Kurzemes Vārds

15:03 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Iepazīsimies – Arkadiušs Kļimeks!
Ints Grasis

Klubs "Liepājas metalurgs" vakar parakstīja līgumu ar poļu futbolistu Arkadiušu Kļimeku, kurš iepriekš spēlēja Lietuvas vienībā "Kaunas".

Kluba preses sekretārs Harvejs Rudzītis informēja, ka ar 1975.gadā dzimušo uzbrucēju līgums parakstīts uz divām sezonām.

Kopš 1995.gada Kļimeks trīs sezonas nospēlējis komandas "Stomil" sastāvā, gūstot 10 vārtus 66 spēlēs, pēc tam sešas sezonas aizstāvējis cita Polijas kluba "Zaglebie" krāsas (23 vārti 96 spēlēs). Tad vienu sezonu Kļimeks pavadīja Grieķijas komandā "Panionios", 21 spēlē četrreiz pārspējot pretinieku vārtsargus, bet pēc tam atgriezās dzimtenē, kur vienu gadu komandas "Wisla" sastāvā 12 spēlēs spēja izcelties tikai vienreiz. 2005.gadā Kļimeks devās uz mūsu kaimiņvalsts čempionvienību, kur divās sezonās 40 spēlēs bijis rezultatīvs 16 reizes. Pagājušo sezonu viņš tika izīrēts Skotijas klubam "Hearts", taču laukumā devās tikai divās spēlēs un vārtus neguva.

"Viņš ir ļoti pieredzējis spēlētājs, kas cīnījies Polijas, Grieķijas, Lietuvas un Skotijas čempionātos. Domāju, ka šī futbolista pieredze mūsu komandai būs noderīga. Īpaši, ja paliksim bez Karlsona," par komandas jaunieguvumu izteicās "Liepājas metalurga" galvenais treneris Jurijs Andrejevs un piebilda: "Līdz ar to atteicāmies no igauņu futbolista pakalpojumiem, jo abi šie leģionāri ir viena tipa uzbrucēji."


Pirmās maiņas benefice
Andris Sudmalis

Vakar savā pirmajā "Samsung" premjerlīgas mačā pēc ilgā Ziemassvētku un Jaungada pārtraukuma "Liepājas metalurga" hokejisti, gandrīz visas cīņas gaitā droši turot spēles pavedienu savās rokās, pārliecinoši apspēlēja Igaunijas komandu "Big Diamonds".

"Liepājas metalurgs" – "Big Diamonds" 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
"Liepājas metalurgs":
vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Juris Ozols, Valērijs Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Gunārs Skvorcovs, Darjus Pliskausks, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Vladimirs Mamonovs, Konstantīns Mihailovs, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa – aizsargs: Georgijs Čirkovs, uzbrucēji – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Raivis Kurņigins.

Igauņu vienību, kurā jau kopš sezonas sākuma spēlē kādreizējais metalurgs Viktors Lobačovs, ir papildinājis vēl viens bijušais liepājnieks – aizsargs Kristaps Bužāts, kas sezonu iesāka komandas "ASK/Ogre" rindās.

Arī "Liepājas metalurga" sastāvā šoreiz izdevās iekļūt vairākiem vietējā hokeja centra audzēkņiem, jo izkrita pieci pamatsastāva spēlētāji – Kuļibaba ārstējas Rīgā, apslimis ir Smirnovs, bet abiem brāļiem Borisenko un Lelenam nācās palikt ārpus pieteikuma dēļ diskvalifikācijas pār pārāk daudziem lielajiem sodiem. Uz komandas tiltiņa šoreiz nebija arī galvenā trenera Vladimira Goluboviča, kas atrodas treneru kursos Sanktpēterburgā.

Ievērojamās izmaiņas sastāvā visvairāk skāra otro maiņu, kurā līdzās Pliskauskam nokļuva Koreškovs un jaunais Skvorcovs. Divas dienas bija pārāk īss laiks, lai trijotnes starpā izveidotos pilnvērtīga sapratne, tāpēc metalurgu šās sezonas rezultatīvākā maiņa šoreiz izskatījās neierasti nevarīga. Toties, šķiet, ka no pusvārda ir sācis saprasties mūsējo pirmais piecnieks, kurā sekmīgi iekļāvies Grāvītis – pirmās maiņas spēlētāju kontā vakardienas mačā bija 5 vārtu guvumi un 8 rezultatīvas piespēles, bet individuāli visvairāk spīdēja Ozols, kurš pats pretinieku vārtsargu pārspēja vienreiz, bet atdeva trīs augstākās klases piespēles, pēc kurām partneriem tik vien atlika, kā raidīt ripu tukšos vārtos.

Uz kopumā ļoti rezultatīvās spēles fona visbālākā bija otrā trešdaļa, kad laukumā vērotais hokejs brīžiem uzdzina miegu, taču krietni dinamiskākie pirmais un pēdējais periods nelika šaubīties, ka spēlētāji ir noilgojušies pēc hokeja.

Rezultātu ar diezgan kuriozu vārtu guvumu ceturtajā minūtē atklāja viesi, metalurgi pēc minūtes atspēlējās, bet par cīņas lūzuma punktu kļuva otrās trešdaļas sākums, kad 23 sekunžu laikā rezultāts no 2:1 kļuva 4:1 laukuma saimnieku labā. Pēdējā trešdaļā mūsējie jau vairāk domāja par gūto vārtu skaistumu, nevis daudzumu, un cerams, ka hokejistu sniegums iepriecināja gan pašus spēlētājus, gan pustūkstoti skatītāju.

Pa diviem vārtiem mūsējo labā guva Kiriļenko un Fiļimonovs, bet pa reizei pretinieku vārtsargu Terentjevu pārspēja Feldmanis, Grāvītis, kā arī Daņilovs, kam tas bija pirmais vārtu guvums šosezon.

Vēl vakar "ASK/Ogre" ar 13:3 sagrāva Elektrēnu komandas "Energija" hokejistus.

Šodien metalurgi un lielie dimanti tiksies vēlreiz – mača sākums dēļ tiešraides kanālā "LTV 7" pulksten 14.