Kurzemes Vārds

19:56 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Vestibilu pārbūvē par bibliotēku

Patlaban Pāvilostas vidusskolas vestibilu pārbūvē par bibliotēku un lasītavu, "Kurzemes Vārdam" pavēstīja direktores vietniece audzināšanas darbā Daiga Jēkabsone.

Skolas administrācija priecājas, ka bibliotēka turpmāk būs plaša, jo patlaban tai atvēlēta ļoti šaura telpa. Vestibilā būvē sienas un starpsienas, notiks profilaktiskais remonts.

Pārbūve notiek saistība ar projektu "Publisko interneta pieejas punktu attīstība Kurzemē". Šādi punkti Pāvilostā būs divās vietās – vidusskolā un dienas atbalsta centrā "Krams", kur remonts jau pabeigts.

Kopējās izmaksas ir 18530 latu. No projekta "Publisko interneta pieejas punktu attīstība Kurzemē" īstenotājiem saņemts 13800 latu, pārējos izdevumus sedz Sakas Novada dome.

Pārbūvi veic uzņēmums "Jumiķis" no Liepājas. Mēbeles piegādāja Rīgas SIA "ABIS". "Vēl gaidām datorus un interneta pieslēgumu," sacīja D.Jēkabsone.


Neļauj sabrukt Ugunsdzēsēju depo
Viktors Ulberts

Līdz vasarai tiks pabeigts Durbes Ugunsdzēsēju depo ēkas fasādes remonts. Tādējādi depo tiks paglābts no sabrukšanas, pastāstīja Durbes Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Ansone.

Ugunsdzēsēju depo ēkai pamatakmens likts 1939.gadā, un to izdarīja toreizējais Durbes pilsētas galva Andrejs Gusts kopā ar Valsts prezidentu Kārli Ulmani.

Arī patlaban ēku izmanto brīvprātīgo ugunsdzēsēju brigāde, taču laika zobs bija tik pamatīgi sagrauzis depo koka konstrukcijas, ka tās steidzami vajadzēja remontēt.

A.Ansone pastāstīja, ka pašvaldība atvēlējusi 35 tūkstošus, lai izremontētu ēkas fasādi, kā arī uzklātu jaunu jumtu. Laika apstākļu dēļ darbi gan iekavējušies, tāpēc tiek prognozēts, ka fasādes krāsošana varētu notikt aprīļa beigās, maija sākumā. Ugunsdzēsēju depo tiks arī pie jaunām durvīm, lai operatīvais transports varētu ērtāk izkļūt no ēkas.

A.Ansone piebilda, ka remonta dēļ brīvprātīgo ugunsdzēsēju brigāde nav pārtraukusi dežūras un vajadzības gadījumā ir gatava steigties palīgā.


Pļaušanas svētki būs rajona līmenī

Liepājas Rajona padome ir akceptējusi ideju, ka pērn Dunalkas pagastā aizsāktie Pļaušanas svētki šogad tiks rīkoti rajona līmenī, pastāstīja Dunalkas Pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.

Pirmo reizi pļaušanas svētki Dunalkā notika pagājušā gada jūlijā. Kaut gan lija stiprs lietus, sapulcējās aptuveni 100 cilvēku, un izkaptis dūšīgi vicināja gan vīri, gan sievas.

Redzot šādu atsaucību, Pļaušanas svētku organizatori sprieda, ka nākamgad tie jārīko rajona līmenī, jo lauku ļaudis tīri labprāt rāda savas iemaņas. Tagad šī ideja ir akceptēta un tiek risināti organizatoriskie jautājumi.

Liepājas rajona Pļaušanas svētki notiks 14.jūnijā. A.Radzevičs piebilda, ka šī datuma izvēle kādam varētu likties dīvaina, jo tā Latvijā ir sēru diena, kad piemin 1941.gadā uz Sibīriju izvestos tautiešus. "Mēs šādi nebūt negribam zaimot. Tieši otrādi. Šādi mēs izrādīsim cieņu mūsu senču latviskajām tradīcijām. Jo daudzi no tiem, kurus 1941.gadā aizveda, bija lauku ļaudis, kuri zāli pļāva ar izkapti, nevis kā tagad – ar trimmeri," norādīja A.Radzevičs.


