Kurzemes Vārds

23:35 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Ziemupē stāsti, bildes, akmeņi un tagad arī internets
Daina Vītola, Ziemupes Tautas nama, bibliotēkas un Vērgales TIC vadītāja

Sestdien, 12. janvārī
Šonedēļ pēc apmēram 10 gadu pārtraukuma Ziemupes bibliotēka atkal atsāka strādāt normālā režīmā, tas ir, katru dienu, nevis pāris reižu nedēļā. Tas tādēļ, ka arī Ziemupē ienācis viņa augstība internets. Pašlaik visvairāk apmeklēts ir portāls draugiem.lv. Mamma raksta meitai, kura strādā Grieķijā, māsa – brālim Īrijā...

Vakarā atveru jaunās "Vides Vēstis" un sastopos ar jauku pārsteigumu. Draugu veidota reportāža par draugiem Amsterdamā! No Andra Zaļkalna fotogrāfijām pretī raugās Oksana, Valērijs, Pēters – viņi no Amsterdamas katru gadu brauc uz Ziemupi un rīko tā–ā–dus muzikālos pasākumus! Kā mēs naktī un tumsā pie ugunskura sitām bungas!

Svētdien, 13. janvārī
Šodien diviem man mīļiem cilvēciņiem vārdadiena. Harijam, vienam no maniem pieciem mazbērniem, un Ārijam – ar viņu draudzējamies jau 44 gadus.

Vārdadienas pirts vakars izvēršas jauks. Un tie stāsti! Vai kāds ziemupnieks vēl nav dzirdējis, kā Žanis ar savu gaziku kolhoza laikā veda zārku no Aizputes un līdzbraucējs kravas kastē ierāpās un, trakam lietum sākoties, zārkā ielīda, un viņi pa ceļam kuzovā uzņēma vēl kādu ceļinieku, un kas notika tad, kad zārkā gulētājs izdomāja no zārka izlīst... Bet, kad to stāsta pats Žanis, visi klausās kā pirmajā reizē.

Dāmas pirtiņā noberžas ar medu, kurā iejauktas samaltas kadiķu skujas. Mājās braucot, domāju, ka draugiem laika atliek nepiedodami maz.

Pirmdien, 14. janvārī
Ak, vai, aizguļos, tak jau pirts dara savu! Labi, ka darbiņš no mājas tikai 50 metru. Diena tāda rimtāka, saplānoju nedēļas darbus un pārskatu šā gada budžetu bibliotēkai, Tautas namam un Tūrisma informācijas centram.

Saņemu vēstuli no Madonas dzejnieka un makšķernieka Aivara Aivieksta. Viņš jau reizes piecas ar sabiedrisko transportu, makšķeres un zvejnieku zābakus somā sabāzis, mērojis ceļu uz Ziemupes jūrmalu butes makšķerēt. Pēdējā reizē ietrāpīja vētrā, nenoķēra neko, toties tapa jauks stāsts par debesīs uzskrējušām Ziemupes zvejnieku laivām.

Otrdien, 15. janvārī
Pagasta Kultūras komisijā pārrunājam pēdējā mēneša notikumus un apspriežam jaunās ieceres. Viens liels notikums augustā būs Vērgales pagasta svētki. Spriežam par "Gada vērgalnieka" nominācijām un vērtēšanas kritērijiem.

Kamēr vēl laiks līdz kārtējai fotopulciņa nodarbībai, sakraujam manā mašīnā fotoizstādi "Vērgalnieki bildē". Vērgales Kultūras namā tā bija apskatāma no 17.novembra. Gandrīz 70 ļoti dažādi pagasta fotogrāfu darbi tagad būs apskatāmi Ziemupē un Saraiķos.

Jā, fotopulciņš pagastā bija mana vēlme. Pirms trim gadiem saņēmos un gāju pie Liepājas Tautas fotostudijas vadītāja Vara Santa taujāt pēc iespējamā fotoapmācības pasniedzēja. Bet viņš negaidīti piekrita pats! Divas reizes mēnesī nākam kopā. Nereti foto gudrību apgūšana mijas ar diskusijām par kino, mākslu, valodu, interjeru, pat Amsterdamas sarkanajiem lukturiem. Un nez kā sanācis, ka šoreiz vietējie ieradušies ar sklandraušiem, Varis ar visīstāko rudzu maizi, vēl kādam burciņā līdzi auzu ķīselis – žūre. Fotovakars negaidot pārvērties par izēšanos latviskā garā.

Trešdien, 16. janvārī
Kā neiet nabaga Lembergam… Nu, īsts cirks visiem Latvijas iedzīvotājiem! Nav kas ienes malciņu! Patiesi nesaprotu, kur skatās Puzes sociālā darbiniece?! Mūsu pagastā tādās reizēs nespējniekam kādu piekomandē.

Ceturtdien, 17. janvārī
Rajona kultūras darbiniekiem seminārs, pārrunājam aktualitātes, saņemam norādījumus par gada statistikas pārskatu, katram jauka dāvaniņa – Tautas mākslas centra galda kalendārs. Kolēģi vēl paliek izrunāt Dziesmu svētku lietas, es dodos uz Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju pārskatīt tekstus un bildes jaunajam ceļvedim. Vakarpusē ar draudzeni vēl paspējam noskatīties filmu "Likteņa ironija 2". Smiekli caur asarām, patiesi jauka.

Piektdien, 18. janvārī
Liepājas rajona Tūrisma komisijas sēde. Vislielākā uzmanība pievērsta tūrisma gadatirgum "Balttour 2008". Man izdevies paveikt vairākas iepriekš pārrunātas lietas. Esmu no Vērgales TIC "Balttour" filmu skatei pieteikusi divas filmas – "Pirtskūre "Kaijās"" un Kaspara Gobas "Kurzemes piekrastes biotopi". Un ir izdevies ierosināt Latvijas Petroglifu biedrību iesniegt divus projektus par Liepājas rajona vēsturisko un dižakmeņu apzināšanu un izpēti. Mans slēptais mērķis ir vēlme tikt skaidrībā par Ziemupes akmens krāvumu. Šodien jānosūta uz Rīgu pēdējās projektu rekomendācijas.