Kurzemes Vārds

09:23 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gaidīja lampiņu iedegamies

Daiga Lutere

Ida Ūdre dzīvo Siļķu ielā 1c. Tas ir Ziemeļu kapu galā, starp ostas teritoriju un O.Kalpaka ielu. Kundze piezvanīja redakcijai, jo jau pāris mēnešu netiekot pie gaismas. Šajā ielas posmā esot tikai viena apgaismes lampa, kas tumšajā laikā biežāk nedegot, nekā dodot gaismu.

Jau pērnruden gan iedzīvotāji, gan garāžu kooperatīva un kapu apmeklētāji manījuši, ka ar gaismekli kaut kas nav kārtībā. Kamēr vakari vēl bijuši gaiši, ar to samierinājušies. Novembrī I.Ūdre sākusi zvanīt iestādēm – uz domes karsto tālruni, Komunālajai pārvaldei, vārdu sakot visur, kur cerējusi gūt palīdzību. Viņu izbrīnījis, ka jau mēnešus divus, trīs neviens par šo Siļķu ielas lampu neliekas ne zinis.

"Kurzemes Vārds" sazinājās ar Komunālās pārvaldes apgaismojuma meistaru Mihailu Azovski, kura pārziņā daudzu to problēmu risināšana, kas saistītas ar apgaismojuma tīkliem pilsētā. Viņš sacīja, ka zinot par Siļķu ielas remontējamo lampu. Kārtība esot tāda, ka reģistrē visus iedzīvotāju ziņojumus par vietām, kur nedeg ielu apgaismes lampas vai radušās citas apgaismošanas problēmas. Tad dod uzdevumu uzņēmumam "CVS", kas ir darbu izpildītājs.

Taču jāņem vērā, ka visus nelielos remontdarbus un spuldžu ieskrūvēšanu veic plānveidīgi, nevis izmantojot ugunsgrēka dzēšanas metodi, sak, šodien piezvanīju par izdegušo lampu, jau šodien meistari atbrauks un to nomainīs. Runājot par Siļķu ielas lampu, kas te dega, te nedega, M.Azovskis teica – ja reiz lampa tomēr iedegoties, tad tā varētu nebūt zemē ieguldīto kabeļu vaina. Ja tie bojāti, tad gan remonts un apgaismojuma atjaunošana prasa daudz ilgāku laiku.

Kad šis raksts jau bija sagatavots publicēšanai, piezvanīja Ūdres kundze un teica paldies par palīdzību. Meistari bijuši, lampu salabojuši. Tagad vairs neesot bail vakaros iziet uz ielas. Tikai žēl, ka uz gaismu tik ilgi nācies gaidīt.