Kurzemes Vārds

15:18 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

"VEF/Rīgas" basketbolistu lāsts noņemts
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Basketbola līgā BK "Liepājas lauvas" savā laukumā tikās ar komandas "VEF/Rīga" basketbolistiem un pirmo reizi liepājniekiem izdevās uzvarēt. Ilgi kārotais revanšs bija gana pārliecinošs – 95:72 (26:19, 21:17, 21:17, 27:19).

Kad tad, ja ne šoreiz? Tā, dodoties uz sporta zāli, noteikti nodomāja lielākā daļa līdzjutēju, kas vakar spēli bija ieradušies noraudzīties itin kuplā skaitā. Patiešām iepriekš piecas zaudētās cīņas mūsējos uz brīdi bija it kā paralizējušas un, vienubrīd pat likās, ka salauzušas pavisam. Pašlaik šķiet, ka "Liepājas lauvas" ir atguvušās un gatavas reabilitēties par iepriekš piedzīvotām neveiksmēm. Vēl viens psiholoģiskā pacēluma kāpiens būtu uzvara tieši pār neparocīgajiem rīdziniekiem, to zināja ne tikai treneri un spēlētāji, bet arī ikviens basketbola līdzjutējs.

Sākums liepājniekiem izdevās patiesi spīdošs – savu augsto individuālo meistarību, tādējādi nokdaunējot pretinieku, visos iespējamos veidos nodemonstrēja amerikānis Vernons Hemiltons, kurš īsā laika sprīdī mājiniekus izvirzīja vadībā ar 8:0. Valdim Valteram nekas cits neatlika, kā ziņot sekretariātam par minūtes pārtraukumu. Jā, zināmā mērā varētu pat teikt, ka pēc tā vefiņš liepājniekus it kā atgrieza realitātē un spēles gaita izlīdzinājās, vairāk gan tāpēc, ka mūsējiem bija nopietnas problēmas cīņā par atlēkušajām bumbām zem sava groza – rīdzinieki vairākkārt varēja veidot savus uzbrukumus atkārtoti. Tiesa, neskatoties uz to, pietuvoties rezultātā viņiem nesanāca, jo liepājnieku uzbrukums bija augstā līmenī.

Otrajā puslaikā Armands Misus laukumā uzreiz sūtīja abus garākos vīrus komandā – jaunpienācēju Polu Butoraku un pirmajā mača pusē praktiski nespēlējušo Klāvu Ansonu. Lielā mērā šāda rīcība attaisnojās, domājot par sava groza drošību. Tomēr iegūt solīdāku pārsvaru par 15 punktiem pirms izšķirošās ceturtdaļas mūsējiem neizdevās, jo viesi, līdzīgi lauvām, ļoti sekmīgi uzbruka no tālās distances. Pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad Salvis Mētra ar precīzu trejaci panāca 20 punktu handikapu, gan viss tapa skaidrs – liepājnieki beidzot uzvarēs komandas "VEF/Rīga" basketbolistus. Pašā galotnē mūsu treneris laukumā vērēja sūtīt arī tādus spēlētājus kā Edgaru Rēķi, kurš nesen atguvies no savainojuma, kā arī Artūru Freimani un Mārtiņu Kripševicu. Rezultatīvākie mūsu komandā bija Mareks Jurevičus ar 19 punktiem un Vernons Hemiltons ar 18.

Nākamo spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs piektdien pulksten 18.30, kad sporta zālē "Celtnieks" viesos ieradīsies "Ventspils" basketbolisti.

Komentāri

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Armands Misus:
– Kopumā varētu teikt, ka nospēlējām pārliecinoši un izpildījām spēles plānu, taču bija arī atsevišķas epizodes, kad tika pieļautas paviršības. Iedvesmai daudz deva arī pirms tam izcīnītā uzvara Alītā. Domāju, ka komandas "VEF/Rīga" lāsts beidzot ir noņemts. Ja runājam par abiem amerikāņiem, kas pašlaik klubā atrodas uz pārbaudes laiku, varu teikt, ka Butoraks neiemeta vairākus brīvus metienus un uzbrukumā nospēlēja nedroši, turpretī aizsardzībā noteikti ar plus zīmi. Pret Hemiltonu pretenziju nav, taču viņam vajadzētu piedomāt pie spēles aizsardzībā, jo ko dod, ja tu iemet kaut vai 30 punktu, bet pretinieks tikpat, tad labuma nekāda.

Komandas "VEF/Rīga" galvenais treneris Valdis Valters:
– Pēc šādas spēles man nav daudz ko teikt, jo nospēlējām slikti, bet nevar jau visu laiku uzvarēt, vēl jo vairāk tāpēc, ka ir nopietnas problēmas ar sastāvu. Iepriekš vairākos mačos bijām pratuši atspēlēties arī no mīnus 15, šoreiz mums tas nebija pa spēkam, jo liepājnieki krietni sekmīgāk nospēlēja uzbrukumā. Līdz šim vēl nevienā spēlē nebijām zaudējuši tik daudz punktu – 95.


Mainīgā veiksme uzsmaida "Unimars L" vīriem
Andris Sudmalis

Pagājušajā nedēļā Liepājas hokeja un hokeja veterānu čempionātā aizvadītas tikai trīs cīņas, toties visas ļoti spraigas.

Par kārtas centrālo maču nepārprotami uzskatāma spēle starp komandām "Klaipēda" un "Unimars L". Lietuvieši mača ievadā bija izvirzījušies vadībā ar 3:0, bet tad spēles grožus savās rokās ņēma unimarsiešu uzbrukuma līderi Guntis Pujāts un Nikolajs Siļčonoks, un rezultāts jau kļuva 6:3 liepājnieku labā. Vēl bija arī 7:7, bet mača izskaņā uzvaru tomēr izrāva "Unimars L" – 8:7, sagādājot "Klaipēdai" pirmo zaudējumu turnīrā. Guņa šoreiz savāca 8 (4+4) punktus, bet Siļčonoka rēķinā 4 (1+3) punkti.

Tuvu pārsteiguma sarūpēšanai bija "Nordea" hokejisti, kas spēlē pret "UPB" sešas minūtes līdz pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu, bet drīz vien pēc tam U.Pīlēna biroja pārstāvji atguva vadību, to neatdodot līdz pat spēles beigām – 5:4.

Savukārt vienīgajā veterānu čempionāta spēlē tikās divi principiāli sāncenši – "Ezermala 1" un "Zig–Zag", cīņu noslēdzot ar draudzīgi kaujiniecisko neizšķirtu 1:1.

Rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā pārsteigumu nav – ar 33 (21+12) punktiem vadībā ir Guntis Pujāts, kuram seko Nikolajs Siļčonoks ar 25 (10+15) punktiem, bet desmit rezultativitātes punktu robežu vēl ir pārsniedzis Vitauts Strazds ("Klaipēda") – viņam 13 (9+4) punkti. Liepājas hokeja statistiķis un tiesnesis Valdis Līguts atzīmēja vēl kādu interesantu faktu – "UPB" spēlētājs Edgars Laugalis katrā no komandas līdzšinējām sešām spēlēm ir guvis pa vieniem vārtiem, tiesa, vairāk punktu viņa kontā pagaidām nav.