Kurzemes Vārds

17:19 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Izglītības iespēja treneriem

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā līdz 28.janvārim turpinās uzņemt interesentus C kategorijas sporta speciālistu izglītības programmā. Tās absolventiem ir iespēja saņemt C kategorijas trenera sertifikātu izvēlētajā sporta veidā. Studijas ilgs vienu gadu un trīs mēnešus, lekcijas sāksies 29.janvārī un notiks reizi nedēļā, otrdienās. Lai varētu apgūt šo programmu, interesentam nepieciešama vidējā izglītība, ieteikums no sava sporta veida federācijas, asociācijas, apvienības vai Latvijas Sporta federāciju padomes un ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokļa atbilstību sporta trenera amatam. Dokumentus var iesniegt LPA Pieaugušo izglītības nodaļā, 4.stāvā, 428.telpā. Plašāku informāciju var uzzināt, kontaktējoties ar programmas direktori Vitu Baltiņu–Kļavu pa tālruni 26522583, rakstot uz e–pasta adresi [email protected], vai akadēmijas mājaslapas www.lieppa.lv sadaļā "Tālākizglītība".

Sadalīts finansējums projektu konkursos

Liepājas domes Kultūras lietu komisija lēmusi par līdzfinansējuma sadali divos nozīmīgos Kultūras pārvaldes projektu konkursos. Mazo projektu konkursa 1.kārtā līdzfinansējums piešķirts projektiem, kurus paredz īstenot šā gada pirmajos trijos mēnešos, no 47 iesniegtajiem projektiem par kopējo summu 37312,24 lati vērtēšanas rezultātā atbalstu saņēmuši 26 projekti, kuru kopējā līdzfinansējuma summa ir 12 tūkstoši latu. No Liepājai nozīmīgu kultūras projektu konkursa līdzfinansējumu saņēmuši 18 lieli projekti, kas plānoti visa gada garumā, un kopējā līdzfinansējuma summa ir 95384 latus. Saskaņā ar atbalstīto projektu aktivitātēm Liepājā visa 2008.gada garumā notiks sarīkojumi dažādām paaudzēm un interesēm. Jau martā tradicionāli norisināsies XVI Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls, 2.starptautiskais amatierteātru festivāls "Te un nekur citur!". Bet no maija līdz septembrim notiks dažādi brīvdabas pasākumi, piemēram, pagājušajā sezonā jau iemīļotie vasaras kino seansi, ielu teātru festivāls "Zeme. Debess. Jūra", mākslinieku plenērs "Liepājas marīna", festivāls "Rocknroll visām paaudzēm", projekts "Kultūras nakts" un citi, tāpat paredzēts izdot arī vairākas grāmatas.

Sākušās jungu mācības

Kopš 9.janvāra Liepājas Jūrniecības koledžā sākušās jaunsargu – jungu mācības. Tās vada pieredzes bagāts jūrnieks un pedagogs Oļeģs Zabeļskis. Izveidot šādu skolu bija viņa paša iniciatīva, jo viņš uzskatīja, ka Liepājā, jūrniecības šūpulī, zēniem un arī meitenēm jādod iespēja iepazīt jūrnieka profesiju. Liepājas jaunsargu jungu skola darbojas Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra ietvaros. Jaunākajā jaunsargu grupā uzņem jauniešus no 12 gadu vecuma, viņiem jābūt vecāku atļaujai, kā arī jāmācās pamatskolā. Kursa ilgums ir četri gadi. Nodarbības notiek trīs reizes nedēļā – otrdienās, trešdienās, ceturtdienās – no pulksten 16 līdz 17.30. Pieteikties jaunsargos jungās var nodarbību dienās. Mācības ir valsts valodā, bet tautībai un valodas prasmei nav nozīmes. Mācību gaitā paredzēts apgūt Latvijas Bruņoto spēku vēsturi, vadības pamatus, ierindas mācību, pirmās palīdzības pamatus, navigācijas pamatus, kuģu uzbūvi, visu par ieročiem, notiks arī apmācība šaušanā utt. Paredzēti izbraukumi jūrā, ekskursijas, nometnes. Mācības ir bez maksas.

