Kurzemes Vārds

03:05 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika janvārī Liepājā

1928.gadā
Beidzas Liepājas meistarsacīkstes bendijā, kurās piedalās piecas komandas. Izšķirošajā spēlē "Olimpija" uzvar ASK ar 14:2. Uzvarētāju komandā spēlē lielākoties futbolisti un vieglatlēti – Īlēns, Malkolms, Lazdiņš, Saks, Holmanis, Tīls, Pikols, Kronlaks.

1938.gadā
Jauno sporta namu Bāriņu ielā atklāj ar zibensturnīru basketbolā. Tajā piedalās 21 komanda, un atklāšanas parādi vada Voldemārs Hermanis. Rīta sacensības vēro tikai daži desmiti skatītāju, bet pēcpusdienā to skaits jau sniedzas pāri četriem simtiem.

1948.gadā
Beidzas Latvijas komandu meistarsacīkstes boksā, kurās piedalījās 10 komandas. Līdz pēdējai kārtai bez zaudējumiem cīnās Liepājas izlase un Rīgas "Dinamo". To savstarpējā cīņa arī izšķir čempiona nosaukuma likteni, un liepājnieki zaudē ar 6:10.

1958.gadā
Tradicionālā četru pilsētu basketbola turnīra vietā šoreiz notiek sešu pilsētu turnīrs. Sieviešu sacensībās liepājnieces zaudē pat Cēsīm un Jelgavai un paliek 3.vietā, bet vīriešu komanda, kurā pārliecinoši iekļaujas 5.vidusskolas audzēknis, nākamais Eiropas čempions Oļģerts Jurgensons, droši izcīna 1.vietu.

1968.gadā
Notiek dažādas sacensības ziemas sporta veidos. Latvijas hokeja meistarsacīkšu A klases otrajā grupā "Sarkanais metalurgs" savā laukumā tiekas ar līderi Daugavpils izlasi un zaudē ar 1:8 un 3:6, bet Talsos cieš sakāvi pret vietējo komandu ar 1:5 un 0:11. Sākas pilsētas 5.ziemas spartakiāde. Pirmās sacensības notiek Vaiņodē – nobraucienā, tajās piedalās vairāk nekā 50 dalībnieku no 13 kolektīviem, un individuāli 1.vietu izcīna A.Kazāks, bet komandu vērtējumā uzvar 27.tipogrāfija. Šajās dienās atklāj arī jaunu slidotavu – Raiņa parkā.