Kurzemes Vārds

09:18 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No Liepājas domes sēdes

Balso par budžetu, kredītiem un jaunu tramvaja līniju
Nora Driķe

Gada pirmajā Liepājas domes sēdē ceturtdien deputāti piedalījās pilnā skaitā un, kā parasti, tikpat kā nedebatējot, balsoja par 36 lēmumu projektiem.

Apstiprina budžetu, ņems kredītus

Dome apstiprināja pilsētas 2008.gada budžetu, "piesardzīgi stabilu un ne pārāk optimistisku", domes priekšsēdētāja Ulda Seska vērtējumā. Par to, kā dome plāno šogad naudu iegūt un kā to tērēt, "Kurzemes Vārds" detalizēti lasītājiem pastāstīs turpmākajos numuros.

Deputāti atsevišķi balsoja par trim lieliem ilgtermiņa aizņēmumiem no valsts kases, kopā par 8 miljoniem latu: 4 miljonus pilsēta ņems, lai īstenotu Liepājas ielu rekonstrukcijas un atjaunošanas programmu – dārgākie objekti būs Liepu ielas, stacijas laukuma un promenādes turpinājuma rekonstrukcija, taču pavisam plānots remonts vairāk nekā 30 objektos. Savukārt 2,66 miljoni latu tiks ņemti, lai pabeigtu Olimpiskā centra sporta halles būvdarbus, lai tā 1.augustā būtu gatava, sacīja domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde. Bet 1,34 miljonus aizņemsies, lai pabeigtu 5.vidusskolas paplašināšanas 2.kārtu un visa vidusskola nākotnē atrastos zem viena jumta, nevis izmētāta pa dažādām Jaunliepājas ēkām.

Budžeta saistošajos noteikumos deputāti ietvēruši arī apņemšanos ņemt īstermiņa kredītu 1,15 miljonu latu apmērā bērnudārza "Saulīte" paplašināšanai par 120 vietām. Šī kredīta atmaksa paredzēta no ES struktūrfondu līdzekļiem.

Izvēlas jaunu tramvaja līniju

Vienbalsīgi pieņemts lēmums jaunu tramvaja līniju nākotnē izbūvēt maršrutā Tukuma – Ventas – Mirdzas Ķempes iela 1662 metru garumā. Firma "EPKB Latvija" izstrādājusi tehniski ekonomisko pamatojumu diviem priekšlikumiem. Otrs, noraidītais variants paredzēja, ka tramvajs varētu braukt arī pa Ganību ielu. Pirmais variants būtu lētāks, savukārt otrajā paredzamas transporta konfliktsituācijas Ganību ielas lielā noslogojuma dēļ, informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Tramvaja jaunās līnijas projekta finansējumu – ap 10 miljonus eiro – plāno no ES fondiem, 2009.gadā projektu paredzēts sākt īstenot. Šogad jāveic iepirkuma procedūra tehniskā projekta izstrādei.

Rūpniecības vietā – darījumi

Pilsētas teritorijai starp Jauno ostmalu, Zemnieku ielu, dzelzceļa teritoriju, Ezermalas ielu, kā arī Loku ielai, Jaunajai ostmalai, Tirgus, Esperanto un Parka ielai tiek izstrādāti teritorijas plānojuma grozījumi. To pirmā redakcija tiek nodota sabiedriskajai apspriešanai. Plānoto pārmaiņu būtība – agrāk šis rajons bija paredzēts rūpnieciskiem mērķiem, nākotnē tur varētu būt darījumu un komerciestāžu apbūve. Paredz arī būvēt jaunu ielu, kas virzītos taisni no Jaunā tilta līdz Parka ielai, tā savienotu nākotnē plānoto Ziemeļu – Dienvidu maģistrāli.

Spēcina Izglītības pārvaldi

Apstiprināts jauns Izglītības pārvaldes nolikums un mainīta samaksas kārtība tajā. Pārvaldes priekšniecei turpmāk būs tikai viens vietnieks agrāko triju vietā, izveidotas jaunas nodaļas, piemēram, Attīstības un plānošanas nodaļa, sāks darbu uztura speciālists. Ar šīm pārmaiņām tiek mēģināts spēcināt pārvaldi, sacīja S.Golde.

Dome apstiprināja arī jaunu darba samaksas kārtību pārvaldes darbiniekiem un izglītības iestāžu administratīvi saimnieciskajam personālam – šiem darbiniekiem būtiski tiek paaugstinātas algas, kas iepriekš bijušas pavisam mazas. Ieguvēju vidū ir gan aukles, gan pavāri, kancelejas vadītāji un citi. Šis lēmums bija vajadzīgs, jo skolas un bērnudārzi jau izjutuši darbinieku deficītu, atzina S.Golde.

Pludmalē nedrīkstēs smēķēt

Savukārt jaunie pilsētas un pludmales lietošanas un apsaimniekošanas noteikumi aizliegs Liepājas liedagā smēķēt. Tie arī neļaus nevienam, izņemot glābējus un pludmales uzkopējus, pa pludmali braukāt ar speciālajām atļaujām, informēja G.Ansiņš.

Apstiprināti arī jauni saistošie noteikumi "Par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Liepājā" un jauni noteikumi par pašvaldības nodevu reklāmas izvietotājiem. Iepriekšējie, 10 gadus vecie noteikumi bija novecojuši, likumi mainījušies, parādījušies jauni reklāmas veidi, kā mobilā reklāma, tāpēc bija nepieciešami jaunie noteikumi, kuros arī precizēti termini un paredzēta arī atbildība par reklāmas noņemšanu, informēja domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš. Maksa par reklāmas izvietošanu "principā" (juriste Dace Arāja) nepalielināšoties, taču vairāk būs jāmaksā par īslaicīgu reklāmu.