Kurzemes Vārds

12:30 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Gribam zināt

Aizputes galerijā "Mētras māja" apskatāma izstāde "Eņģeļi". Viena no darbu autorēm ir galerijas saimnieces meita MĒTRA DRULLE.

– Kāpēc izstādei dots nosaukums "Eņģeļi"?
– Sākumā bija domāts, ka izstādi atklās ap Ziemassvētku laiku, bet notika aizkavēšanās saistībā ar iepriekšējo izstādi. Un nav jau nemaz tik slikti, ka, sākot jaunu cēlienu, izstādes nosaukums liek padomāt par citām – garīgām – vērtībām.
– Kas ir eņģelis?
– Garīga būtne, kas mūs sargā.
– Vai tici kādam augstākam spēkam?
– Jā. Ticu Dievam.
– Vai māksla ir brīva?
– Nē. Sabiedrība neļauj mākslai būt tik brīvai, cik tā varētu būt.
– Kādēļ galerija saucas "Mētras māja"?
– Sākumā bija domāts, ka būs vienkārši "Mētra", bet īpašumā nonāca vesela māja. Tāpēc nosaucām par "Mētras māju". Nosaukums atnāca pats.
– Kur pašai tagad ir mājas?
– Pašlaik dzīvoju Mārupē. Tur veidojas mana māju sajūta.
– Vai Rīga ir skaista?
– Jā, man patīk. Salīdzinot ar citām lielām pilsētām, tā liekas pat maza un lēna.
– Kāpēc Latvijā pēdējos gados ziema ir kļuvusi par dabas stihiju?
– Tas nāk no Rietumeiropas, kur tā tiešām varētu būt stihija. Tā ir modes lieta. Jo riktīgas ziemas, kad varētu tā pa īstam izslēpoties, es nemaz vairs neatceros.
– Kas tu esi?
– Es esmu mājsaimniece. Šobrīd.

Spilgtāko skaņuplašu ballīte

Janvāra pirmais rokotā grūva sarīkojums būs veltīts aizgājušā gada spilgtāko skaņuplašu pārskatam Liepājas jauno dīdžeju izpildījumā. Šodien uz kluba "Pablo" skatuves savu miksētprasmi apliecinās dīdžeji MMz un Dest. Bet prime time jeb galvenais laiks būs atvēlēts pašmāju deju mūzikas ekspertam dīdžejam Samson.

Par pārtijas mūzikas atskaites punktu tiks ņemti 2007.gada ievērojamākie skaņu celiņi un pagājušā gada populārākās plates, kas spēlētas gada garumā, veidojot dinamisku, atmosfērisku augošā secībā setu un vienlaikus atskaiti par spilgtākajiem gada deju mūzikas grāvējiem.

DJ MMZ jeb Zigurds Ravdonis ar elektronisko mūziku iepazinies 2000.gadā, apmeklējot klubu "Metro" un vēlāk daudzos pasākumus "Pastnieka mājā" Liepājā. Iegūto iespaidu vadīts, sācis interesēties par dīdžeju mākslu un 2003.gadā to apguvis pašmācības ceļā. Viņš uzstājies dažos privātos un open air pasākumos Liepājas pusē. Mūzikas izvēlē priekšroku dod house, tech, minimal, progressive un techno novirzieniem, bet necenšas sevi ierobežot stilu un žanru rāmjos, reizēm uzspēlē arī grūvīgāku un saulaināku mūziku.

DJ Dest jeb Andrejs Janukovičs mūzikai pievērsies samērā nesen – kopš 2006.gada. Spēlējis tikai privātos pasākumos Liepājā un tās apkārtnē, kā arī regulāri apmeklē deju mūzikas sarīkojumus un festivālus. Par sev tuvu skanējumu atdzīst minimal un tech house.

"Dzelzs vilks" – vienmēr gaidīts

Pagājušās nedēļas nogalē kopā ar daudziem Latvijā populāriem mūziķiem, arī apvienību "Cacao" un Ainaru Virgu, grupa "Dzelzs vilks" cīnījās par uzvarētāju godu "Latvijas Muzikālajā līgā". Šovakar vilki būs Liepājā, mūzikas klubā "Fontaine Palace". Apvienība ar kolorīto solistu Juri Kaukuli mūsu pilsētā ir iecienīta, par ko liecina vienmēr kuplais fanu pulciņš skatuves priekšā gan klubos, gan brīvdabas festivālos.

Par atbalstītāju kuplu pulku grupa tiešām var būt lepna, jo, pateicoties viņu aktīvajiem balsojumiem, "Dzelzs vilka" dziesmas nonāk mūzikas topu virsotnēs. Viens no pēdējiem skaņdarbiem "Balerīna" iekļuvusi "SEB Muzikālās bankas – 2007" piecpadsmit iecienītāko dziesmu sarakstā. Tāpēc nākamsestdien kopā ar vairākiem mūsu pilsētas māksliniekiem "Dzelzs vilks" uzstāsies "Muzikālās bankas" vērienīgajā nobeiguma sarīkojumā Ventspilī, kur noteiks visvērtīgāko dziesmu.

Grupa "Dzelzs vilks" vēl var lepoties ar visai lielu albumu skaistu – astoņiem. Pēdējais no tiem "Sārtā rītausma" klajā nāca pērn. Tajā ievietotas deviņas dziesmas, arī "Balerīna". Žurnāla "Mūzikas saules" žurnāliste Dace Volfa novērtējusi to par izcilāko grupas albumu. "Kaukuļa vokāls ir lielisks, nepieradinātība saglabāta, bet kaitinošās detaļas pazudušas," saka mūzikas apskatniece.

Tie "Dzelzs vilka" fani, kuri vēl nav iegādājušies albumu, rītvakar var doties uz klubu "Fontaine Palace", kur droši vien mūziķi klausītājus priecēs arī ar saviem jaunākajiem darbiem.