Kurzemes Vārds

15:35 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzikas ziņas

Mūziķu cīņas rādīs atkārtoti

Latvijas Mūzikas kanāls ziņo, ka pirmizrādi piedzīvojušas piecas jaunas dziesmu videoversijas. Biežā rotācijā pašlaik var redzēt grupas "Double Faced Eels" dziesmas "Salda dzīve ievārījumā" videoversiju, Martin Confused video dziesmai "The boy who never cried". Pie videoklipiem tikusi arī "Ēnas" dziesma "Neprātīgais", Goran Goras "Swim, Robert, swim!" un "Gain Fast" "Smaids". Mūzikas kanāls ir apsolījis uzfilmēt 60 videoversijas Latvijas Muzikālās līgas dalībniekiem. Liela daļa jau ir vērojama ēterā, bet pārējās tuvākajā laikā pievienosies. Visas videoversijas iespējams noskatīties adresē www.lmk.lv.

Iepriecināt var tos, kuri neredzēja televīzijas šova "Cīņas klubs" superfinālus. Tā atkārtojumus Latvijas Mūzikas kanāls rādīs darbdienās pulksten 18 un 4 no rīta. 21.janvārī sāks demonstrēt raidījumu "Aizkulises" par "Cīņas kluba" superfināliem. Atgādinām, ka "Cīņas klubā" piedalījās arī Liepājas mūziķi – grupas "Cacao", "Detlef Zoo", Ainars Virga un Igo kopā ar apvienību "R.A.P.".

Liepājniekiem jauni singli

Pēc vairāku gadu klusuma tikai formāli eksistējošā apvienība "Liepājas brāļi" ierakstījusi jaunu kompozīciju "Dziesma par to". Dziesmas autori ir liepājnieki Uldis Marhilēvičs un Guntars Račs. Ierakstā piedalījušies Ainars Virga, Andris un Valdis Alviķi, Uldis Marhilēvičs un Igo un Ivo Fomini.

Jau ilgāku laiku briedusi doma par jaunas dziesmas ierakstu, bet šoreiz, pateicoties Ulda Marhilēviča jubilejas pasākumiem un Latvijas televīzijas iniciatīvai, tas ir noticis. Pavasarī paredzēts nākamās dziesmas ieraksts, bet pašlaik radiostacijās nonākusi "Dziesma par to", kura savu vizuālo pirmizrādi piedzīvoja LTV Jaungada koncertā "Zvaigžņu kari". Arī pašiem brāļiem tas ir liels pārsteigums, ka 2008.gads sākts ar jaunu dziesmu. 1988.gadā tika radīts viņu līdz šim lielākais hits "Tikai tā", kas tajā pašā gadā "Mikrofona aptaujā" ieguva ceturto vietu.

Dziesmas MP3 versiju varat lejupielādēt portālā "doremi.lv".

Radiostacijām ir nosūtīta arī Ivo Fomina jaunā dziesma "Mēs dzīvojam pasakās", kas ir priekšvēstnesis mākslinieka otrajam albumam. "Dziesma, kā vienmēr, radās nejauši, melodija atnāca negaidīti," pastāstīja dziedātājs. Albuma "Palikt vienam" dziesmām tekstus sarakstīja Guntars Račs, bet pēdējam skaņdarbam vārdus sacerējis I.Fomins kopā ar grupas biedriem. "Šoreiz gribējām paši sarakstīt tekstu, manuprāt, sanācis labi. Mēģināsim to darīt arī turpmāk," apgalvoja I.Fomins, kurš piebilst, ka tas nebūt nenozīmē, ka talkā vairs neaicinās G.Raču.

"Dziesma "Mēs dzīvojam pasakās", protams, ir par mīlestību. Tas ir pārdomu pilns darbs. Plašākai publikai to spēlēsim "Muzikālajā bankā" nākamsestdien Ventspilī. Bet esam to jau dziedājuši šaurākā lokā, publika ir atsaucīga, dzied līdzi. Man prieks, ka cilvēkiem dziesma patīk," ir gandarīts liepājnieks.

Dziesmu pašlaik var noklausīties vairākos interneta portālos, arī "liepajniekiem.lv", kā arī drīzumā to varēs izdarīt I.Fomina jaunizveidotajā mājaslapā "ivofomins.lv".


