Kurzemes Vārds

11:23 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Kipra: smagi treniņā, viegli kaujā
Ints Grasis

Piecu pārbaudes spēļu ciklu treniņnometnē Kiprā "Liepājas metalurga" komanda aizsāka ar potenciāli vājākajiem pretiniekiem – vietējo Aja Napas komandu, kas spēlē pēc spēka trešajā salas līgā, un pieveica to ar 10:1 (5:1).

"Liepājas metalurga" komanda galvenā trenera Jurija Andrejeva vadībā uzsākusi intensīvu gatavošanos jaunajai sezonai – meteoroloģiskie un citi apstākļi Vidusjūras salā tam ir itin piemēroti. Treniņprocesam Svētajā mežā (Aja Napa tulkojumā) pielāgotas piecas pārbaudes spēles – kā pirmo mūsu treneris apzināti izvēlējās vājāko pretinieku, taču nākamie četri būs ļoti nopietni – trīs Rumānijas augstākās līgas komandas (arī Bukarestes "Dinamo" un "Steaua") un Čehijas augstākās sabiedrības komanda "Viktoria".

Liepājas komanda spēli sāka šādā sastāvā: Spole, Zirnis, Ivanovs, Fereira, Kļava, Surņins, Miceika, Tamošausks, Soloņicins, Kamešs un jauniegūtais poļu leģionārs Kļimeks. Vārtus pirmajā puslaikā guva Ivanovs, Miceika, Kļimeks, Soloņicins un Fereira. Pēc pārtraukuma, protams, bija vairākas maiņas. Vārtos stājās Krucs, izkustējās jaunie liepājnieki Mežs, Mihailovs, Golovins. Vārtu birumu treniņspēles otrajā daļā katrs pa divām reizēm papildināja Kamešs un Tamošausks, vienreiz precīzs bija Mihailovs.

Tikmēr Liepājā pagaidām uzturas mūsu komandas pērnā gada labākais vārtu guvējs Ģirts Karlsons, kurš nav atmetis cerības iekļūt augstākas raudzes klubā. "Par katru cenu prom neraujos, taču gribu pamēģināt spēkus augstākā līmenī," vakar "Kurzemes Vārdam" sacīja Karlsons. "Ir piedāvājumi gan no ārzemēm, gan arī no Latvijas klubiem, taču neredzu jēgu mainīt klubu mūsu valsts robežās. Liepājas piedāvājumā gan man īsti nepatīk līguma termiņš – divi gadi, gribētu īsākas saistības," pastāstīja uzbrucējs. Neko konkrētāk pagaidām Ģirts nevarot pateikt, taču apzinās, ka šī mēneša laikā vajadzētu izšķirties par tuvāko nākotni.


Mūsējie saglabā līderpozīcijas
Miks Kuncītis

Latvijas amatieru basketbola līgā šā gada pirmās spēles aizvadījuši "Liepājas papīra" basketbolisti, kas vispirms izbraukumā ar 70:81 piekāpās Ventspils komandai "Variants", bet vēlāk savā laukumā ar 122:46 sagrāva turnīra pastarīšus – Baldones basketbolistus.

Pirmajā mačā Ventspilī mūsu basketbolistiem izdevās uzvarēt komandu "Variants", taču šoreiz "Liepājas lauvu" fārmklubam klājās krietni grūtāk – jau pašā mača ievadā mājinieki ieguva iniciatīvu un arī nelielu handikapu, kas, beidzoties pirmajam puslaikam, bija sasniedzis jau 17 punktus. Turpinājumā gan cīņas gaita izlīdzinājās un ventspilnieku pārsvars vairs nepalielinājās. Tiesa, mūsējie spēles pavedienu atrada par vēlu – izšķirošajā ceturtdaļā liepājniekiem, pateicoties veiksmīgai darbībai aizsardzībā, izdevās pietuvoties rezultātā, taču ne tik ļoti, lai saasinātu cīņas galotni, kurā mājinieki uzvaru no rokām neizlaida. Jāatzīmē, ka šajā mačā trenera funkcijas mūsu komandā pildīja kādreizējais "Liepājas lauvu" kapteinis Mārtiņš Luiks.

Otrajā mačā savā laukumā laba iespēja sevi pierādīt bija jaunajiem, kuri laukumā pavadīja krietni lielāku spēles laiku nekā citkārt. Neskatoties uz regulārām maiņām, mūsējie pilnībā kontrolēja cīņas gaitu un arvien palielināja rezultāta starpību. Otrā puslaika sākumā "Liepājas papīrs" bija vadībā ar plus 36, bet, skanot beigu signālam, rezultāts uz tablo bija vairāk nekā graujošs – 122:46. Rezultatīvākais šajās abās spēlēs mūsējo rindās bija Edgars Sviklis, kurš izcēlās ar 39 gūtiem punktiem. Komanda "Liepājas papīrs" "Rietumu" divīzijā ar izcīnītām astoņām uzvarām desmit spēlēs joprojām saglabā līderpozīcijas.

Nākamo maču "Liepājas papīrs" aizvadīs 23.janvārī, kad izbraukumā tiksies ar Kandavas basketbolistiem.