Kurzemes Vārds

18:28 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Mūziķu pēdējā kauja ringā

Noteikta 2007.gada populārāko dziesmu aptaujas "Latvijas Muzikālā līga" superfināla dalībnieku uzstāšanās secība un pretinieku dziesmas, kas grupām būs jāizpilda finālā.

Izlozē noskaidroja, ka 13.janvārī cīņu par 2007.gada populārāko dziesmu sāks grupa "Ēnas", otrā uzstāsies "Double Faced Eels", tālāk būs Elli U uzstāšanās, Imanta Dakša dziedājums, liepājnieka Ainara Virgas priekšnesums, kam sekos mūspuses talants Andris Ērglis ar grupu "Cacao". Goran Gora būs septītais, pēc viņa uz skatuves kāps "Mofo". Ar devīto kārtas numuru superfinālā piedalīsies Igo un "R.A.P", Dons uzstāsies desmitais, "Putnu balle" būs vienpadsmitā, pēc tam muzicēs "Superhuman", "Astronout", "Dzelzs vilks", bet superfināla pirmo daļu beigs Intars Busulis un "Melo–M".

Pēc tam balsos skatītāji, kuri dalībai izšķirošajā cīņā par gada populārākās dziesmas titulu izvirzīs četrus dalībniekus, kuriem būs jāizpilda iepriekš sagatavota savas dziesmas netradicionāla versija un viena iepriekš izlozēta pretinieka dziesmas kaverversija.

Izloze noteica, ka "R.A.P." un Igo nāksies sagatavot versiju par "Putnu balles" dziesmu "Labais āķis", "Superhuman" dziedās Elli U dziesmu "Ice", "Dzelzs vilks" izpildīs "Mofo" dziesmu "Lielveikals", bet Ainaram Virgam vajadzēs sagatavot versiju par grupas "Ēnas" dziesmu "Neprātīgais". "Double Faced Eels" finālā dziedās Ainara Virgas dziesmu "Ja tu mīli", bet Andris Ērglis un "Cacao" izlozējuši Igo un "R.A.P." dziedāto dziesmu "Dzīve bez apstājas". Savukārt Elli U izpildīs Imanta Dakša dziesmu "Esība smaržo", bet grupa "Ēnas" – Goran Gora dziesmu "Swim, Robert, Swim". "Mofo" būs jāsagatavo versija par "Astronout" dziesmu "Tici sev", Intars Busulis un "Melo–M" dziedās "Dzelzs vilka" "Balerīnu", "Putnu balle" izlozēja "Double Faced Eels" dziesmu "Salda dzīve ievārījumā", bet Goran Gora dziedās Dona hitu "Tukšums". Andra Ērgļa izpildīto "Ripoja akmens" finālā vajadzēs dziedāt grupai "Astronout", bet Imants Daksis izlozē guva iespēju nodziedāt "Melo–M" un Busuļa izpildīto dziesmu "Ghostbusters".

Versijas pilnā garumā izpildīs tikai četri vakara finālisti, bet televīzijas skatītājiem tiks dota iespēja vismaz fragmentāri dzirdēt visas pretinieku dziesmu versijas.

"Latvijas Muzikālās līgas" uzvarētāju noteiks tikai un vienīgi televīzijas skatītāju balsojums.

Dziesmu aptaujas lielais superfināls paredzēts 13.janvāra vakarā "LNT", "LMK" un radio "SWH" tiešraidē. Mūziķi šovā uzstāsies dzīvajā izpildījumā.

Fināla šovā gaidāmi dažādi pārsteigumi un īpašo viesu piedalīšanās. Tiks noskaidrots gada aktīvākā balsotāja titula ieguvējs, kurš, pateicoties aviokompānijai "easyJet", balvā saņems iespēju doties apmaksātā ceļojumā uz Berlīni divām personām kopā ar saviem mīļākajiem latviešu mūziķiem.

Dziesmu aptaujā "Latvijas Muzikālā līga" visa gada garumā sacentās katra mēneša četras populārākās dziesmas, kuras dalībai dziesmotajā sacensībā izraudzīja radio "SWH", vadoties pēc "Top 20" rezultātiem. Četrdesmit dziesmas un to izpildītāji rudens sezonā tikās televīzijas šovā "Cīņas klubs", kur veiksmīgākie izcīnīja iespēju piedalīties "Latvijas Muzikālās līgas" superfināla šovā.

"Latvijas Muzikālās līgas" dalībnieku dziesmu video versijas un video klipus var redzēt "Latvijas Mūzikas kanālā" un interneta lapā www.lmk.lv/lml.


Izvērtē "Gada balvas – 2007" pretendentus

Triju nedēļu garumā Latvijas ierakstu kompānijām un neatkarīgajiem producentiem bija iespēja pieteikties dalībai Latvijas "Mūzikas ierakstu Gada balvai – 2007" un izvirzīt savus kandidātus 15 dažādās nominācijās. Pieteikumu pieņemšana ir beigusies. Ir zināms, ka šogad vissīvākā konkurence būs nominācijās "Labākā roka dziesma" un "Labākais mūzikas video klips". Abās nominācijās iesniegti 16 pretendentu pieteikumi. Liela konkurence būs arī nominācijās "Labākais roka albums", "Labākā popdziesma", kā arī "Labākais šlāgeris vai kantrī dziesma" un "Labākais šlāgeru vai kantrī mūzikas albums".

