Kurzemes Vārds

19:52 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Sporta bāzu un rezultātu stabilitātes gads
Andris Sudmalis

Sācies jaunais gads, Liepājas sporta sabiedrības pārstāvji vēl gaida, kad tiks nosaukti pērnā gada veiksminieki, un ir īstais brīdis, lai lūgtu Liepājas domes Sporta pārvaldes priekšnieku Arti Lagzdiņu novērtēt 2007.gadu Liepājas sporta dzīvē, kā arī paraudzīties uz 2008.gadu.

– Pagājušo gadu laikam var droši saukt par sporta bāzu gadu?
– Tā arī ir. Multihalles būvniecība un "Daugavas" stadiona rekonstrukcija bija pašvaldības lēmumi, slēgto tenisa laukumu būve ir privātpersonas lēmums. Ja ledus viena gada laikā ir sakustējies tik daudz, kā visas globālās sasilšanas laikā, tad to nepārprotami var saukt par sporta bāzu gadu. Par jaunajām sporta bāzēm ir milzīgs gandarījums, bet tas uzliek arī lielu atbildību par bāzu noslogotību. Man gan nav ne mazāko šaubu, ka tās tiks piepildītas.

– Bez virzības sporta bāzu jautājumā, kas vēl būtisks notika pērnajā gadā?
– Domājot par bāzu noslogotību, pievērsām lielu uzmanību tam, lai jaunajās sporta arēnās netrūktu speciālistu ar atbilstošu izglītību. Ir jāapzinās, ka agrāk vai vēlāk ir jānotiek paaudžu maiņai, jo atsevišķos sporta veidos treneru vidējais vecums ir visai liels. Rezultātā esam nonākuši pie tā, ka tagad arī Liepājā būs iespējams iegūt trenera "C" kategoriju un līdz 28.janvārim vēl var pieteikties studijām. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka šī kategorija ir nepieciešama ne tikai sporta skolu mācībspēkiem, bet arī privātu klubu treneriem, piemēram, aerobikas, fitnesa, atlētisma, deju klubu treneriem. Ceram, ka ar laiku Liepājā būs iespējams iegūt arī "A" un "B" kategorijas.

– Kā tu vērtētu Liepājas sportistu rezultātus pagājušajā gadā?
– Neizceļot atsevišķus sporta veidus, varu teikt, ka mūsu sportistu rezultāti kļūst aizvien prognozējamāki, varam rēķināties ar noteiktu līmeni. Tiesa, arī šeit ir izņēmumi, jo Romāns Miloslavskis patīkami pārsteidza. Vieglatlētikā un ūdens motosportā ir bijis veiksmīgs stabilitātes gads, kad sportistiem nav bijis jādomā par trūkstošajiem līdzekļiem līdzdalībai kādās sacensībās, bet atlēti var mērķtiecīgi gatavoties gaidāmajiem mačiem. Īsāk sakot – sportistu sniegums ir nostabilizējies.

– Un ko tu šogad sagaidi no mūsu sportistiem?
– Šis ir olimpiskais gads, un es ceru, ka Liepāju Pekinā pārstāvēs vismaz divi sportisti. Vienam ceļazīme jau ir kabatā, otram ir reālas iespējas to iegūt. Objektīvi vērtējot, divu mūsējo līdzdalība lielākajā pasaules sporta forumā būtu mūsu pilsētas sporta sistēmas panākums.

