Kurzemes Vārds

14:00 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Skurbulī un bez tiesībām

18.janvārī pusstundu pēc pusnakts 1968.gadā dzimušais Vjačeslavs aizturēts, kad viņš 1,69 promiļu reibumā vadījis automašīnu "Audi 80" pa Graudu ielu. Turklāt bez tiesībām – tām ir liegums.

No dzīvokļa aiznes seifu

17.janvārī pagaidām neidentificēti zagļi apzaguši dzīvokli Liepājā, Vaiņodes ielā. Uzlaužot balkona durvis, ļaundari iekļuvuši dzīvoklī un nozaguši juvelierizstrādājumus, kredītkartes un metāla seifu ar naudu. Dzīvokļa īpašnieks likumsargiem norādījis, ka viņam nodarīti 9000 latu lieli zaudējumi. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar iekļūšanu telpās.

Bēglis atradies

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde pārtraukusi meklēt Tomu Gūtmani. Puisis atradies – viņš pats ieradies savā skolā.

Aizdegas skolas darbnīca

17.janvārī drīz pēc pulksten 12 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz K.Ukstiņa ielu 17/21 – ugunsgrēks bija izcēlies 31.arodvidusskolā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka darbnīcas ēkā, nosūkšanas sistēmā un tvertnē, degušas skaidas. Ugunsdzēsēji noskaidrojuši, ka pārkāpti ugunsdrošības noteikumi – zāģējot dēļus, no dzirksteles, kas iekļuvusi nosūkšanas sistēmā, aizdegušās skaidas. VUGD darbinieki atbildīgajai amatpersonai sastādījuši protokolu. Likums par ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu vainīgo paredz sodīt ar naudassodu līdz 150 latiem.

Brīdina par orkānu

Sestdien un svētdien, pēc meteorologu informācijas, Kurzemes piekrastē iespējama vētra. Orkāns var skart arī Liepāju, tāpēc Pašvaldības policijā izsludināta gatavība ārkārtas situācijai, informēja preses sekretāre Ineta Mikute. Policisti lūdz pilsētas iedzīvotājus vētras laikā bez vajadzības neatstāt mājas. Īpaši vecākiem nevajadzētu laist uz ielas mazus bērnus bez pieaugušo uzraudzības. Arī veciem cilvēkiem bez vajadzības nav ieteicams šajā laikā atrasties uz ielas. Vētras laikā nedrīkst stāvēt koku tuvumā, atstāt uz balkona vai lodžijas vieglus priekšmetus, ir jāaizver un jānostiprina logi.

Pašvaldības policijas darbinieki sniegs nepieciešamo palīdzību pilsētas iedzīvotājiem, ja notiks negadījumi. Negadījumu vietas norobežos ar lentēm. Ja būs nepieciešama palīdzība vai jānodod informācija, liepājniekiem jāzvana Pašvaldības policijas dežurantam pa tālr.3420269 vai 112.

Četru auto sadursmē cieš ārzemnieces
Ita Cērmane

Piektdien ap sešiem vakarā smags satiksmes negadījums notika Brīvības ielā iepretim Hidrolatam. Sadūrās četri transportlīdzekļi. Cieta divi cilvēki – vāciski runājošas sievietes.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka sadūrušies bija četri braucamie – mikroautobuss "Mercedes Benz Sprinter", "VW Caddy", "BMW" un taksometrs "Mercedes Benz".

Avārijā cietušas divas sievietes – "VW Caddy" pasažieres. Abas ārzemnieces tika nogādātas Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Informācija, ko avārijas vietā ieguva "Kurzemes Vārds", bija juceklīga. Taksometra "Mercedes Benz" šoferis stāstīja, ka stāvējis vidus joslā ar ieslēgtām pagrieziena gaismām, lai nogrieztos pa kreisi uz Hidrolatu pēc klienta. Pēkšņi viņa mašīnai priekšā ar aizmuguri ietriecies "BMW". "Nesaprotu, kur tas radās, redzēju tikai, ka stumdījās trīs mašīnas," nesapratnē bija taksists, kurš priecājās, ka mašīnā bijis viens un kolēģis viņam izlīdzējis, aizbraucot pēc klienta. "Mercedes Benz Sprinter" pasažiere stāstīja, ka viņi braukuši pilsētas centra virzienā, kad notikusi sadursme starp "BMW" un "VW", kādēļ abas vieglās mašīnas uztriekušās busiņam. Sieviete stāstīja, ka viena no mašīnām esot iebraukusi pretējā braukšanas joslā, tieši sprinteram priekšā. Cietušās sievietes, kuras tikušas nogādātas slimnīcā, bijušas ārzemnieces, kuras runājušas vācu valodā. "MB Sprinter" šoferis teica, ka avārijas izraisītāja bijusi "BMW" gados jaunā vadītāja, kura nezināmu iemeslu dēļ iebraukusi pretējā braukšanas joslā. Savukārt kāds aculiecinieks – automašīnas "Opel" šoferis, kurš bija braucis tieši aiz "MB Sprinter" un redzējis negadījumu, – apgalvoja, ka vainīgs sadursmē bijis "VW Caddy". Tā vadītājs iebraucis pretējā braukšanas joslā, kur izraisījis frontālu sadursmi ar "MB Sprinter". Trieciena dēļ "Caddy" atmests atpakaļ un uztriekts "BMW", kas savukārt apskādēja taksi.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs piektdienas vakarā atzina, ka negadījuma vietā joprojām strādā inspektori. Policija veic negadījuma izmeklēšana, lai noskaidrotu, kāds īsti bijis avārijas iemesls, kā arī to, kurš no vadītājiem to izraisījis.