Būvniecības apjoms trīsreiz lielāks

Pagājušajā gadā būvniecības kopapjoms sasniedza 18,2 miljonus latu, Liepājas Rajona padomes sēdē deputātus informēja pašvaldību apvienotās Būvvaldes vadītājs Andris Vaivars.

Gadu iepriekš būvniecības kopapjoms bija tikai 6,7 miljoni latu. A.Vaivars pieļauj, ka tik straujš lēciens noticis valsts kredītpolitikas dēļ, aizņēmumus ņēmušas arī daudzas pašvaldības. "Taču skaitļi arī parāda būvniecības cenu kāpumu – ko pagājušajā gadā varēja izdarīt par simts tūkstošiem, to vairākus gadus iepriekš darīja par sešdesmit," norādīja speciālists.


Lauku sievietes grūtsirdībai nepadosies
Pēteris Jaunzems

Pie Durbes novada zemnieku saimniecības "Ausekļi" īpašnieces Intas Kalnītes pulcējās sievietes, kas bija atsaukušās Dunalkas sieviešu apvienības "Rudbekija" vadītājas Zigrīdas Mantejas aicinājumam sadarboties, lai nepadotos grūtsirdībai.

"Mēs sākām ar "Austrumiem", jo arī saule lec tanī pusē," attapīgi paskaidroja Silvija Gotfricsone. Diena, kaut arī mākoņaina un tumša, Padonē pagāja nemanot. Tikties ar klausītājām, kuru pulkā, kā smējās pašas dalībnieces, ir sievietes, sākot no 18 gadiem un beidzot ar pieci reiz 18, bija ieradusies Latvijā pazīstamā dziedniece un lauksaimniece Valentīna Užāre. Viņa, uzsverot, ka tikai veselā miesā mājo vesels gars, pastāstīja par paņēmieniem, kā atbrīvoties no stīvuma un sāpēm mugurā, kā, dzerot ārstniecisko augu uzlējumu tējas, vairot enerģiju un nomākt depresiju.

Saimniece bija izkurinājusi pirms pāris gadiem uzcelto guļbaļķu pirtiņu. Kārtīgi izpērušās un izsviedrējušās, sievas devās uz masāžas procedūrām otrajā stāvā.

I.Kalnīte demonstrēja viešņām arī savus zirgus – lielo tumšo un mazo sirmo poniju, kas iegādāts, lai iemaņas jāšanas sportā varētu apgūt mazdēliņš. Abi zirgi ir iemācīti paklausīt komandām. "Mums tā bija vesela izrāde, ko noskatījāmies no pirts balkoniņa," sajūsminājās Zigrīda.

Sarīkojuma nobeigumā tikšanās dalībnieces saņēma aptaujas kartītes, kurās izklāstīja ierosinājumus, kā darboties turpmāk. "Skaidrs, ka, pienākot pavasarim, pirts apmeklējumus pārtrauksim un laiku izmantosim, lai apciemotu rosīgākās sievietes viņu mājās, vai arī dotos tālākos izbraukumos pa Latvijas ārēm. Pie katras ir daudz ko redzēt. Viena nodarbojas ar agrīno dārzeņu audzēšanu, otra – ar stādkopību, trešā vāc ārstnieciskos augus," sacīja pulcēšanās iniciatore. Tāpat rajona sievietes paudušas vēlēšanos nodarboties ar floristiku, apgūt friziera iemaņas un šūšanu. Iespēju esot ļoti daudz, taču, lai tas varētu notikt, nepieciešama arī nauda. Tādēļ "Rudbekiju" vadītāja apņēmusies izstrādāt projektu, lai piesaistītu finansējumu.

Pirmās tikšanās rajona sievietēm notikušas jau aizvadītajā vasarā. Toreiz viņas apmeklējušas kolēģes Bunkā un Liepājā.