Kurzemes Vārds

14:22 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kā abonē laikrakstus

Jau pats gada sākums pierādījis, ka ir attaisnojies SIA "Kurzemes Vārds" risks sākt sev līdz tam neiepazītu nozari – laikrakstu piegādi abonentiem. Tiesa, vēl ir gadījumi, kad kāda laikraksta piegāde aizkavējusies. Ir arī cita veida neapmierinātība – ka "Kurzemes Vārdu" piegādājot pārāk agri, vēl pirms attiecīgās iestādes darba sākuma… Ir arī nogaidītāji, kuri tā arī pasaka, ka vispirms pavēros, kā "Kurzemes Vārda" abonēšanas centrs strādā, un tikai tad izmantos tā pakalpojumus. Un tomēr daudz biežāk par neapmierinātību un šaubām dzirdami labi vārdi.

Minētais risks savu laikrakstu (un arī 77 citus izdevumus) piegādāt pašiem attaisnojies arī tāpēc, ka "Latvijas pasts" tā arī nav izpildījis savu solījumu ieviest kārtību preses piegādē. Uz Liepāju vai rajonu tas gan neattiecas, taču dažviet Latvijā turpinās tāds pats juceklis kā pagājušā gada sākumā, un šoreiz "Latvijas pastam" nekas cits neatlika kā beigt taisnoties un sākt dienesta izmeklēšanu par neizdarību, kā arī no darba atstādināt par piegādēm atbildīgas trīs augstas amatpersonas.

Vai tas līdzēs – to rādīs laiks, taču īstas pārliecības par pastu nav. Ja tas tiešām no otrā pusgada piegādes tarifus palielinās četras reizes, tad būs ļoti grūti izdzīvot tiem izdevumiem, kuri abonēšanai izmanto tikai "Latvijas pasta" pakalpojumus.

Gan visas šīs jezgas, gan arī ekonomiskās situācijas dēļ preses abonētāju skaits Latvijā šogad samazinājies būtiski. It sevišķi Rīgā iznākošajiem visai Latvijai paredzētajiem laikrakstiem jeb tā dēvētām nacionālā mēroga avīzēm, kuras salīdzinājumā ar pagājušā gada sākumu abonē par gandrīz ceturtdaļu mazāk. Smagākais kritiens ir laikrakstiem "Čas" – par 44 procentiem, "Dienai" un "Subbota" – par 27 procentiem, "Latvijas Avīzei" – 21 procents.

Uz šā fona reģionālajai presei nav iemesla žēloties, jo kopējais abonētāju skaits sarucis par 7,4 procentiem, pierādot vecu veco patiesību, ka lasītāji dod priekšroku uz savu pilsētu, rajonu vai novadu orientētiem laikrakstiem.

Jā, ir reģionālās avīzes, no kurām atteikušies 600, 700, pat pusotra tūkstoša abonētāju. Ir tādas, kuras salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi abonē par 8, 9, pat 15 procentiem mazāk. Mazāk abonentu ir arī "Kurzemes Vārdam", taču tikai par 4,5 procentiem. Pareizāk gan būtu teikt – tā bija gada sākumā. Jo tie, kuri gadumijas steigā nepaguva abonēt mūsu laikrakstu, arvien biežāk dara to tagad.

Andžils Remess