Šoferi dzer arvien vairāk
Ita Cērmane

Ceļu policija apkopojusi pagājušā gada darba rezultātus. Secinājums ir gaužām bēdīgs – palielinājies gan negadījumu, gan aizturēto dzērājšoferu skaits. Toties policistu rindas paliek aizvien retākas.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs atzina, ka rezultāti ceļu satiksmes drošības jomā pērn ir gaužām bēdīgi. Kopumā 2007.gadā reģistrēti 1367 negadījumi – par 259 vairāk nekā 2006.gadā, kad Liepājā un rajonā kopumā tika reģistrēti 1108 negadījumi.

Ceļu policijas priekšnieks skaidro, ka lielāko palielinājumu dod sīkie negadījumi, kad spēkrati gūst tikai skrambas, bet tiem nepieciešams policijas slēdziens, lai saņemtu KASKO apdrošināšanu. "Lai noformētu dokumentus apdrošināšanas gadījumiem, tērējam ļoti daudz laika. Cilvēki aizvien biežāk iegādājas jaunas automašīnas, kam KASKO ir obligāta, un tad pie katra mazākā bojājuma sauc policiju," skaidro M.Kleinbergs. "Policija ir sašutusi, jo tiek iztērēts laiks. Esam gandrīz vai kā bezmaksas pakalpojumu sniedzēji apdrošinātājiem."

Palielinājies arī no avāriju vietām aizbraukušo skaits, turklāt bēg ne tikai jaunie braucēji, bet arī vadītāji ar stāžu. "Vai nu cilvēki pie stūres bijuši iereibuši, vai arī bez tiesībām," uzskata M.Kleinbergs. Viņš atgādina, ka sods par negadījuma vietas pamešanu ir no 50 līdz 500 latiem, kā arī piemērojams gan arests, gan tiesību atņemšana.

Mūspusē, tāpat kā Latvijā kopumā, par aptuveni 12 procentiem palielinājies dzērājšoferu skaits. "Vai tiešām sodi vēl ir par mazu?" brīnās M.Kleinbergs. Viņš uzskata, ka labākais risinājums būtu iespēja vadītāju, kas atļāvies skurbulī sēsties pie stūres, uzreiz sēdināt aiz restēm.

Četras reizes palielinājies narkotisko vai citu psihotropo vielu reibumā aizturēto braucēju skaits. Turklāt par šo pārkāpumu atkārtoti aiztur vienas un tās pašas personas. Piemēram, 1978.gadā dzimušais Romāns narkotiku reibumā pērn aizturēts četras reizes, 1984.gadā dzimušais Maksims – trīs reizes, 1979.gadā dzimušais Māris – divas reizes. M.Kleinbergs priecājas, ka valsts līmenī patlaban risina jautājumu par mēraparātu iegādi, ar kuriem aizturēšanas vietā varēs pārbaudīt, vai šoferis ir lietojis apreibinošas vielas.

Nopietnu uzmanību policisti pievērš arī gājējiem. "Vairumā gadījumu gājējiem izsakām mutiskus aizrādījumus, protokoli tiek noformēti tikai tad, ja apzināti un rupji pārkāpti noteikumi," skaidro amatpersona. Viņš atgādina, ka administratīvās atbildības noteikumos ir punkts, kas paredz, ka gājējiem nepietiekami apgaismotās vietās diennakts tumšajā laikā jābūt ar atstarojošiem elementiem.

Galvassāpes M.Kleinbergam sagādā arī kadru jautājums. Vēl pērn Ceļu policijā strādāja 36 inspektori, bet tagad ielās izbraukt var tikai 28. Sešas štata vietas atņemtas, bet divas pašlaik ir vakantas. "Darba apjoms nav samazinājies, tas jāpadara mazākam strādājošo skaitam," atzina Ceļu policijas priekšnieks. Viņš piebilda, ka algas lielāka darba apjoma dēļ palikušajiem policistiem gan nav palielinātas.

Uzziņai

Notikumi uz ceļiem

Veids 2007.gadā 2006.gadā
Negadījumi kopā 1367 1108
Negadījumi bez cietušajiem 1179 924
Bojāgājušie 16 18
Cietušie 226 231
Aizbēguši no negad.vietas 297 230
Atrasti no aizbēgušajiem 205 143
Pārkāpumi kopā 9149 8989
Aizturēti dzērumā 480 421
Dzērumā atkārtoti gada laikā 29 56
Dzērumā bez tiesībām 162 137
Dzērumā ar tiesībām 289 228
Narkotiku reibumā 15 4
Pārsnieguši ātrumu 2919 3016
Sodīti gājēji 356 232
Pārkāpuši noteikumus 206 126
Bez atstarotājiem 61 46
Cietuši gājēji 65 55
Atklāti noziegumi 129 157
Izmantots dienesta ierocis 3 –