Kurzemes Vārds

12:10 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 23. janvārī

1928.
Tiek ziņots, ka vakar no rīta Rīgas slimnīcā mokpilnā nāvē miris liepājnieks, bijušais Liepājas robežsargs Konovalovs, kas pēdējā laikā dienēja Iekšlietu ministrijas robežsargos. Viņš centies nošauties, mērķējot sev deniņos. Taču nāve nav iestājusies tūliņ. Robežsargs nodzīvojis vēl divas stundas. Viņa vecāki dzīvo Liepājā. Pašnāvības iemeslu noskaidro.

Ar dāņu tvaikoni "Douro" uz Kopenhāgenu devies kapteinis Kreitčmans un mašīnists Pestelis. Kreitčmanis ir jaundibināmās Liepājas kuģniecības sabiedrības "Banga" pārstāvis. Finanšu ministrija pirms pāris dienām apstiprinājusi sabiedrības statūtus. Sabiedrībā ir 150 akciju ar 150000 latu. Sabiedrības dibinātāji: koktirgotāji M.Hīlmans un A.Hīlmans, kuģu māklers G.Grīnvalds, kapteinis Kreitčmans un M.Cepurītis. Sabiedrība par 8 miljoniem rubļu nopirkusi dāņu tvaikoni "Ulla". Kuģim dots jauns vārds – "Bārtava".

1938.
Liepājas pludmalē jau kopš novembra rit spraigs darbs – uzber pamatus jaunajai kūrmājai un koncertdārzam. Kūrmājai pamati uzbērti jau pavasarī, tagad tos paaugstina vēl par diviem metriem. Jaunā ēka būs moderna celtne ar 240 kvadrātmetru lielu pamatplatību. Pa labi jūras virzienā no kūrmājas izbūvēs koncertdārzu. Pašlaik uzber tā pamatus. Katru dienu J.Kareļa vadībā strādā 150 strādnieku. No zvejnieku ostas līdz jaunajai kūrmājas vietai stiepjas trulīšu sliedes. Pa tām atved smiltis pamatu uzbēršanai. Biezā sniega kārta ļoti apgrūtina darbu.

1948.
Pirmās piecgades plāns paredz pilsētā ievērojami attīstīt rūpniecību, kā arī paplašināt preču apgrozību Liepājas Tirdzniecības ostā. Sakarā ar to paredzams liels iedzīvotāju pieplūdums. Par viņu apgādi ar maizi un maizes produktiem jāsāk rūpēties jau laikus. Tāpēc Liepājas apriņķa Patērētāju biedrību savienība jau pagājušā gada decembrī uzsāka jaunas modernas maizes ceptuves izbūvi. Jau nākamajā nedēļā sāks darboties ceptuves pirmā krāsns. Maksimālo jaudu jaunais uzņēmums sasniegs šā gada beigās.