciju no pazīstamiem Anglijas un Francijas ražotājiem. Par to ziņo aģentūra LETA. Veikals www.jazz–y.com ir interneta veikals sievietēm ar savu stilu. Dažas preču līnijas pieejamas tikai vienā eksemplārā. Tuvākā nākotnē paredzēts papildināt piedāvājuma klāstu ar apaviem, somām un dekora lietām mājām.

Visvairāk pārkrauts labības kravu

Liepājas ostā pērn kopumā pārkrāva 4,039 miljonus tonnu kravu, kas ir par 0,9 procentiem vairāk nekā 2006.gadā. Visvairāk pārkrāva beramkravas – to apgrozījums bija 1,881 miljons tonnu, kas ir par 13,8 procentiem vairāk nekā iepriekš. No beramkravām lielākoties pārkrauta labība un tās produkti – 1,226 miljoni tonnu. Toties ģenerālkravu apjoms sarucis – pārkrauts 1,34 miljoni tonnu, kas ir par 3,1 procentu mazāk nekā gadu iepriekš. Tajā skaitā melnie metāli un tā izstrādājumi pārkrauti 644,5 tūkstošu tonnu apjomā, kas ir par 2,8 procentiem mazāk, bet kokmateriāli pārkrauti 514 tūkstošu tonnu apjomā, kas ir par 10,2 procentiem mazāk nekā 2006.gadā. Lejamkravas pārkrautas 818,6 tūkstošu tonnu apjomā – par 15,2 procentiem mazāk nekā 2006.gadā. Tajā skaitā naftas produkti pārkrauti 566,8 tūkstošu tonnu apjomā, kas ir samazinājums par 23,9 procentiem.

Jauno arhitektu veikums

Piektdien Rīgā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, notiks RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentu izlaidums un atklās diplomprojektu izstādi "Jaunaudze". Šogad profesionāļu un interesentu vērtējumam nodots 41 diplomprojekts, to skaitā divi veltīti arī Liepājas un rajona vides sakārtošanai. Izstādē būs apskatāms Līgutu muižas atjaunošanas priekšlikums, kā arī Jūras spēku sporta kompleksa projekts Karostā.

Seminārs "Sadarbības tīkli un mediji"

No 17. līdz 22. janvārim Kultūras un informācijas centrā "[email protected]" Karostā notiks seminārs un jaunrades darbnīcas "Sadarbības tīkli un mediji". Taps scenāriju kopsavilkumu un pierakstu konkurss par Karostu – par vietu ar savu vēsturisko auru un mūsdienu kultūras, tūrisma un vēstures centru. Kopīgā darbā vienā īsfilmā tiks īstenoti angļu, vācu, dāņu un poļu dalībnieku iespaidi un stereotipi, kā arī katra dalībnieka priekšstati un idejas par šo tēmu. Īsfilmas iecerē vēlams uzsvērt Karostas kultūras, vides un vēsturisko tēlu, skatot un parādot to no sava individuālā skatpunkta – kāds tas ir šodien un kāds tas izskatīsies nākotnē. Ja konkursa dalībnieka ideja iekļūs starp piecām labākajām, tad viņš tiks aicināts piedalīties radošā filmu veidošanas seminārā. Pierakstītā ideja līdz 14.janvārim jāiesniedz kultūras un informācijas centrā "[email protected]", Atmodas bulvārī 6, Latviešu biedrības namā vai Jaunatnes centrā vai jāsūta pa e–pastu [email protected]. Seminārā piedalīsies arī filmu veidotāji, scenāriju autori no organizācijām, filmu studijām Anglijā, Dānijā, Polijā un Vācijā, kā arī aģentūras "Agenda" filmu studijas grupa, kas jau no 12.janvāra uzņems dokumentālo filmu par Karostu.

Projektu īsteno kultūras un informācijas centrs "[email protected]" ar Liepājas Pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu.