Kurzemes Vārds

12:44 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Slimnīcā izveidota kapela

Ar svinīgu svētbrīdi Liepājas Reģionālajā slimnīcā atklāja kapelu, kurā turpmāk ikviens slimnieks, kas ārstējas slimnīcā, kā arī viņu piederīgie un slimnīcā strādājošie varēs gan tikties un izrunāties ar slimnīcas kapelāni Initu Mazlevsku, gan arī pabūt vienatnē un gūt garīgo stiprinājumu. "Kapela atrodas slimnīcas 1.stāvā, un tā būs atvērta katru darba dienu no pulksten 9 līdz 17," informēja I.Mazlevska, "bet es tur būšu sastopama no pulksten 15 līdz 17. Pārējā laikā apmeklēšu slimniekus nodaļās." Tiem slimniekiem, kas nespēj staigāt, ar nodaļu personāla starpniecību ir iespējams kapelāni uzaicināt uz sarunu pie savas gultas.

Neizsmeļamā fantāzija ir novērtēta

Cirka studijas "Beztemata" dalībnieki (vadītāja Solvita Sudmale) no starptautiskā Baltijas jaunā cirka festivāla atgriezušies gandarīti. Viņi pārveduši diplomu speciālā nominācijā "Par neizsmeļamo fantāziju".

Festivāls norisinājās Rīgas cirka telpās, tajā piedalījās artisti kā no Latvijas, tā citām valstīm, piemēram, no Krievijas, Ukrainas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas. Priekšnesumus vērtēja starptautiskā žūrija. Liepājnieki bija sagatavojuši nevis atsevišķus numurus, bet gan vienotu ciklu ar nosaukumu "Rīta stunda", kurā piedalījās studijas "Beztemata" piecpadsmit dalībnieku – bērni un jaunieši. Mūsu jaunie cirka mākslinieki savā programmā bija iekļāvuši dažādus žanrus – žonglēšanu, braukšanu ar monociklu, plastisko akrobātiku, arī vienu burvja triku. Studijas dalībnieces Katrīna Knese un Gunita Bīskapa pastāstīja: tas, nenoliedzami, ir liels sasniegums, ka pirmo reizi notika uzstāšanās īstā cirka manēžā, jo liepājnieki galvenokārt ir ielu cirks, ka ir patīkami būt novērtētiem starptautiskā mērogā.

Sievietēm – par stilu

Aktīvu darbu uzsācis salons un studija "Hanna Image Studio", kas telpas iekārtojis Klaipēdas ielā 10. Tur saimnieko trīs sievietes – Antra Pujēna, Inga Reinkaite un Linda Birze. Viņas katra ar savu pieredzi un zināšanām izveidojušas jaunu uzņēmumu. Piedāvājumā ir tas, kas interesē sievietes, – tēls un dizains. Salons "Hanna Image Studio" uzsācis projektu "Sieviete – personība", piedāvājot mācību programmu, kas dos iespēju mainīties, sajust savu sievišķīgo potenciālu, ieraudzīt sevī labās īpašības un izmantot tās. Programmā bez tādām sievišķīgajām lietām kā stilistika, meikaps, etiķete, retorika, aktiermeistarība, kustību improvizācija varēs uzzināt par veselīgu dzīvesveidu un psiholoģiju. Par pasniedzēju uzaicināts aktieris un režisors Ēriks Vilsons un horeogrāfe Inga Krasovska. Vēl jaunajā salonā ir izrāžu zāle, kurā rīkos modes skates, demonstrēs dizaina kolekcijas arī pēc individuālu klientu vēlmes.

Nīderlandieši interesējas par Liepāju

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja darbinieki atgriezušies no Nīderlandes, kur piedalījās izstādē "Vakantiebeurs". Tās laikā mūsējie dalīja informatīvos materiālus par Latviju, arī Liepājas jaunos 2008.gada tūrisma materiālus. Biroja projektu un marketinga speciāliste Kristīne Galdika pastāstīja, ka mūsu stenda apmeklētāji lielākoties interesējušies par Baltijas valstīm kopumā, tomēr atšķirībā no iepriekšējiem gadiem bijusi vērojama daudz lielāka interese par Latviju un arī par Liepāju. Daudzi no stenda viesiem atzinuši, ka bijuši Liepājā, un izteica komplimentus mūsu pilsētai. Tūrisma informācijas biroja darbinieku apkopotā statistika rāda, ka pagājušajā sezonā Liepājā viesu no Nīderlandes bijis tiešām vairāk nekā iepriekšējos gados. Tuvākajā laikā Tūrisma informācijas biroja darbinieki paredz piedalīties izstādēs Hamburgā, Rīgā, Tallinā, Viļņā un Berlīnē.

Ņems 25 miljonu latu ķīlu

Akciju sabiedrība "Lāčplēša alus" ņēmusi ķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 25 miljoni latu, lai iegādātos "Līvu alus" darītavas aktīvus, informēja skandināvu dzērienu ražotāja un izplatītāja "Royal Unibrew" pārstāve Inese Lielpinka. Kā jau rakstīts, Andrim Griģim piederošo alus darītavu "Līvu alus" par 12,2 miljoniem latu pārņems Skandināvijas otra lielākā alus ražotāju grupa – dāņu "Royal Unibrew", kurai Latvijā jau pieder alus darītava "Lāčplēša alus" un bezalkoholisko dzērienu ražotājs "Cido". "Līvu alus" īpašniece līdz šim bija daudznozaru SIA "Griģis un Co", taču pagājušajā vasarā tika izveidota firmas meitaskompānija SIA "GDG" ar 12,556 miljonu latu lielu pamatkapitālu, un tas, visticamāk, saistīts ar alus ražotnes pārdošanu.

