Kurzemes Vārds

00:26 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Jāmeklē zelta vidussceļš
Iveta Ansone, Liepājas pilsētas galvenā arhitekte

Tikko Liepājas Konsultatīvajā būvniecības padomē izskatījām firmas "Colliers International" un partneru piedāvāto SPA viesnīcas un konferenču kompleksa projektu. Šī bija pirmā tikšanās, tāpēc saruna nevedās tik raiti, kā varbūt bija cerējuši projekta prezentētāji, kuri bija sagatavojuši vairāk biznesa piedāvājumu, mazāk pievērsuši uzmanību arhitektoniskajam risinājumam. Pašreizējais variants ne telpiski, ne vizuāli, ne kompozīcijas ziņā neiederas parka vidē, šķiet, ka tas tomēr ir par lielu, par grandiozu Jūrmalas parka mērogiem.

Tomēr peldu iestādi un apkārtējo teritoriju noteikti vajag sakārtot. Pašlaik vēsturiskā celtne, ko tautā sauc par vannu māju, ilgus gadus nefunkcionē. Bet te ir aktīvās atpūtas zona, un SPA iestāde te iederētos. Arī pati peldu iestāde atdzīvotos, citādāk tā jau tik daudz gadu stāv tukša un paliek arvien bēdīgākā stāvoklī. Turklāt Liepājai ir senas kūrorta un ārstniecisko procedūru tradīcijas, kas līdz ar sanatorijas izveidi sākās vēl pagājušajā gadsimtā.

Tāda veida objekts saskan arī ar atziņām, kas ietvertas Jūrmalas parka attīstības koncepcijā un 2005.gada rudenī notikušā Jūrmalas parka ziemeļu daļas attīstībai veltītā plenēra materiālos.

Prieks, ka īpašnieki beidzot ķērušies pie šī objekta. Ideja ir laba, tā tikai jāpilnveido, jāattīsta. Un tas ir normāls process. Pasūtītājs un īpašnieks vienmēr grib vairāk, bet pilsētai ir savi noteikumi, sava vēsture. Jāmeklē tas zelta vidusceļš!

Ceru, ka šajā darbā veiksies, un Liepāja iegūs jaunu, interesantu, sakārtotu objektu, kur atpūsties liepājniekiem un pilsētas viesiem.