Kurzemes Vārds

19:09 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Apzināties sevi savā valstī

Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē Latviešu valodas apguves valsts aģentūras Kurzemes reģionālā biroja vadītāja Baiba Lāma

Aizrit Jaunā gada otrā nedēļa. Tas ir laiks, kad cilvēki parasti sāk piepildīt tās apņemšanās, kuras devuši sev, uzsākot jaunu gadu, bet īstenībā ir iznācis tā, ka jāturpina tas, kas nav pabeigts pērn.

Tā kā es esmu saistīta ar skolu, tad jāteic, ka šī bija arī otrā pusgada pirmā mācību nedēļa. Skolā atgriezušies skolēni, kuri arī cer, ka būs labāk. Redzu, ka bērni atbraukuši no ciemošanās pie vecākiem Īrijā vai ka vecāki, kas strādā ārzemēs, ir bijuši mājās. Tāpēc bērni ir it kā atklātāki, laimīgāki. Šajā pašā sakarībā varu teikt – bija patīkami, ka prezidents Valdis Zatlers vienu no pirmajām šā gada sarunām risināja ar izglītības darbiniekiem, jo problēmu šajā jomā netrūkst. Bet, manuprāt, pats galvenais ir tas, ka būtu jādomā varbūt ne tik daudz, kā izveidot labāko zināšanu grafiku, cik jāpievērš uzmanība tam, kā skolām kopā ar vecākiem izaudzināt godīgu cilvēku, kurš mīlētu un cienītu savu valsti.

Te varu vilkt paralēles ar to, ka pēdējie notikumi parāda – Latvijā pieaugušo starpā ir ļoti daudz negodīgu cilvēku, kaut vai saistībā ar to pašu nupat plaši izskanējušo pasu pārdošanas skandālu.

Ne pārāk bieži apmeklēju sporta sacensības, bet biju aizgājusi uz spēli, kurā basketbola komanda "Liepājas lauvas" cīnījās ar igauņu komandu. Man bija prieks, ka liepājnieki uzvarēja, bet, vērojot sacensības, radās cita doma – par to, cik ļoti mums ir vajadzīgas jaunas telpas sportam, ka mēs visi, protams, ļoti gaidām jauno sporta halli. Jo tur būs iespējams piesaistīt gan jaunus cilvēkus sportam, kas ļaus jaunatnei saturīgāk pavadīt brīvo laiku, pašiem nodarbojoties ar sportu, kā arī apmeklējot sacensības, gan pienācīgā līmenī uzņemt ciemos citu valstu sportistus.

Mani ļoti iepriecināja, ka Liepājā turpinās Latvijā visvairāk skatītās filmas "Rīgas sargi" demonstrējumi. Iespējams, ka vēsturiski tur viss nav pilnīgi precīzi tverts, bet šī filma liek just, izraisa emocijas, un te noder sauklis "Reizēm just ir vairāk, nekā zināt". Tāpēc ir tik noderīgi, ka uz šo filmu iet veselas klases. Tāpat vērtīgi, ja vecāki aiziet ar saviem skolas vecuma bērniem noskatīties šo filmu un pārrunā notikumus – tas būs daudz labāk, izjustāk nekā skaisti vārdi. Tas ir simboliski arī tajā ziņā, ka Latvija šogad sāk dzīvot savas 90 gadu jubilejas noskaņās.

Notikumus ārzemēs iezīmēja vēlēšanu laiks. Gruzijā notika prezidenta vēlēšanas, bet Amerikas Savienotajās Valstīs risinās aktīvas priekšvēlēšanu cīņas, kuras jo saistošākas padara valsts bijušās pirmās lēdijas Hilarijas Klintones piedalīšanās. Gribu teikt, ka Latvijas iedzīvotāji var ņemt paraugu, skatoties, cik aktīvi piedalās cilvēki, jo mūsu vēlētāji pēdējā laikā ir kļuvuši pasīvi, neticīgi, nepauž savu viedokli, ko parāda gan vēlēšanas, gan parakstu vākšanas kampaņas.