Piekrastē sola orkānu

Sestdien jūras piekrastē Kurzemē vējš var sasniegt orkāna spēku, pieļauj jaunākās meteodienestu prognozes. Dienvidrietumu, rietumu vējš sāks pastiprināties sestdienas naktī, bet sestdien pa dienu Kurzemes piekrastē sasniegs brāzmas 28–32 metrus sekundē. Saskaņā ar jaunākajām prognozēm spēcīgais vējš saglabāsies arī svētdienas naktī un būtiski sāks pierimt tikai svētdienas pēcpusdienā. Stiprā vēja dēļ jūras piekrastē un upju grīvās celsies ūdens līmenis un iespējami lokāli plūdi. Vētru pavadīs arī pamatīgi nokrišņi: gan lietus, gan slapjš sniegs. Ciklona centrā, kas nedēļas nogalē šķērsos Eiropas ziemeļus, atmosfēras spiediens pazemināsies līdz 727 milimetriem dzīvsudraba stabiņa. Tik dziļi cikloni Baltiju sasniedz tikai dažas reizes gadā. Plašais un spēcīgais Atlantijas ciklons izraisīs vētru un orkānu Britu salās, Ziemeļjūrā, Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Aicina apspriest būvniecības ieceri

Būvvalde aicina vēl līdz 28.janvārim iedzīvotājiem piedalīties SIA "ETB" administrācijas un palīgtelpu, kā arī mobilas koģenerācijas katla būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā. Objektu plāno celt Ģenerāļa Baloža ielā 34a. Administratīvā ēka paredzēta divos stāvos, 340 kvadrātmetru platībā. Bez tam iecerēts uzcelt palīgtelpas, kurās būs novietots mobilais apkures katls (iespējams, koģenerācijas) teritorijas slēgto platību apsildīšanai un tehnoloģiskā ražošanas cikla nodrošināšanai. Par kurināmo domāts izmantot biomasu, kas ir pašlaik videi draudzīgākais siltumenerģijas avots. Projekta īstenošanas gaitā nav paredzēta šeit esošo koku izzāģēšana, bet gan papildu jaunu koku un dekoratīvo stādījumu veidošana. Informatīvie materiāli par šo ieceri līdz 28.janvārim būs pieejami apskatei Liepājas pilsētas domes ēkas 1.stāva vestibilā un pilsētas Būvvaldē.

Lietuviešu koncerts

Pirmdien, 21.janvārī, pulksten 15 Melngaiļa koncertzālē notiks Klaipēdas Universitātes Mākslas fakultātes Klavieru katedras pedagogu koncerts. Mūziķi Natālija Blauberga, Violeta Ganusauskiene, Irēna Pečiuriene un Genadijs Osipkovs atskaņos lietuviešu komponistu klavierskaņdarbus. Koncertu vadīs Biruta Vaišiene, kura 1967.gadā absolvējusi Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolu, vēlāk augstāko izglītību klavierspēlē ieguvusi Viļņas Valsts konservatorijā, 13 gadu bijusi direktore Klaipēdas Stasa Šimkus konservatorijā. Pašlaik B.Vaišiene tajā strādā par pedagoģi klavieru klasē, kā arī par koncertmeistari. Ar savas klases studentiem katru gadu aktīvi koncertē.

Gleznotāja Edgara Iltnera piemiņas izstāde

Trešdien, 23.janvārī, pulksten 16 Liepājas muzejā atklās novadnieka, izcilā gleznotāja Edgara Iltnera piemiņas izstādi. Tajā būs eksponētas gleznas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijas un Liepājas muzeja krājuma. Gandrīz gadsimta ceturksni pagājušajā gadu simtenī gleznotājs Edgars Iltners (1925–1983) cieši saistīts ar norisēm Latvijas mākslas dzīvē. Edgars Iltners ir kurzemnieks. Viņš dzimis Aizputes apriņķa Dzērves pagasta Būriņos. Skolas gaitas uzsāka 1933.gadā Dzērves sešgadīgajā pamatskolā, bet, sākot ar trešo klasi, turpināja Liepājā.

Priecēs Patriarhijas koris

Producents Vladimirs Rešetovs no Rīgas izplata reklāmu, ka jaunu koncertu gatavojas sniegt Maskavas Patriarhijas koris "Drevņerusskij raspev" Anatolija Grindenko vadībā, piedaloties lieliskiem solistiem. Šogad kolektīvam apritēs 25 gadi, tas pie mums koncertējis jau vairākas reizes un allaž izpelnījies visaugstāko atzinību, un pat koncertzāle "Kursa" bija klausītāju pilna. Šoreiz programmā būs Bizantijas un Senkrievijas laika skaņdarbi, Lielā gavēņa dziedājumi. Koncerts paredzēts 2.februārī Sv.Trīsvienības baznīcā. Koris pie mums ieradīsies pēc Daugavpils apmeklējuma.