Kurzemes Vārds

11:40 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Promenādē" jauna tikšanās ar mākslinieku darbiem

Rīt pulksten 17 mākslas galerijā "Promenāde" atkal gaidāma tikšanās ar galvaspilsētas māksliniekiem un viņu darbiem. LMA Glezniecības katedras mācībspēku darbu izstāde "Katedra" apvieno 14 pazīstamu mākslinieku, katram no tiem bijušas personālizstādes tuvākās un tālākās ārzemēs. Vairākiem tās notikušas (vai drīzumā notiks) arī Liepājā. Mākslinieku kopējā izstāde sniedz iespēju pilsētai un tās viesiem novērtēt akadēmiska līmeņa glezniecību. Zīmīgi, ka tā sakrīt ar gleznotāja, grafiķa, zīmētāja, pedagoga un bijušā ilggadējā katedras locekļa Borisa Bērziņa (1930–2002) darbu personālizstādi "Muguras" (LNMM fondu darbi) mākslas galerijā "Promenāde". To atklās vienā laikā ar iepriekš minēto kopizstādi "Katedra", bet 2.stāva semināru zālē – ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Interesentiem būs iespēja tikties ar Borisa Bērziņa memoriālās kolekcijas glabātāju un izstādes kuratori Gundegu Cēberi.

Sakārtos dzelzceļa pārbrauktuvi

Ministru kabinets nupat pieņēmis rīkojumu par dzelzceļa pārbrauktuves ierīkošanu Liepājā, lai atvieglotu transporta plūsmu dzelzceļa stacijas teritorijā. Rīkojums saistīts ar ostas pievadceļa izbūvi, kuru īstenojot dzelzceļa pārbrauktuves jāierīko atbilstoši noteiktajiem parametriem. Satiksmes ministrija uzskata, ka dzelzceļa pārbrauktuves ierīkošana būtiski atvieglos transporta satiksmi uz Liepājas ostu un no tās. Jaunā pārbrauktuve ļaus saīsināt laiku un ceļu, kas nepieciešams, lai no Liepājas ostas nokļūtu uz Rīgas šosejas. Plānots, ka dzelzceļa pārbrauktuve būs pastāvīga, tur tiks uzstādīts papildu drošības aprīkojums – barjeras un video novērošana. Rīkojuma projekta izpildei finanšu līdzekļi no valsts budžeta nebūs vajadzīgi.

Rekonstruē kolektoru Šķēdes ielā
Daiga Lutere

Tā kā laika apstākļi ir labvēlīgi, turpina rekonstruēt kanalizācijas kolektoru Šķēdes ielā un Šķēdes – Piltenes –O.Kalpaka ielas iekškvartālā.

Darbus pēc SIA "Liepājas ūdens" pasūtījuma veic akciju sabiedrība "UPB". "Liepājas ūdens" Tehniskās daļas vadītāja Žaneta Trusova pastāstīja, ka kanalizācijas kolektoru, kā arī iekškvartāla kanalizācijas tīklus rekonstruē 2,7 kilometru garumā. Izbūvē jaunu iegremdējamu kanalizācijas sūkņu staciju, un paredzēts darbus pabeigts jūlijā. Pēc kanalizācijas kolektora rekonstrukcijas labāk darbosies šā mikrorajona kanalizācijas sistēma, jo tur jau vairāku gadu garumā regulāri notika kanalizācijas tīklu avārijas, kas bija saistītas ar šo tīklu slikto tehnisko stāvokli. Rekonstrukcijas laikā demontēs kāpu zonā esošo O.Kalpaka ielas kanalizācijas sūkņu staciju.

Saistībā ar uzsākto rekonstrukciju redakcijai zvanījuši Šķēdes ielas iedzīvotāji un pauduši neapmierinātību, ka remontdarbu dēļ asfalts uzlauzts nesen labotā ielā. "Šis apgalvojums neatbilst patiesībai," sacīja Tehniskās daļas vadītāja Žaneta Trusova, "Kanalizācijas kolektora izbūve notiek nevis Šķēdes ielas brauktuvē, bet zaļajā zonā". Vecais asfalta segums tiek lauzts, pievienojot Šķēdes ielas dzīvojamo namu iekškvartālu kanalizācijas tīklus jaunizbūvētajam Šķēdes ielas kanalizācijas kolektoram. Pēc būvdarbiem asfalta segumu atjaunos, veiks visus labiekārtošanas darbus.