Par dzīvokļu īpašnieku apvienību

Sestdien notika privatizēto dzīvokļu kopīgas apsaimniekošanas biedrību pārstāvju, pašu dzīvokļu īpašnieku un māju vecāko sapulce, lai apspriestu turpmāko mājokļu apsaimniekošanas vienoto politiku. Tikšanās notika Starptautiskā Baltijas akadēmijā un, neskatoties uz slikto laika apstākļu gaidām, sanāca pilna zāle interesentu. Par Latvijas dzīvokļu īpašnieku savienības darbu galvaspilsētā, citās pilsētās un pat Igaunijā pastāstīja šās organizācijas valdes loceklis Gunārs Stankēvičs un viņa Rīgas kolēģi Larisa Avotiņa un Genādijs Limarjs. Runa bija par to, ka, uzstājoties savienības vārdā, vienmēr var panākt vairāk, nekā darbojoties atsevišķi. Referenti minēja pretrunas likumdošanā, kas rada liekas problēmas dzīvojamā fonda jomā, un savienība jau sākusi strādāt pie šā jautājuma. Sanākušie uzdeva visdažādākos jautājumus, arī par pierakstījumiem mūsu namu pārvaldēs. Pēc diskusijas sapulces dalībnieki nobalsoja par atsevišķas dzīvokļu īpašnieku savienības izveidi Liepājā. Tika ievēlēta tās valde septiņu cilvēku sastāvā. Daudzi interesenti paņēma veidlapas, lai uzrakstītu iesniegumu par iestāšanos savienībā. Tajā pieņem gan fiziskas, gan juridiskas personas.

Orkāna vietā – saulainas brīvdienas
Ita Cērmane

Piektdien izskanējušie brīdinājumi par tuvojošos vētru izrādījās viltus trauksme – tāds Liepājas mērogam stiprāks vējelis vien uzpūta. Ne pilsētā, ne rajonā tas postījumus nav nodarījis. Gluži pretēji – izgaiņāja mākoņus, dāvājot piekrastes iedzīvotājiem saulainu nedēļas nogali.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra piektdien brīdināja, ka sestdien un naktī uz svētdienu Liepājā gaidāmas stipra vēja brāzmas, kas var sasniegt ātrumu no 25 līdz pat 33 metriem sekundē.

Trauksme izrādījās velta. Stiprākais vējš, kas brāzmās pūta ar ātrumu 26 metri sekundē, Liepājas ostā tika piefiksēts sestdien no rīta. Jau ap pusdienlaiku reizē ar lietavām vējš pierima. Savukārt rajonā stiprākais vējš reģistrēts Rucavā, kur vēja ātrums sasniedzis 21 metru sekundē, un Pāvilostā – 19 metru sekundē.

Ne Liepājā, ne rajonā vējš postījumus nav radījis. Akciju sabiedrības "Latvenergo" Komunikācijas un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informē, ka bojājumi mūspusē nav radīti arī elektroapgādē. Neērtības vējš sagādāja tikai ostai. Mūsu ostā spēcīgā vēja dēļ sestdien kuģu satiksme bija ierobežota, informēja ostas Kapteiņdienestā.

Pēdējais negantākais vējš Liepājā tika piedzīvots tieši pirms gada – 2007.gadā stiprs vējš Liepājā plosījās naktī uz 11.janvāri un naktī uz 15.janvāri, nodarot postījumus vairāk nekā 150000 latu vērtībā. Toreiz vētras laikā tika izgāzti vairāk nekā 60 koku, apmēram desmit pilsētas ielu apgaismes stabu, žogi, bojāts dzīvojamais fonds un norauti ēku jumti, vēja stiprums tad sasniedza 32 metrus sekundē.

Ostai jauni noteikumi un tarifi

2.februārī stāsies spēkā aktualizētie "Liepājas ostas noteikumi". Jaunajā redakcijā precizēti specifiskie ar kuģošanas drošību saistītie jautājumi – velkoņu izmantošanas nosacījumi, maksimālie kuģu parametri kuģojot atsevišķos ostas rajonos, laika apstākļu nosacījumi, ostas tehniskie parametri un citi. Jaunajos noteikumos noteikti arī ostas kapteiņa pienākumi, kuri paredz lielāku atbildību, dodot iespēju ostas kapteinim lemt par konkrētu rīcību konkrētā situācijā. Tāpat noteikta ostas iekārtu aizsardzības procedūras ieviešana. Jaunie noteikumi atbilst spēkā esošo ES un valsts normatīvo aktu prasībām. Savukārt 4.februārī stāsies spēkā izmaiņas ostas tarifos.