Kurzemes Vārds

19:47 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Nacionālā un liepājnieciskā pašapziņa

Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē Liepājas domes Kultūras pārvaldes starptautisko sakaru un attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja

Aizvadītajā nedēļā Liepājā svarīgākais notikums, manuprāt, bija mūsu deputātu ceturtdienas sēdē apstiprinātais pilsētas gada budžets.

Man kā kultūras darbiniecei nozīmīgs un aktuāls ir tas, ka ir zināmi pašvaldības kultūras projektu konkursa rezultāti gan nevalsts organizācijām, gan arī Kultūras pārvaldes mazo un lielo projektu konkursā. Tas nozīmē, ka Liepāja gada garumā piedzīvos daudz interesantu sarīkojumu, koncertu, festivālu, grāmatu izdošanu un daudz ko citu. Ar šo nedēļu iedzīvotāji tiek aicināti pieteikt kandidātus Goda un Gada liepājnieka titulam. Tā ir mūsu pateicība cilvēkiem par labu darbu, kas ceļ Liepājas prestižu.

Nedēļas centrālais notikums nenoliedzami ir 1991.gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres sarīkojumi, kas no jauna liek atsaukt atmiņā tuvās pagātnes skarbos notikumus un kas emocionāli uzjunda patriotiskās jūtas un nacionālo pašapziņu. Šeit var nosaukt arī latviešu filmu "Rīgas sargi", kas arī manī izraisīja pārdzīvojumu. Līdzīgi var teikt par Liepājas Simfoniskā orķestra sagatavoto koncertu "Mālera triumfs", kas noteikti izraisīs rezonansi Latvijas vai pat starptautiskā mērogā. Ceru, ka aizvien vairāk liepājnieku šādus koncertus novērtēs.

Arī Latvijas kontekstā ļoti gribējās atsaukt atmiņā ko pozitīvu, bet diemžēl jārunā par negācijām, kas skar visus valsts iedzīvotājus. Tās ir nebeidzamās peripetijas ar "Latvijas pastu", kurā joprojām valda pilnīgs bardaks. Kurš no mums vēl pirms dažiem gadiem varēja iedomāties, ka tik stabilie pasta pakalpojumi vienā brīdī sabruks kā karšu namiņš? Rodas bažas, ka jebkurā brīdī tāds liktenis var piemeklēt vēl kādu nozari. Satrauc prātam neaptveramais skandāls ar viltotajām pasēm, precīzāk sakot, identitātes viltošanu. Tas ir bīstams precedents valsts drošības graušanai. Sabiedrības uzmanība nemitīgi tiek uzturēta ar jaunām "piruetēm" Lemberggeitā.

Globālā mērogā gribu minēt šo mūsu uzdrošināšanos – sākt ceļu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu. Par to katram liepājniekam vajadzētu aktīvi iesaistīties un padomāt – vai tas ir vai nav mums vajadzīgs, ko tas mums dos, palīdzēs, atraisīs attīstības iespējas.