Kurzemes Vārds

07:27 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. janvārī

1928.
Kā zināms, pirms dažām dienām, iestājoties rāmam un siltākam laikam, atjaunoja kopš 1.janvāra pārtraukto zveju. Jūra bija rāma, lomi apmierinoši. Zvejā bija devušās 15 motorlaivas. Daļa dodas dienvidu virzienā uz Papi. Taču tad vējš iegriežas no austrumiem, un sāk salt. Zvejnieki steidz ievilkt spaili. Taču laivas ar zvejniekiem stipri apledo. Meklējot glābiņu, makšķeres nākas atstāt jūrā. Daļa zvejnieku sasniedz ostu pašu spēkiem. No rīta noskaidro, ka nav atgriezušās 6 motorlaivas ar 20 zvejniekiem. Viņus meklēt dodas lielākais ostas valdes velkonis "Austra". Meklēšanu apgrūtina tas, ka laivas devušās dažādos virzienos. Pēc četrām stundām atrod trīs motorlaivas un pārvelk tās ostā. Atlikušās trīs – "Mikus", "Atmiņa" un Zeidaka motorlaiva vēl nav atrastas.

Ungera ielā 2 Dobrai Zaksai laikā no 14. līdz 17. janvārim nozagta veļa un virsdrēbes 352 latu vērtībā.

1938.
Liepājas Valsts ģimnāzijas zālē pirmajā kopmēģinājumā pulcējas pilsētas, Bārtas, Nīcas un Rucavas kori. Tos vada T.Reiters. Ieradušies ap 500 dziedātāju, "no agra rīta līdz vēlai pēcpusdienai ģimnāzija ir dziesmu varā".

Liepājas ugunsdzēsēji Skrīveru ielā pie pilsētas gaļas skārņiem bija novietojuši garās izbīdāmās kāpnes. Pa tām viņi nokļuva uz jumta un notīrīja tur uzkrājušos biezo sniega un ledus kārtu, kas apdraudēja gājējus. Biezs ledus sasalis jumta notekās. Tīrīšana ilga gandrīz visu dienu.

1948.
Pagājušā gada vasarā namā Rīgas ielā 16 sabojājās ūdenssūkņa elektromotors, un visi šī nama iedzīvotāji palika bez ūdens. Rudenī nama iedzīvotāju sapulcē izvirzīja lūgumu 12.namu pārvaldei, kuras vadītāja ir Dmitrijeva, lai motoru pēc iespējas ātrāk izlabotu. Izdevumus apņēmās segt paši īrnieki. Pagājuši jau vairāk nekā seši mēneši, bet motors joprojām nav salabots: "Biedrei Dmitrijevai vispār maz rūp savi pienākumi."