– Vairākas sporta bāzes jau šogad tiks pabeigtas, bet ir vēl vairāki sporta veidi, kuriem nepieciešamas jaunas telpas, piemēram, vingrotāji.
– Sekmīgi īstenojot lielos projektus, būtu labi, ja arī turpmākajos gados mums izdotos uzbūvēt jaunus sporta centrus. Taču lielās bāzes risina meistarības jautājumus, bet neskar masveidību, un pašlaik prioritāte tiek nedaudz novirzīta uz tautas sportu, piemēram, sporta laukumiem vispārizglītojošo skolu tuvumā. Ir gatavs tehniskais projekts 6.vidusskolas futbola laukumam, kas top sadarbībā ar biedrību "Liepājas futbols" un Latvijas Futbola federāciju. Darba kārtības nākamais jautājums ir vienots sporta laukumu projekts, kas tiks īstenots, izveidojot kompaktus stadionus vairāku skolu tuvumā. Domāju, ka gada laikā varētu tapt tehniskais projekts šāda standarta laukuma izveidošanai. Vēl pilsētas prioritāšu sarakstā ir esošās saimniecības sakārtošana – ventilācijas sistēma peldbaseinā, tenisa laukumu administrācijas ēkas un žoga sakārtošana. Arī vingrošanas centra būvniecība ir aktuāls projekts, par kura nepieciešamību šaubu nav. Protams, tā realizācija būs atkarīga no finansējuma, bet ceru, ka nākošajā gadā varētu sākties šā centra tehniskā projektēšana.

– Vai joprojām aktuāls ir arī skolu sporta zāļu celtniecības projekts?
– Jā, bez šaubām. Runa ir par 5.vidusskolu, 1.ģimnāziju un sporta zāli 10. un 12.vidusskolai iepretī Liepājas domei. Tiek domāts arī par iespēju izveidot atklāto sporta laukumu Jūrmalas parka rajonā.

– Kā ir ar ideju par sporta laukumu izveidošanu vai sakārtošanu dzīvojamo namu pagalmos?
– Ideja ir dzīva, bet nevarētu teikt, ka pilsētas prioritāšu sarakstā tā atrodas augšējās pozīcijās. Aizmirst par to nedrīkst, bet būtu vēlams, lai, dibinot namu apsaimniekotāju biedrības, šīs organizācijas, rūpējoties par savu iedzīvotāju veselību, vismaz daļēji piedalītos arī aktīvās atpūtas zonas izveidošanā.

– Kā vispār līdz šim ir veicies, attīstot tā saucamo tautas sportu? Vai plānojat ko mainīt līdzšinējo pasākumu norisē?
– Plānojam pilnveidot jau esošos pasākumus, piemēram, skrējēju dienas vietā sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju rīkosim Olimpisko dienu. Lai piesaistītu vairāk interesentu, plānojam to pārcelt no parka uz pilsētas centru. Tādējādi centīsimies radīt lielāku interesi liepājnieku vidū. Runājot par amatieru sportu kopumā, jāsecina, ka vasarās mums lielā mērā izdodas liepājniekus iekustināt, bet ziemas periodā sporta kustība apsīkst trūkstošo sporta zāļu dēļ. Ļoti ceru, ka, sākot ar nākošo ziemas sezonu, situācija uzlabosies.


Tūristi apkopo rezultātus
Andris Sudmalis

Gulbenes rajona Lejasciemā ir aizvadīts Latvijas sporta tūrisma čempionāta pirmais posms, kurā tika apbalvoti pērnās sezonas labākie sportisti un komandas.

Latvijas čempionāta posmā jau tradicionāli sekmīgi startēja Liepājas 3.pamatskolas un Bērnu un jaunatnes centra pārstāvji. Meiteņu konkurencē liepājnieces aizņēma visu goda pjedestālu, bet par uzvarētāju kļuva Anastasija Kalitjuka, savukārt puišu vērtējumā 1.vietu izcīnīja Jevgēņijs Ivanovs. Arī komandu sacensībās nepārspēti palika 3.pamatskolas sportisti. Vecākajā grupā liepājnieki izcīnīja trīs godalgas, no kurām augstvērtīgāko rezultātu atkal sasniedza BJC pārstāve Jekaterina Bibika, kas izcīnīja 1.vietu.

Apkopojot pērnā gada rezultātus, no liepājniekiem augstākās vietas izcīnīja jaunākās grupas 3.pamatskolas komanda, kas ieguva 1.vietu, bet individuāli labākā valstī šajā grupā bija Anastasija Kalitjuka. Savukārt par vecākās grupas čempioni kļuva Jekaterina Bibika.