Kurzemes Vārds

17:07 Ceturtdiena, 27. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai Seska radinieki strādā par auklītēm?

Ja mūsu lasītāju telefoniski izteiktās replikas "Kurzemes Vārda" redakcijai ir barometrs, kas rāda liepājnieku noskaņojumu un rūpes, tad jāsecina, ka jaunajā gadā barometrs rāda to pašu, ko pagājušā gada beigās.

Lasītāju replikas var sagrupēt trijās kategorijās, un gan skaita, gan emociju ziņā pārliecinošs līderis ir kategorija, ko var nosaukt par sašutumu. Turpinās sašutums par veidu, kādā Reģionālā slimnīca bija nolēmusi piedzīt parādus. Turpinās sašutums par pasta gauso darbu. Bet vislielākais sašutums turpinās par apkures cenām un to, cik jāmaksā par siltuma zudumiem.

Šo sašutumu var saprast, tikai nevar saprast, kāpēc cilvēki negrib šos jautājumus risināt tiesiskā ceļā. Ja reiz ir ne tikai pārliecība, bet arī pierādījumi, ka iedzīvotāji tiek krāpti, kāpēc tad nevērsties tiesībsargājošās instancēs? Ar gaušanos un gānīšanos vien taču nekas nebūs līdzēts.

Vēl viena kategorija – pretēju interešu sadursme, un šī kategorija jaunajā gadā guvusi papildinājumu. Ja līdz šim viens otru nikni šaustīja autobraucēji un gājēji, apmainoties apvainojumiem par savstarpējo attiecību kultūras trūkumu, tad tagad autobraucēju intereses sadūrušās ar to cilvēku interesēm, kuri izmanto maršruta taksometrus. Autobraucēji atbalsta jauno kārtību, jo maršruta taksometru apstāšanās jebkurā vietā bremzēja satiksmi. Maršruta taksometru izmantotāji peļ šo kārtību, uzskatot, ka tagad šis sabiedriskā transporta veids zaudējis jēgu.

Trešo kategoriju var nosaukt par aizdomām. Lūk, iecere novirzīt tramvaja līniju uz Ezerkrastu neesot tik daudz domāta šā rajona iedzīvotāju ērtībām, bet to dara tāpēc, lai aiz jaunā dzīvojamā kompleksa "Rietumkrasts" prominento iemītnieku logiem neklabētu tramvaja sliedes. Šīs aizdomas vēl varētu saprast, lai gan par šādu ieceri runāja jau tad, kad "Rietumkrasts" nebija pat prātā. Taču grūti saprast, no kā radušās kādas liepājnieces aizdomas, ka mēs negribam publicēt iedzīvotāju atklātas vēstules valsts augstākajām amatpersonām. Bet kāpēc lai mēs nepublicētu, ja tās rakstītas liepājnieku interesēs?

Taču pavisam grūti saprast, ka Pilsētas domes paredzētais algu paaugstinājums bibliotekāriem ir lielāks nekā policistiem tāpēc, ka bibliotēkās strādā domes priekšsēdētāja U.Seska radinieki. Lielāks algu paaugstinājums nekā policistiem ir arī 1251 izglītības iestāžu tehniskam darbiniekam, to vidū 160 auklītēm. Vai tad Seska radinieki strādātu arī par auklītēm?

Andžils Remess