Kurzemes Vārds

04:02 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pieminam barikādes

Līvija Leine

Malciņa uz palielas pannas sētsvidū. Deg. Liesmiņas te uzvirmo, te pieplok.

Dzied "Atštaukas" – braši kā vienmēr, dziesmas vienu aiz otras birdinādamas, tikai pa starpām pa kādai vergu laiku tautas dziesmai kā pa asu piparu saujai teicamajam un dziedamajam piešaudamas, kā padraudēdamas – tiem kungiem, kas arī šodien bez saules strādina, par to, ka jādzīvo vien būs, jo jādzīvo būs, lai kādi laiki nāk pār šo zemīti. Orkāns, ko sinoptiķi Liepājai solījuši, ir laikam nobijies, septiņpadsmit gadu seno tautas apņēmību un spītu atcerēdamies. Tāpēc runātāju runātais ir skaidrs un saklausāms visiem sanākušajiem. Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks piemin tos ideālus, mērķus, par ko 1991.gada janvārī cīnījās. Runā par lietām, par ko jādomā šodien, ka jāstrādā, lai labāk dzīvotu, par lietām, vērtībām, kas mūs varētu atkal vienot kā toreiz, kad bija Latvijas neatkarība jāaizstāv. Atzīst, ka daudzi šodien ir apjukuši, un uzskata, ka ne par tādu Latviju viņi ir cīnījušies, kāda tā ir šodien. Jo iespējams, katram toreiz, 1991.gadā, Latvijas nākotne šķita citāda. Taču viņš teic paldies visiem, kas bez jebkāda pamudinājuma stāvēja uz barikādēm, nežēlodami ne savas dzīvības, ne mājas, ne piederīgos. Mums visiem jāpieliek rokas, lai Latvija būtu tāda, kādu mēs to vēlējāmies.

Teodors Eniņš, toreizējās Tautas frontes Liepājas nodaļas priekšsēdētājs un Augstākās padomes deputāts, aicināja ar klusuma brīdi godināt 1991.gada cīņās kritušos. Viņš arī uzsvēra, ka viņam skumji, ka barikāžu atceres brīdī neredz jaunatni, tos, kuru dēļ tauta un viņš pats gāja uz barikādēm. Nacionālo organizāciju pārstāvis Juris Raķis savukārt uzsvēra barikāžu laika vienotību, un atgādināja, ka šodien mēs visi daudz labāk dzīvotu, ja dzīvotu tādā pašā vienotībā kā toreiz.

Pēc kopīgi nodziedātas "Še, kur līgo," kas, likās, uz mirkli atkal visus satuvināja, atceres pasākums vēl ilgi un daudz siltākā gaisotnē turpinājās Liepājas muzeja nodaļas "Liepāja okupāciju režīmos" telpās.