Kurzemes Vārds

00:19 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pasta sūtījumu gausie ceļi

Kristīne Pastore

Katastrofāli ir palēninājies temps, kādā "Latvijas pasts" saviem klientiem piegādā sūtījumus. Ar nokavēšanos pienākuši gan apsveikumi Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, gan arī oficiāli dokumenti un sīkpakas – par to "Kurzemes Vārdu" informēja ļoti daudzi mūsu avīzes lasītāji. Kāpēc tā notiek, lūdzām skaidrot pasta Liepājas reģionālās nodaļas vadītājam Jevgēņijam Glazunam.

"Es saprastu, ja sūtījumi kavētos Ziemassvētku laikā, kad patiešām pastā ir pārslodze, taču tā ir tendence, kas aktuāla jau labi sen," sacīja Bāriņu ielā 37 dzīvojoša sieviete. Viņa pagājušā gada 9.oktobrī no 4.pasta nodaļas nosūtījusi sīkpaku uz O.Kalpaka ielu 60, pavaicājot, vai tā sasniegs adresātu līdz 13.oktobrim. Pasta darbiniece apstiprinājusi, ka droši vien, taču adresāts sūtījumu nebija saņēmis pat vēl 17.oktobrī. Tad sieviete devusies uz pastu, lai painteresētos, vai sūtījums nav pazudis. Viņai paskaidrots, lai neuztraucas, jo vispirms tas ceļo uz Rīgu, kur visus sūtījumus sašķiro, un tad ved atpakaļ uz Liepāju. "Vai patiešām sūtījumus, kas domāti vienas pilsētas robežās, nevar sašķirot tepat uz vietas, kā tas notika agrāk?" viņa jautā. Sievietes draudzene paciņu saņēma 19.oktobrī – 10 dienas pēc tās izsūtīšanas. Savukārt 20.decembrī izsūtītos svētku apsveikumus tepat pilsētas robežās šī pati sieviete saņēmusi tikai 2.janvārī, citu šajā pašā dienā izsūtītu apsveikumu viņa nebija saņēmusi pat vēl 4.janvārī. Par to, ka vēstule Liepājas teritorijā ceļojusi veselas desmit dienas, stāstīja arī Zirņu ielā dzīvojošais Arturs Birznieks. Un tikpat ilgi bija jāgaida paciņa no Saldus. "Vai tā tagad būs sistēma, ka sūtījumus saņemsim tikai pēc desmit dienām?" viņš jautā, atceroties, ka savulaik vēstule no Rīgas līdz Liepājai atceļoja trīs dienās.

Bet pavisam nobijusies bija kāda 82 gadus veca Tosmares iedzīvotāja. Viņa saņēmusi vēstuli no parādu piedzinēju firmas par it kā nesamaksātiem rēķiniem par ārstēšanos. Lai gan vēstule no Rīgas izsūtīta ļoti savlaicīgi, viņas pastkastītē tā nonākusi tikai 30.decembrī. Bet parādrakstā minēts, ka tas jāsamaksā līdz 27.decembrim. Līdzīgi ar šo pašu parādzīmi bijis kādai citai bijušajai Liepājas slimnīcas slimniecei – arī viņa vēstuli no parādu piedzinējiem saņēmusi, kad termiņš, kurā nauda jāsamaksā, bijis jau garām. "Bet tas nozīmē, ka man atkal uzrēķinās soda procentus," viņa sacīja. "Un tas pasta sūtījumu kavēšanās dēļ." Un patiešām – jau pāris dienas pēc svētkiem jauna draudu vēstule bija klāt.

Pasta noteikumu 58.punktā ir noteikts, ka iekšzemes pasta sūtījumu saņemšanai jānotiek piecu dienu laikā, neskaitot svētdienas un svētku dienas. Taču, kā "Kurzemes Vārdam" skaidroja Jevgēņijs Glazuns, vēstuļu un citu sūtījumu kavēšanās gadumijā notikusi tādēļ, ka šo sūtījumu skaits salīdzinājumā ar pirmssvētku laiku ievērojami palielinājās – pat astoņas reizes. Taču pārējā laikā sūtījumiem nevajadzētu kavēties, skaidro J.Glazuns. Viņš apstiprināja, ka saistībā ar reorganizāciju "Latvijas pastā" visi sūtījumi patiešām vispirms nonāk Rīgā, kur tos sašķiro, taču jau nākamajā dienā nosūta atpakaļ uz vietu, kur atrodas adresāts. Tāpēc, viņaprāt, šī iemesla dēļ sūtījumiem nevajadzētu kavēties. Runājot, piemēram, par sūtījumu no Bāriņu ielas uz O.Kalpaka ielu un to, kāpēc šīs sūtījums kavējies desmit dienas, viņš aicināja sūtītāju ar kvīti ierasties Liepājas reģionālajā nodaļā Vecajā ostmalā 40. "Sīkpaka ir reģistrēts sūtījums, un mums būtu iespēja pārbaudīt tās kavēšanās iemeslu," sacīja J.Glazuns un piebilda, ka ikviens klients saistībā ar pasta sūtījumu kavēšanos vai jebkuru citu pretenziju gadījumos, kas saistīti ar pasta darbu, aicināts zvanīt pa tālruni 3489855 vai 3489857.