Kurzemes Vārds

13:07 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 17.janvārī

1928.
Laikraksts informē, ka kinoteātrī "Odeons" notiek "Liepājas latviešu filmas uzveduma izrāde". Tās nosaukums ir "Pie vīra kļūt nav grūt". Filmu uzņēmusi Liepājas foto kinogrāfija "Legato": "Interesanti skati no mūsu pilsētas dzīves. Liepājā filmu demonstrē šodien un rīt. Lai katram dotu iespēju redzēt interesanto filmu, sabiedrība "Legato" ievērojami pazeminājusi biļešu cenu."

Vecajos kapos notikušas 1.Liepājas Valsts vidusskolas saimnieciskā pārziņa J.Labrenča laulātās draudzenes bēres. Nelaiķei ir lieli nopelni vidusskolas vērtīgā mācību inventāra, bibliotēkas un skolas inventāra pasargāšanā vācu okupācijas laikā. Izvadīšanā piedalās skolas direktors J.Švānbergs, pedagogi, pārējie skolas darbinieki, kā arī skolnieki. Kapu kopiņu klāj ziedi un daudz vainagu.

Pēc ilgāka pārtraukuma vietējie zvejnieki devušies jūrā. Laika apstākļu ziņā labvēlīgā nakts tomēr nedod cerēto – tie krastā atgriežas ar stipri viduvējiem lomiem. Mencu zvejnieki pārved 1000 – 1500 mārciņu mencu. Strimalu maz. Mencas mārciņā maksā 6 – 8 rubļus, strimalas – 25 – 50 rubļu kālā. To pietika tikai mencu ēsmai.

1938.
Pēdējās divās dienās pār liepājnieku galvām jebkurā brīdī draud gāzties sniega lavīnas no namu jumtiem. Lielā ielā 19, līdzās pilsētas valdes namam, gandrīz notiek nelaime. Namsaimnieks nav paguvis no jumta notīrīt sniegu. Gājēji tiek brīdināti, izliekot nama galos pa koka plankai. Pēkšņi no jumta gāžas viss sniegs. Tas aizķer Ciha drēbju veikala lielo izkārtni, tā ielūzt un līdz ar sniegu nogāžas uz ielas, gandrīz uzkrītot kādai gājējai un viņas mazajai meitiņai.

1948.
Ir palikusi tikai viena diena līdz vietējo padomju vēlēšanām, bet vēlētāju nedienas turpinās. Rucavas ielā kaimiņš kaimiņam jautā: "Kur atrodas mūsu vēlēšanu iecirknis, kur mums jāiet pārbaudīt, vai esam vēlētāju sarakstos?" Neviens aģitators nav bijis Rucavas ielā, lai pastāstītu par apgabala kandidātiem un pateiktu, kur atrodas vēlēšanu iecirknis.