Kurzemes Vārds

11:52 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Moderna iekārta izmeklēšanai

Kristīne Pastore

"Lai vēzi būtu iespējams izārstēt, ir svarīga savlaicīga tā diagnostika," jau kuro reizi uzsver Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova. Lai pēc iespējas ātrāk diagnosticētu kuņģa un zarnu trakta vēzi, iestādē ir iegādāta jauna un moderna aparatūra – videoendoskops.

Ar jauno videoendoskopu strādā ārste Valda Anševica. Viņa pastāstīja, ka šī pašlaik ir viena no modernākajām iekārtām valstī un tā ir jaunums vispār medicīnas tehnoloģiju jomā. "Šī aparatūra ir īpaši paredzēta tieši vēža agrīnai diagnostikai," skaidroja daktere, rādot, kā ar gaismas staru izgaismo kuņģa vai zarnu gļotādu, tādējādi ļaujot ārstam ieraudzīt uz tās pat vismazākos aizdomīgos veidojumus." Bet ne tikai vēža diagnostikā izmanto jauno aparatūru. Ambulatori ar to izmeklē jebkuru ģimenes ārsta nosūtīto slimnieku, kam ir problēmas ar kuņģi vai zarnu traktu, tāpēc, kā skaidroja daktere Anševica, jaunā iekārta ir noslogota maksimāli. Turklāt viena slimnieka zarnu trakta izmeklēšana ilgst aptuveni 45 minūtes, kas ar slimnieka sagatavošanu procedūrai un izmeklējuma apraksta sagatavošanu aizņem gandrīz līdz divām stundām laika.

Vēl ir jauna dezinfekcijas iekārta, kurā dezinficē endoskopu. Kā pastāstīja māsiņa Ludmila Lasjko, šī iekārta ievērojami atvieglo darbu. Piebilstot, ka līdz ar jaunās iekārtas iegādi drošāks ir kļuvis arī māsiņas darbs.