Visvairāk pirkts ripojošais akmens

Lielākais latviešu mūzikas lejupielāžu portāls www.doremi.lv apkopojis pērn visvairāk pirkto latviešu dziesmu topu. Tas ir pirmais saraksts Latvijā, kas veidots, balstoties tikai uz pārdošanas datiem – tie jau daudzas desmitgades ir noteicošais dziesmu popularitātes kritērijs pasaules mūzikas tirgū, jo atspoguļo pieprasījumu neatkarīgi no dziesmu stilistiskas, radiostaciju formātiem un citiem ierobežojošiem faktoriem.

Topā pirmo vietu ieņem pērnā gada lielais atklājums – Andris Ērglis ar grupu "Cacao" un hitu "Ripoja akmens". Otrā ir "Tumsas" un Ellas kopā izpildītā dziesma "Satīties, sapīties" no TV seriāla "Neprāta cena", bet trešā – TV šova "Dziedi ar zvaigzni" uzvarētāju Jāņa Vintera un Lienes Šomases dziedātā "Freestyle ("Dzelzgriezējs"). Interesanti, ka pirmajā desmitniekā pavisam iekļuvušas trīs šovā "Dziedi ar zvaigzni" skanējušās dziesmas.

Uzņēmuma "Platforma Records" direktors Rimants Liepiņš saka: "Domāju, šis tops diezgan precīzi atspoguļo reālo pagājušā gada situāciju Latvijas popmūzikā un vērtējams arī kā mūziķu popularitātes reitings. Topā novērojama arī TV ietekme – "Dziedi ar zvaigzni", "Cīņas klubs", "Neprāta cena" un "Eirovīzija". Tuvojoties "Latvijas Muzikālās līgas" superfinālam, esmu priecīgs šī topa augšgalā redzēt daudzus "Cīņas kluba" dalībniekus un uzvarētājus – Andri Ērgli, Jāni Stībeli, Ainaru Virgu, Donu, "R.A.P." un Igo, "Astronout", "Gain Fast" un citus. Varu teikt, ka viņi pērn izcīnījuši dubultuzvaru."

"Tops atspoguļo gada aktualitātes, sākot ar Andra Ērgļa un grupas "Cacao" straujo parādīšanos un beidzot ar šova "Dziedi ar zvaigzni" panākumiem. Uzkrītoša ir televīziju šovu ietekme uz pircēju gaumi. Apsveicami ir tas, ka beidzot Latvijā, tāpat kā attīstītās Eiropas valstīs, ir savs singlu tops. Līdz šim situācijās, kad mūsu ārzemju partneri interesējās par atsevišķu dziesmu komerciālajiem panākumiem, mēs neko nevarējām atbildēt, jo mūsu rīcībā bija tikai albumu pārdošanas rezultāti. Ļoti gribētu cerēt, ka nākamā gada laikā Latvijas Mūzikas producentu apvienībai izdosies noteikt vienotus kritērijus, lai būtu iespējams nominēt digitālās pārdošanas veiksminiekus un noteikt zelta un platīna statusu Latvijā gan singliem, gan albumiem. Tiem varētu piepulcēties arī mobilā izklaide, kas arī ir mūzikas patērētāji," portālam doremi.lv sacījusi firmas "Mikrofona ieraksti" valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.


Zināmi vērtīgākie skaņdarbi

"Latvijas radio 2" populārāko rokdziesmu un popdziesmu aptaujas "SEB Muzikālā banka" finālbalsojuma pirmajā kārtā iekļuvušas 15 dziesmas – tās saņēmušas visvairāk balsu un turpinās cīņu par gada vērtīgākās dziesmas titulu. Šīs dziesmas, apkopojot klausītāju balsojuma rezultātus, izraudzītas no pagājušā gada 29 vērtīgākajām dziesmām. Turpmākais klausītāju balsojums noteiks, kādā secībā dziesmas sarindosies un kura no dziesmām iegūs vērtīgākās statusu. Balsojums ilgs līdz 20.janvārim.

