Kurzemes Vārds

09:30 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Lakstīgala kroni pina"

Daina Meistere

Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas telpās notika Liepājas pilsētas un rajona latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības "Lakstīgala". Tās iekļautas projekta "Tu esi Latvija" pasākumos.

Pirmo reizi sacensības notika pilsētai un rajonam kopā, tajās piedalījās divi kolektīvi no pilsētas, bet piecpadsmit pārstāvēja rajona izglītības iestādes. Taču tā nebija tikai tautasdziesmu skandēšana. Skolēniem piedalīšanās konkursā "Lakstīgala" ļauj apzināt tautas gara mantas – dziesmas, tekstus, tērpus. Dalībniekiem bija uzdevums arī izveidot stāstījumu par savas dzimtās puses tautasdziesmām un tērpiem, viņiem vajadzēja prast pazīt tautas mūzikas instrumentu skanējumu.

Liepājas Bērnu un jauniešu centra mūzikas metodiķe Gunita Riežniece vēlējās pateikt, cik daudz darba skolēnu sagatavošanā ieguldījuši skolotāji, jo tikai retajā mācību iestādē ir folkloras pulciņi, kuru vadītāji par to saņem samaksu. Taču konkursa gaita parādīja, cik daudz šīs zināšanas un prasmes dod dalībniekiem, ar kādu prieku viņi apzina tautas tradīcijas. Šogad pirmo reizi bija kopdziesma "Lakstīgala kroni pina", kuras skanējumu veidoja ne tikai mūzika un bērnu balsis, bet arī organizatoru sagādātie tautas instrumenti – svilpaunieki, tādu saņēma katrs dalībnieks.

Uz novada skati, kas notiks 7.februārī Kuldīgā, dosies Liepājas Centra pamatskolas ansamblis (vadītāja Solveiga Pētersone) un 8.vidusskolas bērni (māca Ilze Āboliņa), kā arī ansambļi no Grobiņas vidusskolas (vadītāja Anita Elere) un Grobiņas ģimnāzijas (Airisa Timofejeva). Visos šajos ansambļos darbojas pamatskolas klašu zēni un meitenes. Starp citu, Grobiņas ģimnāzijas ansamblis, ko vada skolotāja Airisa Timofejeva, ir vienīgais vidusskolēnu kolektīvs, kas piedalīsies novada skatē.