SIA "Liepājas ūdens" turpina īstenot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 2.kārta". Projekta kopējās izmaksas ir 25,3 miljoni eiro, no kuriem 85 procentus jeb 21,5 miljonus eiro finansēs Eiropas Savienība un 3,8 miljonus eiro, kas ir 15 procenti no kopējām izmaksām, segs SIA "Liepājas ūdens".

Profesionālās orientācijas diena
Kristīne Pastore

Vakar Liepājas Medicīnas koledžā notika Profesionālās orientācijas diena, kurā piedalīties bija aicināti pilsētā esošo vidusskolu pārstāvji, kuru pārziņā ir skolēnu profesionālā orientācija, kā arī pārstāvji no Liepājas augstskolām.

Medicīnas koledžas darbinieki bija sagatavojuši koledžas programmu prezentāciju, kā arī atbildēja uz dažādiem jautājumiem. Pašlaik mūsu Medicīnas koledžā piedāvā četru veidu programmas: medicīnas māsas, māsu palīgu, ārstu palīgu un ar šo mācību gadu arī vecmāšu programmu. Pašlaik jau sagatavo un ar 2009.gadu plānots ieviest vēl vienu jaunu – podologa – mācību programmu, tās ilgums būs divi gadi. "Tas ir speciālists, kurš rūpējas par pēdas aprūpi," skaidroja Medicīnas koledžas direktore Gunvalda Pacunska. Šāda veida palīdzība nepieciešama daudziem cilvēkiem, bet jo īpaši tiem, kas sirgst ar cukura diabētu. Pašlaik šādus speciālistus sagatavo tikai P.Stradiņa Medicīnas koledžā Jūrmalā.

Pašvaldība atbalsta NVO

Liepājas dome pilsētas nevalsts organizāciju projektiem piešķīrusi 16675 latus. Tie tiks 24 projektiem, kaut gan pavisam konkursam bija iesniegti 26. 800 latu saņems "Debašu centra" jaunieši, kuri organizēs diskusiju par tematu "Liepāja – jauniešiem labvēlīga pilsēta". Savukārt jauniešu biedrība "Cietokšņa kopiena", kas nodarbojas ar cirku, cirka noslēpumu atklāšanā plāno iesaistīt arī jauniešus ar īpašām vajadzībām un iegādājoties jaunus rekvizītus cirka darba grupām. Tam viņi saņems 750 latu. Jauniešu organizācija "IMKA – Liepāja" atbilstoši projektam "Piedzīvojums Liepājā" plāno izveidot jauniešu grupu, kura izstrādās maršrutus tūristiem. Konkursa komisija atbalstījusi arī folkloras kopas "Atštaukas" aktivitātes, kurās plānots turpināt veiksmīgi uzsākto diskusiju starp latviešu folkloras kopējiem un mūsdienu sabiedrību, organizējot gadskārtu svētku radošo skolu. Līdzekļi piešķirti arī Liepājas Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondam – baznīcas plēšu atjaunošanai. Bet kultūras un informācijas centrs "[email protected]" ar pašvaldības atbalstu īstenos projektu "Mūsu stāsti. Medijs un atvērtā telpa". Liepājā pašvaldības finansējumu nevalsts organizācijām konkursa kārtībā sadala jau kopš 2003.gada un projektu konkursus izsludina divas reizes gadā – līdz 1.novembrim var iesniegt projektus, kurus īstenos no nākamā gada janvāra līdz jūnijam, līdz 2.maijam – projektus, kurus paredzēts īstenot no jūlija līdz decembrim.

Ciemos atbrauks Andrejs Kučumovs

26.janvārī Ventspilī paredzēts autordziesmu kārtējais festivāls. Tajā būs pārstāvēta arī Liepāja. Turklāt šoreiz paredzams, ka ieradīsies daudz pārstāvju no citām, ne tikai kaimiņu valstīm. Vienu no festivāla dalībniekiem – maskavieti Andreju Kučumovu varēs vērot un klausīties arī liepājnieki. Viņš ir pietiekami populārs savā dzimtenē un ārzemēs. Bardu ciemos mūsu kluba "Ņeformat" vārdā uzaicinājuši Nadežda un Jurijs Tihomirovi un Liepājas Krievu kopiena. Paredzēts, ka bards ieradīsies 25.janvārī, bet viņa autorkoncerts notiks klubā "Lauma".