10:07 Trešdiena, 18. septembris

Spēle, kurā varēja izpausties ikviena
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā kārtējo uzvaru izcīnīja SK "Liepājas metalurgs" basketbolistes, kas savā laukumā bez īpašām pūlēm pārspēja pašreizējās turnīra pastarītes "LU" meitenes – 108:54 (30:15, 20:16, 29:11, 29:12).

Pret turnīra pastarītēm metalurģes allaž nospēlējušas rezultatīvi – sezonas pirmajā savstarpējā mačā liepājnieces guva vairāk nekā 100 punktu, bet otrajā, skanot tiesnešu beigu svilpei, rezultāts uz tablo bija 99:71 par labu mūsējām. Arī šajā spēlē scenārijs bija līdzīgs un mūsu meitenes ātri ieguva ievērojamu pārsvaru – 25:4, kas auga līdz ar nospēlētajām minūtēm. "Liepājas metalurga" galvenā trenere Līvija Alpe–Lūka, kā jau ierasts šādās spēlēs, izmantoja visas pieejamās spēlētājas, un katra no tām arī pielika roku vēlāk graujošajā panākumā. Spēles vidusdaļā, kad laukumā parādījās tādas basketbola skolas audzēknes kā Elīza Kalēja, Kristīne Simonoviča, māsas Daiga un Maija Līnes, mūsu uzbrukums mazliet sāka buksēt, tomēr meitenēm tā bija kārtējā vērtīgā deva pieredzes. Vienubrīd pat visas nosauktās jaunās basketbolistes laukumā atradās vienlaicīgi un nevarētu teikt, ka viņas bija sliktākas par pretiniecēm, varbūt pat labākas.

Spēles otrajā pusē, kad "Liepājas metalurga" handikaps bija sasniedzis vairāk nekā 30 punktu, bija atlicis tikai viens jautājums: vai mūsējās spēs atkal gūt 100 punktus? Vienubrīd it kā radās bažas, tomēr pēc Lauras Zuzānes precīzajiem tālmetieniem un sekmīgas cīņas zem groziem viss tapa skaidrs – liepājnieces simta robežu pārsniegs. Un tā arī notika – simto punktu no soda metienu atzīmes guva Līga Alilujeva, kura, sametot 19 punktus, bija arī rezultatīvākā mūsu komandā.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" basketbolistes aizvadīs 24.janvārī, izbraukumā sacenšoties ar BJSS "Rīdzene" komandas meitenēm.

Kārtējais panākums pret bebriem
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" trešajā Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēlē šogad mūsējo pretinieki bija tuvākie sekotāji "Samsung" premjerlīgas turīnīra tabulā – "ASK/Ogres" hokejisti. Lai arī no divu līderu dueļiem parasti tiek gaidīta sīva cīņa, liepājnieki jau trešo reizi šosezon ar bebriem tika galā itin pārliecinoši.

"ASK/Ogre" "Liepājas metalurgs" 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
"Liepājas metalurgs":
vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Juris Ozols, Oļegs Koreškovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Vladimirs Mamonovs, Konstantīns Mihailovs, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa – aizsargi: Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Pavlo Borisenko.

Ja "Liepājas metalurga" pirmie pretinieki pēc gadumijas pārtraukuma bija lielie dimanti, tad ogrēniešiem līdz vakardienai vienīgajā spēlē pretinieks bija vēl parocīgāks – "Energija", ko "ASK/Ogre" sagrāva ar 13:3. Arī liepājniekiem nebija pamata sūdzēties par savu rezultativitāti, bez tam komandas līderu sniegums laukumā liecināja, ka samērā ilgā atpūta mūsējiem ir nākusi par labu. Pirms vakardienas spēles ar bebriem "Liepājas metalurga" sastāvs kļuva vēl spēcīgāks, jo ierindā atgriezās Andrejs Smirnovs, tādējādi ļaujot pilnībā atjaunot metalurgu otro virknējumu – Lelens, Pliskausks, Smirnovs. Toties apslimis ir Fiļimonovs, kura vietu ieņēma Koreškovs.

Tieši šī maiņa arī atklāja spēles rezultātu, tiesa, pirmās trešdaļas sākumā mūsējiem nācās pasvīst aizsardzībā, kad viens pēc otra noraidījumus nopelnīja Ruslans Borisenko un Tjoluškins Toties jau pirmajā piegājienā pašiem spēlējot vairākumā, Lelens pēc Pliskauska un Smirnova piespēlēm panāca 1:0 viesu labā.

Komandas tikko bija atsākušas spēli pēc centra iemetiena, kad mājinieku līdzjutēji tika sarūgtināti vēlreiz – 12 sekundes pēc otrās maiņas panākuma, vārtus guva arī mūsējo trešais virknējums. Mihailovs pēc Mamonova un Kiriļenko piespēlēm panāca 2:0, bet perioda izskaņā šis virknējums nostiprināja mūsējo pārsvaru – pēc Gubina raidījuma jau 3:0.

Metalurgi kārtējo reizi uz nebēdu pelnīja vienu noraidījumu pēc otra, bet ko tu stipram padarīsi – mājinieki, esot skaitliskajā vairākumā, ne tikai neprata to izmantot, bet pamanījās zaudēt arī ceturtos vārtus – otrreiz precīzs bija Lelens. Armijnieki gan drīz vien pēc tam atjaunoja trīs vārtu starpību, taču otrās trešdaļas izskaņā atkal lieliska bija otrā maiņa – Pliskausks nopelnīja trešo rezultativitātes punktu gūstot vārtus (1+2), bet Kiriļenko sasniedza hat–trick piespēlējot (0+3), un jau 5:1 metalurgu labā.

Pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē mājinieki vēlreiz pietuvojās līdz trīs ripu deficītam – 2:5, bet tālāka pakaļdzīšanās izpalika, tieši pretēji – liepājnieki guva vēl vienus vārtus, kurus gan neieskaitīja, bet par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu Ozols saņēma 10 minūšu noraidījumu. Rezultāts gan vairs nemainījās, un "Liepājas metalurgs" pret komandu "ASK/Ogre" izcīnīja piekto panākumu piecās šās sezonas savstarpējās spēlēs. Bez tam tagad turnīra tabulas pirmajā ailītē esošie metalurgi savus tuvākos sekotājus ogrēniešus apsteidz jau par 23 punktiem.

"Samsung" premjerlīgas otrajā vakardienas mačā "Rīga 2000" ar 5:3 uzvarēja "LSPA/Rīgu".

Sestdien pulksten 17 metalurgi savā laukumā vēlreiz tiksies ar "ASK/Ogres" hokejistiem.