Kurzemes Vārds

09:21 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. janvārī

1928.
Satiksme starp Jaunliepāju un Vecliepāju notiek gandrīz vienīgi pa tirdzniecības tiltu. Iestājoties aukstam un sniegotam laikam, braucējiem – vezumniekiem un autovadītājiem – atliek tikai tilta vidus, tā ka braucējiem jāizmanto ar šlagu un smiltīm nokaisītais tramvaja ceļš. Zirgu pajūgiem tas ir ļoti grūti, īpaši smagi ir pašiem vilcējiem – zirgiem. Ņemot vērā šos apstākļus, Pilsētas valde tiek lūgta, iestājoties ragavu ceļam, uzturēt tramvaja satiksmi pa tilta vienu pusi, paplašinot platību cita veida satiksmei. Sazinoties ar Liepājas tramvaja un elektrības fabriku, panākta vienošanās, ka, iestājoties t.s. sniega ceļam, tramvaja satiksmi pāri tiltam veiks tikai pa vienu pusi, neraugoties, ka šāds lēmums var traucēt tramvaja braukšanas līdzšinējo grafiku.

Apcietināts 23 gadus vecs Lietuvas armijas dezertieris Vladislavs Narkevičs. Apriņķa priekšnieks soda viņu ar 50 latiem vai 14 dienām arestā par robežas nelegālu pāriešanu. Dezertieri izdos Lietuvas varas iestādēm.

1938.
Dzelzceļa virsvalde pazeminājusi par 50 procentiem dzelzceļa tarifu ugunsdzēsējiem, kuri dodas uz Iekšlietu ministrijas Būvniecības pārvaldes rīkotajiem kursiem. Kursi notiks Rīgā no janvāra līdz aprīlim.

Kirils Molčanovs ar Jāni Lasmani kopīgi dzēruši viesnīcā "Nord". Jau krietnā reibumā Molčanovs pēkšņi cenšas nozagt drauga naudas maku. Lieta nonāk līdz tiesai, kur Kirils sola sākt jaunu dzīvi. Tā kā Molčanovs uz apsūdzēto sola neatrodas pirmo reizi, tad sods ir bargs – viens gads pārmācības namā.

1948.
Pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes vēlēšanām Liepājas pilsētā bija nodibināti 193 vēlēšanu apgabali. Pamatojoties uz galīgajiem rezultātiem, kas saņemti no visām apgabalu vēlēšanu komisijām, Liepājā vēlēšanās no kopējā reģistrēto vēlētāju skaita piedalījušies 99,99 procenti vēlētāju, par komunistu un bezpartejisko bloku nobalsojuši 99,37 procenti. Visi ievēlētie deputāti ir šā bloka kandidāti.