Šogad tiek slēgta nominācija "Labākais dance, hiphopa vai rnb mūzikas albums", jo tajā nav pieteicies pat minimālais pretendentu skaits – 3.

Visvairāk pretendentu nominācijās izvirzījušas kompānijas "Mikrofona ieraksti" un "Platforma Records". Tiem seko "Gailītis G" un "Upe tuviem un tāliem". Šogad īpaši aktīvi ir bijuši arī neatkarīgie producenti. Jāatzīmē, ka "Mikrofona ieraksti" un "Platforma Records" visvairāk pretendentu iesnieguši roka, popmūzikas un mūzikas video klipa kategorijās, "Upe tuviem un tāliem" – akadēmiskās mūzikas kategorijā, bet "Gailītis G" skaitliskā ziņā ir pārliecinošs līderis šlāgeru un kantrī mūzikas kategorijā.

Visi ieraksti nodoti vērtējumam žūrijai, kurai līdz šā gada janvāra vidum jāsniedz savs viedoklis par to, kurš ir labākais katrā nominācijā.


Londona miegamices nežēlo
Inita Gūtmane

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Liepājas jaunās paaudzes mūziķi Edgars Šmiukšis, Aleksandrs Krasavins, Uldis Veigurs un Uģis Jēkabsons atšķirībā no citiem mūsu pilsētas māksliniekiem gadumijā spēlēja Anglijā. Šis ceļojums puišiem palicis atmiņā ar to, ka pirmo reizi apskatīta Londona, nosvinēti vairāki Jaungadi dažu stundu laikā.

Uz Londonu pašreizējie liepājnieki devās 29.decembrī, kur viņus sagaidīja Baiba Freidenfelde. Viņa pērnā gada Lieldienās bija uzņēmusi šo pašu komandu, kura arī toreiz koncertēja Bredfordā izveidotajā Latviešu biedrības namā. Gada nogalē mūziķi apskatījuši Londonas pazīstamākās vietas un guvuši priekšstatu par Anglijas galvaspilsētas rajoniem. Pēc divām dienām bijis ieplānots doties tālāk uz Bredfordu, kur bija paredzēts Jaungada sagaidīšanas koncerts.

Aleksandrs pastāstīja, ka vēlējušies ietaupīt pēc iespējas vairāk naudas, tāpēc biļetes autobusam no Londonas līdz Bredfordai ar interneta starpniecību bija iegādājušies divus mēnešus iepriekš. Svešajā zemē mūziķiem iznācis maz gulēt, tāpēc negribot aizgulējušies, un autobuss aizbraucis bez viņiem. Liepājnieki no jauna rezervējuši biļetes. Šoreiz mūziķi nokavējuši tikai dažas minūtes, bet autobuss aizbraucis precīzi laikā, un viņi atkal palikuši stāvam pieturā. "Centāmies rezervēt biļetes trešo reizi, bet kļūdījāmies ar mēneša izvēli un decembra vietā pasūtījām vietas uz 31.janvāri. Domājām noīrēt mašīnu, lai tiktu līdz Bredfordai, līdz kurai jābrauc piecas stundas, bet izrādījās, ka to nevar izdarīt, ja neesi sasniedzis divdesmit trīs gadu vecumu. "Apsvērām iespēju braukt ar vilcienu, bet tas būtu izmaksājis ļoti dārgi," skaidroja Aleksandrs.

Latviešu džekiem nekas cits neatlicis, kā ceturto reizi iegādāties autobusa biļetes. Tāpēc, iztērējot naudu par četrām biļetēm katram, cietuši diezgan lielu finansiālu zaudējumu. Koncertu norises vietā kavējumu dēļ viņi ieradušies tikai pusstundu iepriekš, tāpēc vajadzējis ļoti lielā steigā sagatavoties, lai kāptu uz skatuves.

Liepājas jaunizveidotā apvienība, kurai bija dots nosaukums "Stone Sheeps", bija uzaicināta spēlēt privātā ballītē, uz kuru bija sapulcējušies angļi un latvieši, kopā ap simt cilvēku. Aleksandrs pastāstīja, ka Jaungada sagaidītājus priecējuši ar Latvijā iecienītām dziesmām. Koncertā pievienojies arī saldenieks, ģitārists Jānis Bērziņš, kurš pašlaik studē Gildfordas populārās mūzikas akadēmijā, viņš pildījis basģitārista lomu.

Jautāts, vai Anglijas pilsētas ietērpušās tikpat skaistā rotā kā Liepāja, Aleksandrs prātoja, ka neko grandiozu neesot redzējis. Bredforda nav pārsteigsi arī ar krāšņu salūtu. Taču Jaungads svešumā Latvijas mūziķiem palicis atmiņā ar to, ka trīs reizes atzīmējuši gadumiju. Pacēluši glāzes laikā, kad Latvijā, Krievijā un Anglijā pulkstenis nosita divpadsmit reižu.

"Pēc koncerta, dažas stundas pagulējuši, ar Edgaru Šmiukši izdomājām izmantot izpārdošanas laiku un aizbraukt uz Līdsu iepirkties. Bet tas, ka kabatā bija nauda, neko nelīdzēja, jo visi veikali, arī tirdzniecības centri, bija slēgti," vīlies Aleksandrs. Taču lielā vairumā paspējuši nogaršot firmas "McDonalds" ēdienus, kā arī neesot smādējuši iecienīto "Guiness" alu.