Kurzemes Vārds

09:11 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kas svarīgāks – atpūta vai ostas attīstība?

Sarmīte Pelcmane

"Kurzemes Vārds" saņēmis satrauktu iedzīvotāju jautājumu: vai tiesa, ka pludmali un kanālmalu pie Karostas tilta klapēs ciet? Laikraksts mēģināja viest skaidrību šajā lietā.

Liedagu gar O.Kalpaka ielu tautā sauc par Velnciema pludmali, te pastaigāties, sportot un pat peldēties, kaut arī turpat blakus darbojas ostas termināļi, nāk daudz pilsētas ziemeļu daļas iedzīvotāju. Runā, ka ūdens te esot siltāks nekā pārējā Liepājas jūrmalā, jo moli aizturot straumes. Savukārt vietu, kur Karostas kanāls savienojas ar jūru, iecienījuši makšķernieki. "Kur mēs tagad staigāsim, kur makšķerēsim?" uztraucas tuvējās apkārtnes iedzīvotāji.

Šī lieta nav jauna, par to iepriekšējos gados vēstīts arī laikrakstā. Proti, jau 2003.gada beigās Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde izsludināja atklātu konkursu par tiesībām uz ostas perspektīvās teritorijas un akvatorijas rezervēšanu ar turpmāko ilgtermiņa nomas noslēgšanu. Neapbūvētā Liepājas ostas perspektīvā teritorija O.Kalpaka ielas galā līdz Karostas tiltam aizņem 18 hektāru lielu platību, un jau tolaik tika plānots nākotnē te ierīkot dziļūdens piestātnes un izveidot kravas laukumus.

Atbilstoši šiem plāniem Liepājas SEZ pārvalde ir iznomājusi teritoriju kompānijai "Liepājas osta LM", kas šeit plānojusi ierīkot dziļūdens piestātnes un būvēt jaunu ostas termināli. "Liepājas osta LM" savukārt noslēgusi vienošanos par teritorijas izpēti ar potenciālajiem investoriem, izpētes darbi un analīze patlaban norit.

Tā ka, jā, pludmale, sākot no kompānijas "LBT" birstošo kravu termināļa līdz pat O.Kalpaka tiltam, ar laiku nebūs pieejama atpūtai un izpriecām, bet tiks atvēlēta ostas attīstībai.

Kompānija "Liepājas osta LM" realizē arī grandiozu plānu Karostas kanāla otrā pusē, Zemgales ielā 4, kur padomju laikā atradās zemūdeņu piestātnes. Te šā gada beigās jau paredzēts nodot ekspluatācijā jaunu, apjomīgu cementa pārkraušanas un uzglabāšanas termināli un ierīkot modernas kuģu piestātnes. Šo 10 miljonu eiro vērto projektu "Liepājas osta LM" īsteno kopā ar uzņēmumu "Cemex". Vien jāpiebilst: kad rīkoja sabiedrisko apspriešanu par šo projektu, tika saņemtas tikai divas iedzīvotāju atsauksmes.