Kurzemes Vārds

15:50 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12. janvārī

1928.
Pagājušā gada decembrī notikušas 19 zādzības, no kurām atklātas 12. Administratīvi sodītas 84 personas, iekasējot 394 latus. Par nelikumīgu tirgošanos ar reibinošiem dzērieniem sodītas 2 personas, par piedzeršanos – 42, par kārtības un miera traucēšanu – 6 cilvēki, par dažādu saistošu noteikumu pārkāpšanu – 169. Divi cilvēki beiguši dzīvi pašnāvībā, autokatastrofā – 1. Notikuši divi nelaimes gadījumi, viens laupīšanas mēģinājums.

Eļļas fabrikas ekspeditors Francis ziņo Kriminālpolicijai, ka naktī uz 1.janvāri no noliktavas izzagti vairāki maisi no Amerikas atvesto linsēklu. Grūti konstatēt nozagto sēklu daudzumu. Noliktavas durvis un slēdzene ir neskartas. Izteikts pieņēmums, ka zaglis ielavījies noliktavā dienā līdz ar strādnieku ienākšanu un paslēpies. Bet naktī atvēris durvis un maisus aiznesis. Pateicoties policijas prasmīgajai rīcībai, zagli izdodas atrast un aizturēt. Tas ir 27 gadus vecais Pēteris Smislovs, nelabojams zaglis un huligāns. Par zādzībām ar ielaušanos viņš sodīts 4 reizes, par huligānismu – 38.

1938.
Sala un vētras dēļ pārtraukta zveja. Vakar no rīta no Rīgas jūrmalas Liepājas rajona zvejnieku kooperatīvam pienāca dažas kastes ar reņģēm mencu zvejai. Dažas motorzvejlaivas devās jūrā, taču pēc dažām stundām stiprās dienvidaustrumu vētras un sala dēļ atgriezās krastā.

1948.
No sešām viesnīcām, kuras Liepājā bija pirms kara, piecas ir pilnīgi nopostītas. Pagaidām darbojas tikai viesnīca "Roma". Taču vēl pērn tā bija stipri nolaista, tādēļ veikts remonts. Tagad viesnīca spēj uzņemt par 90 cilvēkiem vairāk nekā līdz šim. Šogad viesnīcu paplašinās vēl vairāk. Šim nolūkam jau piešķirti 450 tūkstoši rubļu. Pašreizējos apstākļos viesnīcas darbu ievērojami atvieglo nesen atvērtā Zemnieku māja, Malkas ielā 3, kur ir 30 gultasvietu. Arī šo māju nākamajā gadā paplašinās.

Liepājas grāmatnīca saņēmusi jaunu grāmatu sūtījumu, kurā kā papildu sūtījums ir arī V.Lāča "Vētra", N.Ostrovska "Vētrā dzimušie", kā arī pasaules literatūras klasiķa franču rakstnieka Stendāla romāns "Parmas klosteris". Visi trīs darbi ir ļoti krāšņā iesējumā.