Kurzemes Vārds

12:19 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pārpratumi

Smieklīgi un ne tik priecīgi pārpratumi gadās katra cilvēka dzīvē. Kā tos uztveram, atkarīgs no katra paša rakstura iezīmēm un pat garastāvokļa. Optimists daudz kur saskata jocīgo un smejas, vēderu turēdams, pesimists turpretī jūtas, it kā visa pasaule būtu pret viņu sazvērējusies un darītu pāri.

Visbiežāk pārpratumus un kuriozus var novērot plašsaziņas līdzekļu lauciņā. Nav gan teikts, ka šeit to tiešām atgadās vairāk, tie tikai labāk pamanāmi, jo izskan publiskajā telpā. Atļaušos pat minēt, ka presē tie ir vēl redzamāki, jo radio vai televīzijā – izskanēja ēterā, un pagaisa. Bet drukāts vārds ir kā akmenī iecirsts – to var pārlasīt vēl un vēl, izpētīt katru komatu kā tajā slavenajā frāzē: "nošaut nevajag apžēlot!", kura jēgu pretēji maina viens mazs komatiņš, ieliekot to pirms vai pēc otrā vārda.

Arī "Kurzemes Vārds" nav izņēmums. Kādi tik atgadījumi nav iekrājušies tā 80 gadu garajā mūžā! Tradicionālie sašutumi, kad kāda slejās minēta razbainieka vārds un uzvārds sakrīt ar godājamu pilsoni, kurš nu nekādi nav vainojams pie vārdabrāļa izdarībām. Traģikomiskas situācijas, kad tuvinieki ielikuši bēru paziņojumu, bet līdzjūtības sāk nākt kāda pavisam sveika un vesela cilvēka radiem, jo, lūk, vārds un uzvārds viņam tāds pats kā nelaiķim.

Nav arī retums, kad cilvēki, izteikušies par vienu vai otru problēmu žurnālistam, bet, ieraugot savus vārdus avīzē, pēc tam no tiem atsakās: neesmu tā sacījis, mani ne tā sapratuši. Redakcijā joprojām klīst nostāsti par kādu treneri, kurš savulaik varen izlielījies ar gaidāmiem panākumiem, pēc tam tikpat skaļi paģērējis, ka viņš to nav teicis, lai atsauc!

Pēdējais gadījums, kad atkal kāds prasa atsaukt, saistīts ar nesen publicēto tūrisma aģentūras "Maks" valdes locekles Larisas Kuzņecovas viedokli par plānotajiem jaunajiem reisiem Liepājas lidostā uz Maskavu u.c. Protams, cienījamās Kuzņecovas kundzes izteikumi ir fiksēti, un nav taču arī slikta doma, ka no kaimiņiem – Palangas lidostas – liepājniekiem būtu ko pamācīties. Pieredze vienmēr ir laba lieta, tāpat palangieši noteikti var atrast ko noderīgu mūsu lidostā. Taču, ja Kuzņecovas kundze uzskata, ka ir pārprasta, laikraksts, saprotams, ir gatavs piedāvāt viņai vietu avīzē, kur detalizētāk izteikt savu viedokli. "Kurzemes Vārds" vēl uzplaukumu gan Liepājas lidostai, gan tūrisma aģentūrai "Maks", tāpat kā visiem godīgiem uzņēmējiem pilsētā. Un vienmēr ir atvērts diskusijām un viedokļu apmaiņai.

Sarmīte Pelcmane