Kurzemes Vārds

22:44 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Sievišķīgi, smalki, ar stilu

Jaunais salons un studija "Hanna Image studio" pirmo reizi Liepājas sievietēm piedāvā vispusīgu mācību programmu "Sieviete – personība". Programmas vadītāja ir stiliste Antra Pujēna.

Kas īsti ir stils, tēls?
– Vārdu stils mēs lietojam pārāk daudz, tāpēc šķiet, ka tas ir tas būtiskākais mūsu izskatā. Bet diemžēl ar to nepietiek. Pastāv, piemēram, klasiskais, romantiskais, militārais u.c. stili, bet tie nedod garantiju izskatīties moderni un labi justies. Vajadzīgs kas vairāk – mūsu būtības saskaņa ar ārējo pasauli. Tēla struktūru veido mūsu ķermenis (uzbūve, stāja, žesti, runa), apģērbs, loma (studente, uzņēmuma vadītāja, māte). To vēl spēcīgi ietekmē sociums un mūsu iekšējā pasaule. Pats svarīgākais un arī grūtākais, es domāju, ir saglabāt savu individualitāti.

Ar ko atšķiras sievietes, arī vīrieši, kuriem stils ir un kuriem tā nav?
– Interesanti pavērot, ko katrs izvēlas, lai izceltu savu personību, savu sociālo statusu, nodarbošanos, vecumu. Stilīgais, protams, ir pamanāms, un patīkami, ja tā nav tikai maska, kaut kas neīsts un nedzīvs. Citēšu Endiju Vorholu: "Nav svarīgi, kas tu esi. Ir svarīgi, kādu iespaidu tu par sevi atstāj."

Varbūt nav vērts daudz lauzīt galvu par savu izskatu?
– Vienaldzību pret savu izskatu mēdz tulkot kā sevis nemīlēšanu un nevērību pret apkārtējiem. Mūsu izskats, mūsu tēls dod par mums informāciju apkārtējiem. Tas ir vienkārši: ja jau pats sev nešķieti pietiekami svarīgs objekts, lai veltītu sev uzmanību, tad negaidi to arī no citiem! Bet nav arī labi ieslīgt perfekcionismā, pārāk daudz laika pavadot pie spoguļa. Jāizmanto savs labais egoisms, kas palīdz pašrealizēties!

Kad nolēmi, ka sievietes par stilu ir jāizglīto?
– Šāda doma kādu laiku rosījās, un pašlaik esmu gatava dot citiem savas zināšanas. Man ir pilnīgi skaidra sakarība starp personību, harmonisku imidžu un veiksmi. Šīs saites palīdz saprast psiholoģija.

Kur esi mācījusies?
– Esmu beigusi imagemaking studijas pie Konstantīna Bogomolova, kurš ir spēcīgs modes analītiķis. Turpinu mācīties pie profesionālas un Rīgā ļoti pieprasītas stilistes Unas Bertanovičas. Svarīga pašas uzkrātā pieredze, strādājot par modelētāju, audzinot modeles un arī mācoties psiholoģiju.

Kur, kā pati tiec pie sava apģērba?
– Nekad neeju speciāli iepirkties! Jo sapņot, ka nopirkšu kaut ko līdzīgu vēlamajam, negribu. Tā tas nenotiek. Mīlu nesarežģītas lietas, patīk labi apavi. Man ļoti svarīgi aksesuāri, jo ar tiem viegli, ātri, efektīgi var mainīt izskatu. Savu lietu veikalā ieraugu uzreiz un tad tikai jāapsver: vai ir īstais brīdis tērēties. Atzīšos savā vājībā: man patīk šopingot! Tas ir interesants process – atrast, analizēt, pārdomāt mērķi un izlemt.

Intervējusi Daiga Lutere