Cīņu par gada vērtīgākās dziesmas titulu turpinās Ainars Virga ar dziesmu "Ja tu mīli", Aisha ar dziesmu "Starp debesīm un zemi", grupa "Autobuss debesīs" un Rudīte Būmane ar dziesmu "Zilais putniņš", grupa "Borowa MC" un Zane Dombrovska ar dziesmu "Puseite" un grupa "Cacao" ar dziesmu "Ripoja akmens". Par gada vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies arī Dons ar dziesmu "Ja tu man esi", grupa "Dzelzs vilks" ar dziesmu "Balerīna", grupa "Ēnas" ar dziesmu "Neprātīgais", grupa "Gain Fast" ar dziesmu "Smaids", Intars Busulis ar dziesmu "Ar zvaigžņu gaismu", Jānis Stībelis ar dziesmu "Glāze piena", Lauris Reiniks ar dziesmu "Kā izkusis krīts", grupa "Putnu balle" ar dziesmu "Labais āķis", kā arī "Putnu balle", "Double Faced Eels" un Mārtiņš Freimanis ar dziesmu "Lido sev līdz" un grupa "Tumsa" un Ella ar dziesmu "Satīties, sapīties".

Aptaujas rezultātus publiskos 26.janvārī "SEB Muzikālās bankas" apbalvošanas ceremonijā Ventspilī, to tiešraidē translēs arī "Latvijas radio 2" un Latvijas televīzijas 1.programmā.


Dziesma "Vējā" jaunā skanējumā

Pēc iepriekšējo singlu "Ziemeļmeita" un "Pēc lietus" veiksmīgajiem remiksiem, kas sasniedza daudzu Latvijas radiostaciju topu virsotnes un ko bieži atskaņoja klubos, Roberts Lejasmeijers turpina pārliecinoši iesākto startu ar jaunu versiju Fēliksa Ķiģeļa dziesmai "Vējā", informēja mūzikas portāls doremi.lv.

Dziesma ieturēta pašlaik aktuālajā deju mūzikas virziena electro–house manierē. Singlam jau izveidotas piecas pamatversijas. Tās nodotas Latvijas radiostacijām un klubu dīdžejiem. Drīzumā singlu papildinās arī vairāki citu dīdžeju remiksi.


Tādā garā turpinās

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas 1.rokkafejnīcas apmeklētājiem grupa "Willow Farm" bija sarūpējusi emocionālu un pieklusinātu koncertu, kas bija veltīts pāragri aizsaulē aizgājušajam kolēģim Raimondam Girvičam. Līdz šim tradicionālie atmiņu vakari, uz kuriem aicināti mūziķi, kas sadarbojušies ar "Willow Farm", kad R.Girvičs vēl bija dzīvs, notika mūzikas klubā "Pablo", bet šogad noris rokkafejnīcā. "Gan mēs paši, gan mūsu potenciālā auditorija no kluba "Pablo" ir izaugusi. Mēs tur vairs nejustos ērti," pamatoja "Willow Farm" solists Emīls Dreiblats (attēlā).

Atmiņu vakaru atklāja grupas "Nasty Smile" solists Gints Meļķis, kurš pagājušajā sestdienā svinēja savu dzimšanas dienu. Izpildīt savas grupas dziesmas un pasaulē iecienītus skaņdarbus dziedātājam palīdzēja grupas "Willow Farm" mūziķi.

Savukārt apvienība "Willow Farm" vairāk nekā stundu garajā koncertā akustiskajā versijā izpildīja savus lielākos hitus. Apvienība savā pulkā bija pieaicinājusi arī mūziķus, kuri savulaik kopā ar to uzstājušies, – Normundu Kalniņu un Ediju Šnipki. Atmiņu vakaru noslēdza grupa "Tumsa", kas bija ieradusies pilnā sastāvā.

"Šādā garā vēlamies turpināt reizi gadā, tas ir jauki un patīkami," apliecināja E.Dreiblats. Viņš priecājās, ka uz koncertu bija atbraukuši arī labi draugi, piemēram, "Willow Farm" vairāku dziesmu tekstu autors Ingus Bērziņš un "Hospitāļu ielas" bundzinieks Toms Circenis.

E.Dreiblats arī pastāstīja, ka grupa drīz ierakstīs jaunu dziesmu.